Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

UlaB 12:23, 03 paź 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jola, a domieszals tej gliny troche do podloża? Nie mozna tak wymienic calości - w glinie robi się wtedy taka studnia chłonna i woda tam stoi w korzeniach. Sprawdzaj po deszczach do jakis czas czy woda nie stoi w korzeniach tych cisów.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 12:57, 03 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
UlaB napisał(a)
Jola, a domieszals tej gliny troche do podloża? Nie mozna tak wymienic calości - w glinie robi się wtedy taka studnia chłonna i woda tam stoi w korzeniach. Sprawdzaj po deszczach do jakis czas czy woda nie stoi w korzeniach tych cisów.

Niestety nie wiedzialam i nie domieszałam. Dziś sprawdzałam ziemię pod roślinami i jest wilgotna, ale nie jakaś przelana. W nocy padało.
Mogę jeszcze podnieść cisy do góry, tak mi przyszło do głowy. Wtedy dodałabym trochę ziemi, może z 10 cm, przesadziłabym w to rośliny, a korzenie oddaliłyby się od gliniastego podłoża. Oczywiście nie wiem, czy to ma sens. Nie wiem, czy tak można zrobić ?
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 13:24, 03 paź 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Nie pisałysmy, żeby wymieszac z rodzimym podłożem?
Dopóki sie nie ukorzeniły wyjęcie ich, domieszanie podłoza i włożenie spowrotem nic im nie zaszkodzi - tyle ze podwójna robota, ale jesli masz czas - warto to zrobić. Unieść tez mozna.

Deszcz w nocy padał dosyc symbolicznie i to po okresie długiej suszy (u mnie własciwie popiół w niektorych miejscach i chyba tydzień musiałoby lac non stop by woda nie nadążała wsiąkac w ziemię) - jak wiosna przyleje i jeszcze bedzie sniezna zima wtedy moze byc źle. Ten problem nie ujawnia się od razu.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
lojalna_ 13:27, 03 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Szarobialy napisał(a)
Efekty mojej wczorajszej pracy. 1/3 już prawie posadzona.





Twoje Cisy to wypas piekna sciana na niej wszystko bedzie pieknie wyglądało.leje teraz ro podlewać nie musisz , uwaga na przelanie , cis mało a czesto wody potrzebuje ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Szarobialy 13:40, 03 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
UlaB napisał(a)
Nie pisałysmy, żeby wymieszac z rodzimym podłożem?
Dopóki sie nie ukorzeniły wyjęcie ich, domieszanie podłoza i włożenie spowrotem nic im nie zaszkodzi - tyle ze podwójna robota, ale jesli masz czas - warto to zrobić. Unieść tez mozna.

Deszcz w nocy padał dosyc symbolicznie i to po okresie długiej suszy (u mnie własciwie popiół w niektorych miejscach i chyba tydzień musiałoby lac non stop by woda nie nadążała wsiąkac w ziemię) - jak wiosna przyleje i jeszcze bedzie sniezna zima wtedy moze byc źle. Ten problem nie ujawnia się od razu.

Musiałam przeoczyć, nie zakodowałam sobie i teraz problem.
Najlepiej jeśli je uniosę i trochę tej gliny dosypię. Będę spać spokojniej.
Dziękuję Ci serdecznie.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 13:41, 03 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
lojalna_ napisał(a)


Twoje Cisy to wypas piekna sciana na niej wszystko bedzie pieknie wyglądało.leje teraz ro podlewać nie musisz , uwaga na przelanie , cis mało a czesto wody potrzebuje ))


Witaj imienniczko.
Przez te cisy to mnie już głowa boli. Pewnie jutro będę przesadzać.
Pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Dominika11 13:48, 03 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Szarobialy napisał(a)
Efekty mojej wczorajszej pracy. 1/3 już prawie posadzona.



szpaler wymiata
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 13:49, 03 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Szarobialy napisał(a)

Tak to zrozumiałam. I przy dwóch roślinach tak bym robiła. Ale przy stu ?
nigdy tego nie robiłam, może warto spróbować
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Szarobialy 13:58, 03 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Dominika11 napisał(a)
szpaler wymiata
Dominiko boję się, że po zimie większość cisów mi "wymiecie".
Mnóstwo błędów popełniłam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Dominika11 14:04, 03 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
juz sie tak nie martw, będzie dobrze, dadzą radę
a błedy popełnia kazdy z nas - to nie koniec świata
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies