Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:39, 18 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No nie narysowałam sosny, nie miałam dziś czasu. Wolałam wsadzić roślinki z Jugowic. Udało się tylko żurawki bordowe i hakone all gold. Wcześniej wsadzilam hortki polar bear. Zostały red barony no i 26 szmaragdów.
Może uda się jutro wrzucić plan tej rabaty końcowej, bo nie mam pomysłu co posadzić obok hortek, może po prostu kolejne ale w innym kolorze hm... no ale zeby radzić trzeba wiedzieć.
____________________
eVka 15:19, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wymęczyłam rysunek tylniej rabaty:



Wsadzone są 3 hortki polar bear, rząd 6 szt. dereni elegatissima, opaska z bordowych żurawek, hakone all gold, trawek rad baron, miskanty i berberysy tez wsadzone. Do wsadzenia czekają szmaragdy.
Brakuje kolejnych 3 hortek - i tu nie wiem czy kontynuować polar bear, czyli białe, czy może jakieś z kolorem ale żeby się nie gryzły znowu bordowymi żurawkami, potem są czerwone red barony, derenie na jesień też pędy czerwone, berberysy czerwone, więc taka rabata zielono-biało-czerwona...
Do przesadzenia czekają jeszcze rozchodniki i rozplenice jako front tej rabaty.
Chce jeszcze śliwy wiśniowe nigra lub pissardi kupić i wsadzić jeszcze tej jesieni.

Pytanie nr 1 jak wyżej:

- co z tymi hortkami brać kolejne 3 szt. polar bear więc będzie długi pas 6 szt białych hortek, czy może 3 białe polar bear i 3 np. vanille fraise (ale one są w różu, więc coś mi nie bardzo tu pasuje).

Pytanie nr 2:
- korci mnie wsadzienie na tym uskoku o szer. 1 m, np. 2-3 kulek bukszpanu lub żywotników danica, tak żeby nie było tak montonnie równo i nudno. Niewiem czy nie za ciasno będzie...

To ta rabata (jeszcze przed wsadzeniem części roślin):

____________________
sylwik69 19:44, 19 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękna ta sosna niestety w kwestii planowania nie pomogę ale kibicuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magleska 19:57, 19 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Ja do planowania tez nie bardzo ...... widzisz jak u mnie -co chwile zmieniam -aż do skutku przesadzam itd .....muszę na żywo widzieć ,czy mi sie podoba ,czy nie .....
Ale na pewno ktoś kto zna sie na planach się odezwie
Dzięki ,że wpadasz do mnie
A sosna faktycznie obłędna ..... ze 3 obok siebie posadź
Z hortkami to też wg. mnie musisz sama wybrać co Tobie sie bardziej podoba .....
Ja bym dała jednakowe
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:14, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki dziewczyny, z mężem przed chwilą usiadłam nad projektem i stwierdziliśmy że dajemy ciągiem takie same białe hotelu polarki. Nie ma co kombinować.
Planowanie najtrudniejsze, sadzenie to już "czysta" przyjemność
Szkoda że tak szybko się ciemno robi, po pracy tak naprawdę godzinkę dwie mam na ogródek

Sosnę chce jedną jako soliter, będziemy ja uszczykiwać, może kształtować, zobaczymy.
____________________
eVka 20:16, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ja do planowania tez nie bardzo ...... widzisz jak u mnie -co chwile zmieniam -aż do skutku przesadzam itd .....muszę na żywo widzieć ,czy mi sie podoba ,czy nie .....
Ale na pewno ktoś kto zna sie na planach się odezwie
Dzięki ,że wpadasz do mnie
A sosna faktycznie obłędna ..... ze 3 obok siebie posadź
Z hortkami to też wg. mnie musisz sama wybrać co Tobie sie bardziej podoba .....
Ja bym dała jednakowe



Megalaska do Ciebie uwielbiam wpadać bo Ty to taka kobieta żywioł jesteś, ciągle coś się dzieje a nie tylko gadanie i planowanie.
____________________
eVka 20:19, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)
Piękna ta sosna niestety w kwestii planowania nie pomogę ale kibicuję


Dzięki Sylwia, widzę że wróciłaś, ty chyba przeprowadzasz się? przynajmniej na tym skończyłam u Ciebie. Biegnę czytać czy co nowego słychać.

Tak sosna jest cudna, aż boję się ja wsadzić.
____________________
Magleska 20:39, 19 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
effka napisał(a)



Megalaska do Ciebie uwielbiam wpadać bo Ty to taka kobieta żywioł jesteś, ciągle coś się dzieje a nie tylko gadanie i planowanie.

Hi hi bo ja ADHD chyba mam i jeszcze jak coś postanowię że zrobię ,to chociażby się waliło ,to zrobię ...
...ale to już ostatnie podrygi ogrodowe w tym sezonie ..... będę musiała znaleźć inne zajęcie ..... np.będę malować dom
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 21:18, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nooo szkoda że już zima się zbliża, co ja będę robić??!! Rysować i rysować bo lubię. Teraz rysuje ogrodzenie, bo moja działka bez ogrodzenia. 120 mb więc jest trochę. Potem będę rysować łazienkę, bo remont się zbliża. I tak zima jakoś zleci.

Zaraz w moim ulubionym sklepie internetowym zamawiam hortki, dokupię rozchodniki matrona do tylnej rabaty no i cebule czosnków purple sensation bo mi ciągle mało.,
____________________
eVka 21:45, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A nie pisałam że w sobotę jadę po przyczepkę końskiej kupki, przekopię pod pustymi rabatami, niech się przegryza. A pod nasadzenia aktualne można dać, czy na zimę lepiej już nie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies