Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:35, 14 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W tym czasie wielodzietna rodzina+ ogród= błogosławieństwo.
Między moimi chłopakami jest 15 miesięcy różnicy. Kiedy dorastali mieszkaliśmy w bloku.Mieliśmy jeden komputer na 4 osoby.
Usiłowałam sobie wyobrazić obecne obostrzenia i konieczność wychodzenia nastolatków na zewnątrz pod opieką rodzica. Weź tu spaceruj z takim 16 i 17-latkiem.
O nauce już nawet nie wspominam.
Kompostownik z pewnością będzie okazały.

Tak, to prawda, naszą dużą społeczność ogromnie teraz doceniamy - jest z kim zagrać w planszówy, na kompie, poszaleć na podwórku, pokłócić się Pomysłów mają mnóstwo.Terenu też wystarczająco.
Przedwczoraj zrobili na przykład stację badawczo-obserwacyjną Przywoływali przez głośnik różne gatunki ptaków i kurde, przylatywały Im. Byliśmy w szoku Pliszki, dzięcioły, drozdy, modraszki, kowaliki i inne. Zaopatrzyli się w albumy "Ptaki Polski" i hejaGłośnik postawili na blaszanym wiaderku kilka metrów od siebie. Zajęcie na pół dnia Ta budowla to to kamuflaż
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 12:53, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Boszszsz, jak Ty to robisz??? Mnie chwasty na nowej części całkiem zarosły... I trawnik już posiałaś? Zazdroszczę .
Powiedz mi kochana jak oznaczyłaś linie rabat? Obkopaliście wzdłuż linii??? Muszę się za to zabrać, taśma mi ciągle się przesuwa, nie mam jakoś pomysłu...

W takich sytaucjach jak obecnie taka rodzinka plus ogród to skarb. Tym bardziej, że widac że sie lubią .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 12:56, 14 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale ślicznie u Ciebie!
I masz drużynę piłkarską w czasach kwarantanny

Brawo za roboty! Trawka będzie super!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MartaCho 14:34, 14 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Świetny pomysł z tymi Ptakami Polski! To od dr Kruszewicza? Uwielbiam słuchać, jak opowiada o ptakach. Muszę też wypróbować Wasz sposób, bo dziewczyny fascynują się różnymi przylatującymi do karmnika, a prawda jest taka, że nie wszystkie znamy!
Ogród prześliczny, fajnie jest być razem w takiej dużej gromadzie! Nas też jest zawsze dużo, ale tym razem każdy był u siebie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
antracyt 14:38, 14 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tak, to prawda, naszą dużą społeczność ogromnie teraz doceniamy - jest z kim zagrać w planszówy, na kompie, poszaleć na podwórku, pokłócić się Pomysłów mają mnóstwo.Terenu też wystarczająco.
Przedwczoraj zrobili na przykład stację badawczo-obserwacyjną Przywoływali przez głośnik różne gatunki ptaków i kurde, przylatywały Im. Byliśmy w szoku Pliszki, dzięcioły, drozdy, modraszki, kowaliki i inne. Zaopatrzyli się w albumy "Ptaki Polski" i hejaGłośnik postawili na blaszanym wiaderku kilka metrów od siebie. Zajęcie na pół dnia Ta budowla to to kamuflaż

Pomysł super
Do skopiowania nie tylko dla dzieci, hałasuje koło mnie tyle ptaków i nie wszystkie rozpoznaję po głosach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 17:59, 14 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Uwielbiam dzieci z wyobraźnią i pomysłami "już nie z tego świata".
Gratuluję twórcom tego uroczego kwartetu.
Bardzo zgrabnie rozplanowaliście przestrzeń. Stare i nowe połączyło się bez zgrzytu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 18:04, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Bardzo fajny pomysł Twoich chłopców. Ale im dobrze ze sobą Teraz to na wagę złota. Moja jedynaczka już dość podłamana tą sytuacją.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 18:42, 14 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
Fajne chlopaki a i pomysl rewelacyjny, ucza sie i bawia a kto wie moze w przyszlosci cos zaowocuje. Brawo dla dzieci i brawo rodzice
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 19:01, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Też pochwalę połączenie ogrodów, fajnie wyszło i jaka przestrzeń się zrobiła. Bardzo ładnie.

Dla chłopaków - wielkie brawa za twórczość.
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 07:44, 15 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Boszszsz, jak Ty to robisz??? Mnie chwasty na nowej części całkiem zarosły... I trawnik już posiałaś? Zazdroszczę .
Powiedz mi kochana jak oznaczyłaś linie rabat? Obkopaliście wzdłuż linii??? Muszę się za to zabrać, taśma mi ciągle się przesuwa, nie mam jakoś pomysłu...

W takich sytaucjach jak obecnie taka rodzinka plus ogród to skarb. Tym bardziej, że widac że sie lubią .

No właśnie uratował mnie ten kompost, co go nawieźliśmy w tonach jesienią. Zagłuszył większość chwastów. Zimą ładnie wszystko przegniło. A na początku marca wynajęliśmy ekipę, która nam założyła trawnik. Stwierdziliśmy, że to na nas dwoje jednak za dużo przy obowiązkach, które mamy. I błogosławiliśmy ten ruch. Nie wiem, kiedy byśmy sami to wszystko zrobili. Nasadzenia drzew jesienią lekko nas wyeksploatowały A i teraz od lutego cały czas coś działamy, wiesz, jak jest
Rabaty poprosiłam, żeby mi panowie zrobili lekko podniesione, obkopali je dodatkowo. Choć uporczywie pragnęli zakładać mi jakiekolwiek obrzeża
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies