Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

galgAsia 19:36, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie cały dzień padało , ale jest szansa na ogrodowe 2 kolejne dni . No kiedyś muszę ten sezon skończyć!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 23:23, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
U nas we środę było piękne słońce, reszta ostatnich dni szara i ponura. Ja lubię takie smutasowe klimaty, ale w pracach ogrodowych niestety przeszkadzają.
Ewuś na skrzynie najbardziej podobają mi się szarości z zacytowanego artykułu. Są neutralne, do mebelków pasują. Niebieski jest śliczny na okiennicach, ale tyle koloru przy ziemi... no coś mi nie gra. Gdyby nasadzenia w skrzyniach były spektakularne to kolor byłby dodatkowym smaczkiem. A tam masz tylko truskawki i warzywa, o ile nie mylę. Niebieski wtedy mocno przyciąga do nich wzrok.

Iwonko, ja nie lubię szarugi jesiennej, przygnębienie wówczas mnie ogarnia.
No właśnie, o to mi chodziło jak pisałam, że kolor odważny jak na skrzynie choć kuszący... Zdecydowaliśmy z eMkiem, że będziemy malować je dopiero wiosną, bo na zimę szkoda, farba dobrze nie wyschnie bo u nas cały czas wilgotność ok. 90% i później będzie odchodzić od drewna.
Mam wobec tego czas na decyzję, ciemny szary czy świeża borówka...
Dzięki za głos w tej sprawie Fakt, tam tylko truskawki i maliny.
____________________
eVka 23:24, 09 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)
U mnie cały dzień padało , ale jest szansa na ogrodowe 2 kolejne dni . No kiedyś muszę ten sezon skończyć!

To tak tak u nas, ziemia porządnie nasączona No ja te cebule muszę wsadzić ale w błocie nie mam zamiaru się grzebać, więc czekam na suchsze dni...
____________________
Kasiolaaa 06:32, 10 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ja to jeszcze chcialam jakies tulipanki dokupic ale chyba zrezygnuje Ewunia jestem bardzo zadowolona z seslerii tak na nia patrze przez okno i w nastepnym roku chyba dokupie jeszcze ♥️
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Wiolka5_7 09:31, 10 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20592
Dobra decyzja ,żeby wiosną malować
Ja to czekam na deszcz z utęsknieniem....ale u mnie susza....
Coś zaczyna kropić, ciekawe czy popada tak jak zapowiadają....

Miłej niedzieli
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 13:07, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ja to jeszcze chcialam jakies tulipanki dokupic ale chyba zrezygnuje Ewunia jestem bardzo zadowolona z seslerii tak na nia patrze przez okno i w nastepnym roku chyba dokupie jeszcze ♥️

Kasiu, jakby jeszcze w miarę pogoda była to można sadzić cebule, jak właśnie dzisiaj wszystko posadziłam, ostatnio zakupione tulipany i krokusy. Finito

Cieszę się, że sesleria Ci się tak podoba, ona jest niesamowita. Pięknie sztywno rośnie, wody nie potrzebuje i super rozświetla rabaty Kupuj kupuj!
____________________
eVka 13:09, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Dobra decyzja ,żeby wiosną malować
Ja to czekam na deszcz z utęsknieniem....ale u mnie susza....
Coś zaczyna kropić, ciekawe czy popada tak jak zapowiadają....

Miłej niedzieli

Też tak myślę, nie ma co w takiej wilgoci malować. Widzisz, u nas tak mokro a u was sucho, dziwnie. Dzisiaj jak sadziłam cebulki, łopatka wchodziła w ziemię jak w masełko, aż miło Trzymam kciuki za deszcz u Ciebie!
____________________
eVka 13:13, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Posadzone wszystko to wena na kilka fotek mnie naszła, na szybko komórką

Prostokącik z magnolią i różami Aspirin Rose plus mnóstwo Van Eijków
W końcu takie coś wyszło, nie mogłam na całości poszerzyć rabaty bo musi być dojście do beczek na deszczówkę. Korci mnie żeby wykroić jeszcze po lewej stronie na wysokości tego wystającego komina garażu i zostawić tylko dojście do beczek.

____________________
eVka 13:16, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Szersze listopadowe kadry ogrodowe. Ciężko zrobić foty żeby nie uchwycić pnące się do góry sąsiednie domy...

____________________
eVka 13:18, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cortenowy ogród

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies