Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 22:30, 11 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Basiu dziekuje

Asiu róże na pniu zimują mi bez problemu bez podsypywania ich liścmi lub robienia kopcow z ziemi. Tutaj zimy są lagodniejsze niż na Śląsku.
Chociaż w tym roku w marcu bardzo mrozno było a nie przymarzly.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 10:29, 14 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017








Jestem załamana.



Dostałam jakiejś infekcji I strasznie mi pęka skóra przy paznokciach. Problem nasila się przy każdym zetknięciu z ziemią. Wczoraj to już plastry pozakladalam na środkowy palec prawej ręki. Lekarz powiedział na początku że to reakcja alergiczna Ale nie bardzo mi się chce w to wierzyć bo przecież od alergii nie leci krew. Można dostać wysypke ....
Oprócz tego, że boli to jeszcze wygląda bardzo nieestetycznie. Nie wiem jak ja się z takimi palcami w pracy pokaże.



Mam zakaz grzebania w ziemi przez tydzień

A ja wczoraj nowe rośliny kupiłam.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Adela 23:37, 16 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kamilko, czy ta hortensja fioletowa cudowna to ogrodowa, czy bukietowa? Czy kolor już taki ma, czy uzyskałaś go regulując zakwaszenie podloża. Takiego koloru brakuje mi do kolekcji.
A na zdjęciu powyżej nowy zakup. Pewnie kolejna hortensja? I co jeszcze? Bo wszystko ładne i ciekawie się ze sobą komponują
____________________
Ela - Moja ostoja
Kamcia 12:00, 17 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
To jest hortensja ogrodowa I niczym jej nie podsypuje,Elu. Ona tak po prostu ma.



To królowa mojego przedogrodka. Niestety niedługo będę ja musiała przenieść w inne miejsce i może się okazać że już nie bedzie miala tak pięknych niebiebieskich kwiatów.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:15, 17 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Te zakupy to Hortensja Little Lime, dwie Żurawski limonkowe I jedna purpurowa oraz dwie stipki.
Hortensja już wsadzona do ziemi A żurawki I trawki muszą poczekać aż moje palce wydobrzeja
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:23, 17 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Rabata tawulkowa wzbogacila sie o dwie nowe roslinki:







____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Adela 18:21, 17 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kanny - piękne. Kiedyś miałam, ale nie mam gdzie je przezimować, więc zrezygnowałam.
Stipę widziałam już w innych ogrodach. Masz jakieś doświadczenie z jej uprawą?
____________________
Ela - Moja ostoja
Kamcia 08:48, 18 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
U nas na szczęście Kanny zimują bez problemu w ziemi, więc mam nadzieję że moja też przezimuje.

Stipe wypatrzyłam na Ogrodowisku i bardzo mi się spodobała. Wcześniej jej nie miałam.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
basia3012 23:58, 18 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Kamilko, co z tymi Twoimi palcami? Mój mąż też tak miał. Pękała mu skóra do krwi. Dostał antybiotyki na boreliozę i przy okazji a może zbieg okoliczności i te dłonie mu wyleczyły się. I jak tu takie piękne roślinki posadzić ? Zdrówka życzę. Pozdrawiam serdecznie
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kamcia 09:33, 19 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Basiu dziekuje za podpowiedz.
W piatek idę na kontrolę i zobacze co mi lekarz powie. Ciezko mi "nie grzebac w ziemi" ale nie mam wyjscia. Tym bardziej że pogoda sprzyja bo mamy przerwę od upałów, więc praca w Ogrodzie nie męczy aż tak szybko.

Dużo się naczytalam o możliwych przyczynach popękanej skóry i nadal mi się nie chce wierzyć w alergię na ziemię. Bardziej obwinialabym manikur hybrydowy.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies