Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

ElzbietaFranka 21:38, 08 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13933
effka napisał(a)

Elu, ja ciągle myślę, czy ciąć róże ale chyba ostatecznie je zostawię i dopiero wiosna będę cięła. Właśnie, nie mam pojęcia co z moim mikro oczkiem zrobić. Ono jest malutkie średnica 66 cm a głębokość zaledwie 36 cm. Mam rośliny zostawić, oczywiścić?

Lawendy, cudne poduchy się zrobiły, niziutkie i szerokie bardzo. Musze je obłocić żeby mieć na pamiątkę Cięłam równo w połowie sierpnia, kiedy kwiatostany były już mocno przekwitnięte i zaczynały się pokładać.

Robiłaś wertykulację jesienną? Ja dopiero wiosną zrobię, jakoś chyba tak mi lepiej będzie.




Oczko dolej wody aby było równo 5 cm od poziomu. Zostaw rośliny jak zamarznie nic im nie będzie. Nie wiem jakie masz rośliny..
Możesz też wyciągnąć do wiadra i schować w chłodne miejsce nic nie czyść zostaw wodę. Jesteś na miejscu to mozesz trzymać na dworze w razie dużych mrozów zabierzesz do domu. Tylko uważaj aby ci wiadro z roślinami nie przymarzły do ziemi.

Nigdy nie robiłam wertykulacja jesienią. Jak mam robić wertykulację jak mam trawę jak na persie. Jest krótko skoszona, ale ta cholerni a rośnie w najlepsze. W tym roku sama nawozilam jesiennym.
EM chodzi i pyta coś ty jej podsypala, że tak rośnie czy przypadkiem nie dałaś wiosennego.
Miał dużo pracy i się nie udzielał we wrześniu i październiku więc wzięłam nawożenie w swoje ręce. Myślę, że popadało i chłodniej i ładnie rośnie.
Zawsze wertykulscje robimy wiosna bo wtedy lepiej wyczyszczona trawa.

Róże jutro wszystkie przytnę, odkurze z liści i Spale do jednak w tym roku plamistości liści była na moich różach taki niedobry rok dla róż.

Już koniec jak się rozkrece to pisze jak nawiedzona

Pozdrawiam Ewcia

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 22:44, 08 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Oczko dolej wody aby było równo 5 cm od poziomu. Zostaw rośliny jak zamarznie nic im nie będzie. Nie wiem jakie masz rośliny..
Możesz też wyciągnąć do wiadra i schować w chłodne miejsce nic nie czyść zostaw wodę. Jesteś na miejscu to mozesz trzymać na dworze w razie dużych mrozów zabierzesz do domu. Tylko uważaj aby ci wiadro z roślinami nie przymarzły do ziemi.

Nigdy nie robiłam wertykulacja jesienią. Jak mam robić wertykulację jak mam trawę jak na persie. Jest krótko skoszona, ale ta cholerni a rośnie w najlepsze. W tym roku sama nawozilam jesiennym.
EM chodzi i pyta coś ty jej podsypala, że tak rośnie czy przypadkiem nie dałaś wiosennego.
Miał dużo pracy i się nie udzielał we wrześniu i październiku więc wzięłam nawożenie w swoje ręce. Myślę, że popadało i chłodniej i ładnie rośnie.
Zawsze wertykulscje robimy wiosna bo wtedy lepiej wyczyszczona trawa.

Róże jutro wszystkie przytnę, odkurze z liści i Spale do jednak w tym roku plamistości liści była na moich różach taki niedobry rok dla róż.

Już koniec jak się rozkrece to pisze jak nawiedzona

Pozdrawiam Ewcia



Elu, dzięki za oczkowe rady, zostawię rośliny w oczku. Mam kosaćce, babkę wodną, strzałkę, przetaczniki bobowniczek, lilię wodną, rogatka, salwinię, żabiściek, oczeret. Zobaczymy czy dadzą radę, u nas mrozów nigdy dużych nie ma.

To źle doczytałam, myślałam, że wertykulowałaś teraz, ja też do wiosny czekam. Trawa ładna choć ja nierówno nawożę i plamy jaśniejsze i ciemniejsze są. Nawozisz ręcznie czy masz siewnik?

Właśnie też muszę róże z liści obskubać bo sporo ma plamistość

Dzięki jeszcze raz i buziaczki!!!
____________________
eVka 11:45, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czy u was dzisiaj też tak paskudnie, u nas mokro, zimno i mega ciemno... Dzień w ogrodzie stracony
____________________
Magleska 11:55, 09 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Beznadziejnie ....ech...idę chatęogarnąc chociaż
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 11:57, 09 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
U mnie słońce, ale wieje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 12:05, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Beznadziejnie ....ech...idę chatęogarnąc chociaż

My będziemy malować pokój córki, mieliśmy jutro ale przy takiej pogodzie weźmiemy się za to dzisiaj. Mimo wszystko fajnego dnia życzę
____________________
eVka 12:06, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
U mnie słońce, ale wieje

Oj wolałabym taką pogodę jak u Ciebie Miłej soboty Ewuniu!
____________________
Anda 12:08, 09 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
effka napisał(a)

Oj wolałabym taką pogodę jak u Ciebie Miłej soboty Ewuniu!


Dziękuję i nawzajem U mnie dużo padało w październiku i nawet jeszcze tydzień temu. Teraz może przestanie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 12:12, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Dziękuję i nawzajem U mnie dużo padało w październiku i nawet jeszcze tydzień temu. Teraz może przestanie.


U nas pada co jakiś czas, w sumie dobrze bo nie trzeba będzie zimozielonych podlewać przed zimą i drzewa nowo posadzone lepiej się przyjmą. Trzeba szukać pozytywów.
____________________
Iwonka 19:14, 09 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
U nas we środę było piękne słońce, reszta ostatnich dni szara i ponura. Ja lubię takie smutasowe klimaty, ale w pracach ogrodowych niestety przeszkadzają.
Ewuś na skrzynie najbardziej podobają mi się szarości z zacytowanego artykułu. Są neutralne, do mebelków pasują. Niebieski jest śliczny na okiennicach, ale tyle koloru przy ziemi... no coś mi nie gra. Gdyby nasadzenia w skrzyniach były spektakularne to kolor byłby dodatkowym smaczkiem. A tam masz tylko truskawki i warzywa, o ile nie mylę. Niebieski wtedy mocno przyciąga do nich wzrok.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies