Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:57, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Adison napisał(a)
Ja to zawsze się kłóce ze starym kto ma kosic.

Na razie robię to ja

Powiedziałam, że jak mi się znudzi to będzie mógł sobie do woli kosić


Hehe Ada u mnie nie będzie problemu, mój mąz się nie tyka ogrodu (na razie), więc kosić będę sama. Chyba że mój brat (mieszka na ten samej działce w bliźniaku obok) rzuci się na koszenie, ale i tak mu nie pozwolę
____________________
eVka 11:58, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A co Ada u Ciebie słychać ogrodowo?
____________________
Adison 16:21, 12 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
u mnie sie nic nie dzieje mulczuje glebę, dlatego zbieram trawę od sąsiadów układam na tekturze falistej i czekam na wiosnę

fundusze się skończyły

u Ciebie zdecydowanie więcej się dzieje
____________________
Zmienny ogród Ady
Toszka 17:02, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Adison, widzisz, gapa jesteś, bo założyłaś wątek w "naszych ogrodach"... a ty masz 10m szerokości, a ja mam 6...wąski ogród to orgazm dla zmysłów projektowych i super zabawa z optyką.... czaisz blusa?

Już byś projekt miała... dopiero dziś cię "odkryłam"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Adison 17:16, 12 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Toszka napisał(a)
Adison, widzisz, gapa jesteś, bo założyłaś wątek w "naszych ogrodach"... a ty masz 10m szerokości, a ja mam 6...wąski ogród to orgazm dla zmysłów projektowych i super zabawa z optyką.... czaisz blusa?

Już byś projekt miała... dopiero dziś cię "odkryłam"


Szkoda ale zawsze można to jakoś naprawić! Szczerze nie wiedziałam że jest wątek projektowanie dopóki nie założyłam wątku
____________________
Zmienny ogród Ady
Toszka 17:35, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mozna wątek przenieść. Danusię musisz na pw poprosić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 00:09, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ada poproś Danusię o przeniesienie. Koniecznie. Ja Cię wyczaiłam chyba u magleski ale pewna nie jestem.
Ja też muszę ogarnąć puste rabaty, żeby odłogiem nie leżały. Co najlepiej teraz zrobić, jeśli do wiosny będą puste?
____________________
Adison 09:04, 13 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Ja kładę tekturę falista i zastępuje trawą. Jeśli masz fundusze możesz sypać na tekturę od razu korę można też folie położyć. Jak będziesz coś sądzić to ją zdejmujesz
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 14:46, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Adison napisał(a)
Ja kładę tekturę falista i zastępuje trawą. Jeśli masz fundusze możesz sypać na tekturę od razu korę można też folie położyć. Jak będziesz coś sądzić to ją zdejmujesz



o dzięki za przepis -, chyba wybiorę tekturę i trawę jakoś bardziej eko mi się wydaje to rozwiązanie.
____________________
Toszka 15:58, 13 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Adison napisał(a)
Ja kładę tekturę falista i zastępuje trawą. Jeśli masz fundusze możesz sypać na tekturę od razu korę można też folie położyć. Jak będziesz coś sądzić to ją zdejmujesz


Absolutnie nie - teraz czas na przekopanie z obornikiem (4-8kg na metr, kompostem, mączką, ew. z korą. Przekopać widłami am. starannie, tak by dobrze przemieszać. Leciutko zgrabić i na to kora do wyściółkowania. Ziemia ma się przez zimę macerować, uleżeć, odpocząć, odbudować właściwości kapilarne i tętnić życiem fauny i flory.
Gleba to zywy organizm o skomplikowanych właściwościach fizycznych, chemicznych i biologicznych. Nie da się jej odłożyć na þółkę i zapomnieć na czas jesieni i zimy.

Jesli ziemia będzie kopana, szykowana później, kiedy liście z drzew spadają, to można kopać wraz liśćmi. To doskonały dodatek do gleby.

Kompost nie musi być super-hiper przekompostowany (tzw. ostry kompost) - nadrobi to w glebie. Byle bez nasion chwastów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies