Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 12:14, 04 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wiem Elu, moja kolezanka zatrudnila sie w kwiaciarni jakis czas temu i po dwoch miesiacach musiala sie zwolnic. Okazalo sie, ze wszystkie rosliny byly opryskiwane co ja bardzo uczulalo.

Sprzedawcy robia wszystko, zeby rosliny byly piekne i zachecaly do kupna.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Adela 23:23, 04 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kamcia napisał(a)
Tak tez zrobię. W sumie do zimy powinny się ukorzenic a jakby co to je trochę okryje.

Dzięki za rady.

A teraz jeszcze jedno pytanie: w jakiej odległości od siebie posadzić stipy?

To zależy ile ich masz i jaki obszar chcesz obsadzić. Ja myślę, że 25-30 cm będzie ok
____________________
Ela - Moja ostoja
Kamcia 08:52, 05 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ok. Dzieki. Ja mam chyba 40 cm wiec powinno starczyc.

Na razie mam tylko dwie ale zastanawiam sie nad zakupem wiekszej ilosci.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 11:03, 06 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Troche zmian. Widac idealnie jak szybko rosna rosliny.

Rok 2016



Po lewej stronie od plotu hibiskus, jalowiec, krzewuszka, cos tam jeszcze kolo krzewuszki bylo ale chyba dlugo nie roslo bo nawet nie pamietam . Na pierwszym planie zurawki, po ktorych tez tylko wspomnienie zostalo i cyprysik, ktory tez od tamtego czasu chyba 3 razy miejsce zmienil.

Wszystko jeszcze takie malenskie... i plot jeszcze stal...



Rok 2018



Rosliny na tylnim planie sie porazrastaly: hibiskus ma ponad 1,80 m . Zmienil sie pierszy plan: pojawila sie obwodka z berberysow. W srodkowych rzedzie posadzilam dwie hortensje Diamond Rough oraz Aunonymusa przeniesionego z innej czesci rabaty. Pojawila sie tez zolta roza na pniu.

Plot zawalil sie w zeszlym roku i poki co nie wiadomo kiedy bedzie nowy...





____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:32, 06 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Po zeszlorocznym sukcesie rozszczepiania hortensji Vanilla Fraise (wszystkie sadzonki sie ukorzenily) i Limelight (sadzonka ma juz kwiaty) postnowilam sprobowac rowniez w tym roku. Dobrze rokuja trzy sadzonki Hibiskusa , ktore wlozylam do ziemi 2 tyg temu. Kilka dni temu rozszczepialam ponownie Vanilla Fraise (8 sadzonek i jedna z hortensji pilkowanych (5 sadzonek).



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:50, 06 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Jeden z moich najnowszych zakupow: Hortnesja Diamond Rough. Wkopana w ziemie jeszcze przed abstynencja ogrodowa. Jak widac miejsce jej odpowiada bo zaczela pieknie kwitnac.

Teraz wyglada tak:

... a docelowo powinna wygladac tak:



Powinna sie przebarwic we wrzesniu.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 14:05, 06 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Vanilla Fraise jeszcze tez biala:









____________________
Kamila Ogrod stewardessy
basia3012 11:48, 07 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9554
Kamilko, czytałam, że nie za bardzo jeszcze z Twoimi dłońmi. Pewnie wymaga to czsu. Trudno, pewnych spraw nie przeskoczymy. Zyczę zdrowia.
A roślinki rosną faktycznie pięknie. Szczególnie hortensje, masz rękę do nich. I fajnie, że robisz sama sadzonki. To tylko prawdziwi pasjonaci tak potrafią. Wiekszość to woli kupić sadzonki, najlepiej duże, żeby od razu było na rabacie bogato. A Ty od sadzoneczki sama hodujesz. Wspaniale.
Czytałam , że stipę będziesz sadziła. Ja w tym roku mam ją po raz pierwszy i bardzo jestem zadowolona. Pięknie wygląda na wietrze. Jakbym była nad morzem i widziała falujące trawy.
Pozdrawiam serdecznie. Zdrowia życzę i zdrowych rączek do pracy w ogródku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:56, 09 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9554
Zajrzałam Kamilko zapytać o zdrowie. Ale ta cisza wskazuje,że pracujesz. W takim razie pomyślnych ... ? Nie wiem czego życzy się latającym? Chyba tyle samo startów co i lądowań? Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kamcia 23:22, 10 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Basiu, dziekuje, ze pytasz.



Pani ukladajaca grafik byla w tym miesiacu bardzo laskawa i musze przyznac, ze mam tylko 4 dni pracy. A potem dlugo wyczekiwany urlop.

Do ogrodu zagladam ale staram sie nie wykonywac zadnych wiekszych prac. Jedyne co to ulepszylismy nasz ogrodowy system gromadzenia deszczowki. W tym roku jest taka susza, ze nawet nasze zrodelko z woda gruntowa wyschlo i niestety podlewam kranowka.

Walczymy tez z ubezpieczalnia o wyplate odszkodowania za zepsuty plot. Nie wiem czy sprawa nie skonczy sie w sadzie.



Jesli chodzi o paznokcie to w sumie tylko jeden jest w zlym stanie. W przyszlym tygodniu mam umowiona wizyte u lekarza, wiec dowiem sie cos wiecej.

Moze jutro uda mi sie popstrykac kilka zdjec z ogrodu.

Pozdrawiam....



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies