Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 15:29, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Ewuś, ależ masz pięknie wypełniony ogród. Listopad a jest co podziwiać. Miskanty robią świetną robotę.

Dziękuję Aniu To prawda, coraz ciekawiej z roku na rok. Ciągle coś dosadzać właśnie pod kątem sezonowych wypełniaczy, żeby na okrągło coś się działo
____________________
Iwonka 15:58, 10 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ja też wczoraj ogarniałam domowe donice. Na szczęście mam tego niewiele. Taki polowy ogrodnik ze mnie Ale "drzewka szczęścia" tak mi porosły z "podkradzionych" sadzonek, że mam teraz 8 donic z pięknymi gruboszami.
Myślałam Ewuś o twoich skrzyniach i chyba zmieniam zdanie. Masz farbę, kusi cię takie rozwiązanie, dlaczego by nie spróbować. Czemu truskawki i maliny mają nie mieć ładnej oprawy? Takie pyszne z nich krzaczki U Aganii są niebieskości. U ciebie będzie kolor borówkowy. Taki Effkowy znak rozpoznawczy
Kortenowe kolory ogrodu są u ciebie obłędne. Gdyby jeszcze zaświeciło mocne słońce, ależ wyszłyby foty!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 16:21, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Oj tak, szmaragdy miały strasznie sucho bo ich nie podlewałam dawno. Jakoś o rodkach pamiętam a o tujach nie.

Kiku takie ma kolorki? Cudnie Już się nie mogę doczekać tych przebarwień

Odpoczywaj, narobiłaś się ostatnio!


Myślę,że i tuje się napiły i reszta u mnie ,bo pada ciągle od 9

Zrobię fotki jak będzie słonko jutro

Oj tak ,w tym roku narobiłam się jak nigdy odpoczywam całą niedzielę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 18:21, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Ja też wczoraj ogarniałam domowe donice. Na szczęście mam tego niewiele. Taki polowy ogrodnik ze mnie Ale "drzewka szczęścia" tak mi porosły z "podkradzionych" sadzonek, że mam teraz 8 donic z pięknymi gruboszami.
Myślałam Ewuś o twoich skrzyniach i chyba zmieniam zdanie. Masz farbę, kusi cię takie rozwiązanie, dlaczego by nie spróbować. Czemu truskawki i maliny mają nie mieć ładnej oprawy? Takie pyszne z nich krzaczki U Aganii są niebieskości. U ciebie będzie kolor borówkowy. Taki Effkowy znak rozpoznawczy
Kortenowe kolory ogrodu są u ciebie obłędne. Gdyby jeszcze zaświeciło mocne słońce, ależ wyszłyby foty!

Powiem Ci, że ja ostatnio zaczęłam się interesować domowymi roślinami, na razie nieśmiało i powoli. Obym się nie wkreciła za bardzo, bo będzie wesoło Przymierzam się do takiej dekoracji

https://pin.it/mcbmtxifnt6asr
https://pin.it/u2sbgen4kwalgz



Bardzo ciekawie to wygląda

Właśnie chyba będą borówkowe, bo mnie bardzo ten kolor kręci Najwyżej będą aż nadto oryginalne Borówkowy ogród Effki!

Właśnie piękne słońce było ale do południa kiedy cebule sadziłam a potem wyszły chmury. No cóż może jeszcze uda się w słońcu obfocić ogród
____________________
eVka 18:23, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Myślę,że i tuje się napiły i reszta u mnie ,bo pada ciągle od 9

Zrobię fotki jak będzie słonko jutro

Oj tak ,w tym roku narobiłam się jak nigdy odpoczywam całą niedzielę

Super, niech piją na zapas W taki razie jutro wpadnę do Ciebie na sesję foteczkową
Naprawdę kawał roboty w tym roku zrobiłaś, u mnie malutko było.
____________________
Helen 18:45, 10 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
effka napisał(a)

Powiem Ci, że ja ostatnio zaczęłam się interesować domowymi roślinami, na razie nieśmiało i powoli. Obym się nie wkreciła za bardzo, bo będzie wesoło Przymierzam się do takiej dekoracji

https://pin.it/mcbmtxifnt6asr
https://pin.it/u2sbgen4kwalgz



Bardzo ciekawie to wygląda

Właśnie chyba będą borówkowe, bo mnie bardzo ten kolor kręci Najwyżej będą aż nadto oryginalne Borówkowy ogród Effki!

Właśnie piękne słońce było ale do południa kiedy cebule sadziłam a potem wyszły chmury. No cóż może jeszcze uda się w słońcu obfocić ogród

Ewa, cudne te roślinki. Jest co robić z nimi, ale efekt świetny
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:49, 10 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
effka napisał(a)
Madziu, Anulka, Wiola, myślałam o tym w pierwszej kolejności, żeby właśnie w kolorze okiennic zrobić skrzynie ale wydawało mi się to zbyt awangardowe ale jak tak piszecie to kochane, w to mi graj! Tym bardziej że mam jeszcze całą (drogą jak cholera) puszkę Kolorów Ogrodu właśnie Świeżą Borówkę, tą co okiennice malowałam zastanawiam się czy malować teraz czy lepiej wiosną, bo teraz to już ciężko z wyschnięciem będzie. Hmmm?

Pięknie będzie z takim niebieskim kolorkiem. On jest wyjątkowo udany
____________________
Helen - Hortensjowo
eVka 18:54, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Helen napisał(a)

Ewa, cudne te roślinki. Jest co robić z nimi, ale efekt świetny

Oj, mi też się mega podoba, ale boję się właśnie tej roboty... Najgorsze, że u mnie półcień w domu, bo nie mam żadnej południowej ściany (to bliźniak id północnej strony, zachód i wschód).
____________________
eVka 18:56, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Helen napisał(a)

Pięknie będzie z takim niebieskim kolorkiem. On jest wyjątkowo udany

Dziękuję Helen Teraz już się utwerdziłam w przekonaniu do tego kolorku. Wiosną będzie malowanie.
____________________
Wiolka5_7 19:25, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Super, niech piją na zapas W taki razie jutro wpadnę do Ciebie na sesję foteczkową
Naprawdę kawał roboty w tym roku zrobiłaś, u mnie malutko było.


Na zdrowie !
Jak nie będzie padać to pstryknę...

Ten rok był u mnie pracowity w ogrodzie i sporo się zmieniło....tak ,więc na przyszły sezon póki co nowych rabat i zmian nie planuję,bo jestem zadowolona z tego co jest ....
jedynie w przedogródku wyciepać muszę z obwódki ID i kupić seslerię skalną w zamian....ta trawka pięknie rośnie cały sezon bez podlewania
Z prac ogrodowych jeszcze to zasiać trawkę,żywopłoty przyciąć na docelową wysokość, dokupić jednego graba i narazie tyle...

E tam u Ciebie też sporo się działo...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies