Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:52, 01 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa jakie biedne rączki zmasakrowane pracami ....
ale kawał dobrej roboty zrobiłaś

Dziękuję Madziu. Jestem zmasakrowana, dosłownie... Palec boli bardzo
____________________
Wiolka5_7 22:25, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20499
effka napisał(a)

Oj aż za bardzo szalona...
Na pewno kiedyś kupię, bo ja wszystkie miskanty i krzewy porosną to to będą ilości hurtowe i nie ogarnę ich bez rozdrabniacza.

Wiolu jak to nie masz róż, ani jednej? Rzeczywiście nie kojarzę u Ciebie różyczek. Może kiedyś się skusisz, warto


Ojej ,ale miałaś wypadek przy pracy bidulko ...
Na pewno potem będzie mus zakupić ten rozdrabniacz...

Róż w ogrodzie nie mam i nie planuję ale od eMa lubię dostawać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:44, 02 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ojej ,ale miałaś wypadek przy pracy bidulko ...
Na pewno potem będzie mus zakupić ten rozdrabniacz...

Róż w ogrodzie nie mam i nie planuję ale od eMa lubię dostawać

Oj pół nocy nie spałam z bólu tego palca. Już dzisiaj lepiej ale wystraszyłam się, że jakieś zakażenie się wdało.

Kwiaty od męża zawsze mile widziane My oboje zakochaliśmy się w różach, tniemy, dbamy i jak kwitną nie możemy się nimi nacieszyć Sadzimy kolejne w różnych zakątkach ogrodu między bylinami i trawami ale zauważyłam, że najlepsze róże mam na różance, one jednak muszą mieć pełne słońce, nie lubią konkurencji wysokich traw, które je cieniują.
____________________
Wiolka5_7 11:58, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20499
effka napisał(a)

Oj pół nocy nie spałam z bólu tego palca. Już dzisiaj lepiej ale wystraszyłam się, że jakieś zakażenie się wdało.

Kwiaty od męża zawsze mile widziane My oboje zakochaliśmy się w różach, tniemy, dbamy i jak kwitną nie możemy się nimi nacieszyć Sadzimy kolejne w różnych zakątkach ogrodu między bylinami i trawami ale zauważyłam, że najlepsze róże mam na różance, one jednak muszą mieć pełne słońce, nie lubią konkurencji wysokich traw, które je cieniują.


Ojej dobrze,że już lepiej

Pewnie,że mile widziane
Fajnie,że razem się zakochaliście w różach...
Też tak myślę,że róże to jednak pełne słońce

Jak tam Effcia coś planujesz zmieniać troszkę na rabatach ? czy nic a nic ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 12:08, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Ewuś, zdrowia życzę i noś te rękawice, przyzwyczaisz się po pewnym czasie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 12:10, 02 mar 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Rany co Ci się stało w tą rękę ? Ktoś tu ogrodniczego BHP nie przestrzegał
Ale porobiłaś i masz już z głowy. A w ten tydzień ma być deszczowy więc przymusowa przerwa od prac
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:39, 02 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ojej dobrze,że już lepiej

Pewnie,że mile widziane
Fajnie,że razem się zakochaliście w różach...
Też tak myślę,że róże to jednak pełne słońce

Jak tam Effcia coś planujesz zmieniać troszkę na rabatach ? czy nic a nic ?



Wiesz co pewnie jakieś drobne zmiany na pewno ale raczej na zasadzie dosadzenia bylin lub własnie moich kochanych róż ale nowych rabat raczej nie planuję. Emek chciałby wrzośców dosadzić, bo pięknie się błyszczą z daleka (mam teraz cudny łan fioletowo-różowy) i dodają wczesna wiosną koloru i są dla mnie łatwiejsze w utrzymaniu niż wrzosy.
____________________
eVka 12:41, 02 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Ewuś, zdrowia życzę i noś te rękawice, przyzwyczaisz się po pewnym czasie

Oj no widzisz Ewuś, zawsze noszę a jakoś w tym roku zapomniałam o nich...
Dzięki
____________________
eVka 12:46, 02 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Rany co Ci się stało w tą rękę ? Ktoś tu ogrodniczego BHP nie przestrzegał
Ale porobiłaś i masz już z głowy. A w ten tydzień ma być deszczowy więc przymusowa przerwa od prac

Ostrze nożyc akumulatorowych przejechało mi po palcu wskazującym lewej ręki i przecięło mi paznokcia w połowie... Tak zawsze uważam a tym razem już ciemnawo się robiło, ja zamyślona w niewygodnej kurtce i trach! Wszystko przez te durnowate beatlesy, nie znoszę tych turzyc ciąć wiosną, są mega brzydkie, pogniłe i tylko tą strzyżarka się da je ciąć, tym krótkim ostrzem.

Właśnie dzisiaj się rozpadało rano może i dobrze, bo palec mi wydobrzeje i będę mogła na spokojnie pracować w ogrodzie. Z głowy jeszcze nie mam bo mi w sumie kilkanaście miskantów i trzcinników zostało do wycięcia plus trochę bylin.
____________________
Kawa 12:53, 02 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewa uważaj kobietko współczuję ale jak czytam jaka to u was była ładna ogoda to mnie trafia
u mnie wietrzysko jakby świat się kończył ne można było głowy z domu wystawić,,, pfff
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies