Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

anbu 10:05, 05 paź 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Co za zmiana! Super
____________________
Ania Ogród Ani :)
Tess 15:27, 05 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12171
Jola, poczytałam o perturbacjach z sadzeniem cisów.
Ci8sy nie umrą od kwaśnego podłoża. Będą co najwyżej gorzej (wolniej) rosnąć.
Tak myślę.
Jesli postanowiłaś je tak zostawić, to zadbaj o to, aby dobrze je nawodnić przed nadejściem mrozów. Ogólnie zasadą podstawową przy wszystkich roślinach zimozielonych jest to, aby je przed nadejściem mrozów podlewać, by je uchronić przed wymarznięciem. Bo zimozielone "wymarzają" po zimie nie z powodu dużych mrozów, lecz z powodu suszy fizjologicznej. A ponieważ zapodałaś swoim cisom torf, który dodatkowo będzie tę suszę wzmagał, to musisz te braki wody uzupełnić.


Ktoś tu napisał, że cisy nie lubią przelania, więc należy podlewać często i mało.
Zaraz dzwonię do Toszki, bo coś mi się tu nie zgadza. Kiedy ja sadziłam kulkowe cisy, kazała mi podlewać po wiadrze pod każdy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
zoja 15:33, 05 paź 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Tess napisał(a)


Ktoś tu napisał, że cisy nie lubią przelania, więc należy podlewać często i mało.
Zaraz dzwonię do Toszki, bo coś mi się tu nie zgadza. Kiedy ja sadziłam kulkowe cisy, kazała mi podlewać po wiadrze pod każdy.


To pewnie dlatego, że Jola napisała, że ma glinę...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
lojalna_ 15:38, 05 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Nie musisz dzwonić )))wystarczy zawołać Toszka jest na O ))

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4867-w-moim-ogrodzie-gdzie-czas-leniwy?page=95
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 15:39, 05 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
To jest ogrod jezzy zaraz po posadzeniu cisów )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Tess 15:48, 05 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12171
lojalna_ napisał(a)
Nie musisz dzwonić )))wystarczy zawołać Toszka jest na O ))

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4867-w-moim-ogrodzie-gdzie-czas-leniwy?page=95

Zadzwoniłam jednak Toszka rzecze, żem stara ogrodniczka i się pytam???
Żelazna zasada podlewania - pozwolić bryle korzeniowej przeschnąć. Czyli podlewać mocno, ale raz, i poczekać żeby bryła przeschła.
Ja też mam glinę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
lojalna_ 16:00, 05 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Toszka napisał(a)
W drugiej połowie marca zetnij w pionowej ścianie jak mur. Teraz teoretycznie można jedynie wyrównać górę... ale czy to ma aż takie znaczenie? Może się zdarzyć, że do maja-czerwca lekko podeschnie część igieł i się osypią...jednakże to naturalny/normalny uboczny skutek przesadzenia dużych cisów -zmiana wilgotności powietrza, oświetlenia, otarcia/połamania podczas kopania, transportu, sadzenia, gorszy pobór wody z powodu uszkodzenia bryły korzeniowej podczas kopania etc. Uprzedzam byś nie panikowała. Pamiętaj by przed mrozami dobrze podlać i zima nie przesuszyć, czyli jeśli temp. będzie na plusie trzeba podlać...ale nie zalewać.
W sprawie "innego" cisa odpowiem w wątku tematycznym.


Jam nowa ogrodniczka i zawsze Toszkowe porady dla mnie wazne ))))

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Szarobialy 16:48, 05 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 735
Zoju, Tereso, Jolu bardzo dziękuję za wszelkie informacje nt cisów i ich podlewania. Powiedźcie (napiszcie) mi jeszcze co teraz pod sadzonki wysypać. Korę sosnową (chyba kwaśna), czy lepiej coś innego. Widziałam bardzo ładną korę olchową, ale drogą. Czy byłaby właściwsza. Cisy sadziłam dość płytko, czy im korzenie nie przemarzną? U nas zimą będzie zimno (bardzo zimno, bo czasami poniżej 25 stopni). Teren też mam dość odkryty i wiatry wzmogą mróz.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
lojalna_ 16:56, 05 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
http://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus?page=5

W wątkach tematycznych jest sporo informacji ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Szarobialy 17:12, 05 paź 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 735
lojalna_ napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus?page=5

W wątkach tematycznych jest sporo informacji ))


Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies