Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:45, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)


No tak, teraz będziesz wszystko przesadzać bo inne proporcje działki się zrobiły. Nie będziesz już upychać po kątach A Amelanchier musi być wyeksponowany widać wtedy jego urodę.


Te świdośliwy to jesienny zakup . Posadzone w warzywniku czyli na nowej części. Założenie było prawidłowe ale doszliśmy z eMem do wniosku, że brakuje w tym miejscu wyższego elementu, jakiegoś drzewa bo za płotem rusza budowa domów i w tym miejscu nie mamy żadnej osłony. Świdośliwy będą za niskie i chyba za mikre, potrzebuję tam czegoś do 5-7m. Nie wiem jak ugryźć ten temat. Boję się posadzić coś blisko płotu bo jak się nie spodoba przyszłym sąsiadom to będą mi kaleczyć drzewo. Generalnie muszę znaleźć coś szczepionego powyżej 2.20 tak żeby gałęziami nie wydłubać sobie oka idąc do kompostownika i pracując w warzywniku...
Tak czy siak te świdośliwy będę przesadzać bo z drzewem się nie dogadają (są szczepione na wysokości ok. 1.6m).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:52, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mrokasia napisał(a)


Te świdośliwy to jesienny zakup . Posadzone w warzywniku czyli na nowej części. Założenie było prawidłowe ale doszliśmy z eMem do wniosku, że brakuje w tym miejscu wyższego elementu, jakiegoś drzewa bo za płotem rusza budowa domów i w tym miejscu nie mamy żadnej osłony. Świdośliwy będą za niskie i chyba za mikre, potrzebuję tam czegoś do 5-7m. Nie wiem jak ugryźć ten temat. Boję się posadzić coś blisko płotu bo jak się nie spodoba przyszłym sąsiadom to będą mi kaleczyć drzewo. Generalnie muszę znaleźć coś szczepionego powyżej 2.20 tak żeby gałęziami nie wydłubać sobie oka idąc do kompostownika i pracując w warzywniku...
Tak czy siak te świdośliwy będę przesadzać bo z drzewem się nie dogadają (są szczepione na wysokości ok. 1.6m).


No faktycznie świdośliwy za niskie i za ażurowe chyba na przesłonę. Jakoś nie pamiętałam że je kupiłaś.
To może graby kolumnowe posadź. One bardzo dobrze znoszą cięcie, więc nawet jak sąsiad przytnie to tylko zagęści drzewa, nie robiąc krzywdy. Liście się trzymają nawet do wiosny więc zasłania niemal jak zimozielony. Tylko wiosną wczesną będzie łysawo. No i stosunkowo szybko rosną. Ja swoje tnę na wąziutkie ołóweczki.
Bo jak kupisz szczepione na 2,20 to i tak dołu nie zasłonisz. Zaraz.... ty masz tam te panele? Jakoś przez zimę wypadło mi wiele rzeczy z pamięci. Chyba na jakąś wizję lokalną muszę pojechać
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:58, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
sarenka napisał(a)

Kasia, pokażesz ich zdjęcia?

Megi, nie mam niestety zdjęcia swoich świdośliw bo kupiłam je jesienią w stanie bezlistnym więc nie fociłam.
Ale tę odmianę Obelisk tylko chyba nieszczepioną ma Ewa Anda - zajrzyj do niej i zapytaj.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:06, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)


No faktycznie świdośliwy za niskie i za ażurowe chyba na przesłonę. Jakoś nie pamiętałam że je kupiłaś.
To może graby kolumnowe posadź. One bardzo dobrze znoszą cięcie, więc nawet jak sąsiad przytnie to tylko zagęści drzewa, nie robiąc krzywdy. Liście się trzymają nawet do wiosny więc zasłania niemal jak zimozielony. Tylko wiosną wczesną będzie łysawo. No i stosunkowo szybko rosną. Ja swoje tnę na wąziutkie ołóweczki.
Bo jak kupisz szczepione na 2,20 to i tak dołu nie zasłonisz. Zaraz.... ty masz tam te panele? Jakoś przez zimę wypadło mi wiele rzeczy z pamięci. Chyba na jakąś wizję lokalną muszę pojechać


Dołem mam panele więc potrzebuję czegoś co osłoni powyżej.
Zrobię na szybko zdjęcie tego miejsca telefonem jak będę wychodziła do biura.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:15, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Czyli na dobrą sprawę graby też mogłabyś podkrzesać na wysokość jaka ci pasuje.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 09:33, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)
Czyli na dobrą sprawę graby też mogłabyś podkrzesać na wysokość jaka ci pasuje.


Mogłabym. Ale jakoś grabów tam nie widzę. Po pierwsze kupienie okazów, które już teraz wystawały by sporo ponad płotl byłoby dość kosztowne a potrzebowałbym ich chyba trzy. Po drugie obok mam tuje a kolumnowe graby są zbliżone pokrojem i z daleka wyglądałyby zbyt podobnie. Chyba .
Myślałam o wysokoszczepionej wiśni np. Kanzan albo po prostu o Pissardi. Albo jeszcze czymś innym...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 11:48, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trudno znaleźć coś szczepionego niż 220 cm. 245 to absolutny wyczyn.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 12:17, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Cyknęłam na szybko zdjęcie miejsca z planowanym warzywnikiem (na prawo od domku ogrodnika):


Za płotem będą się budować domy, najprawdopodobniej od lewej aż do domku ogrodnika będzie najbliższy.
Nabazgrałam coś takiego:



Czerwony bazgroł to planowana magnolia, szary - właśnie to drzewo, o którym teraz rozmyślam. Widziałam w zeszłym roku wysoko szczepioną wiśnię Kanzan - chyba mogłaby tu się sprawdzić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 13:02, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaki kolor chcesz drzewa, czy ma być kwitnące, czy zależy ci żeby nie ciąć czy obojętne. Ja mam szczepione Royal Red wzdłuż podjazdu i muszę ciąć żeby w miarę kule były.
Widziałam 40 letnią Kanzan to było ooooogromne drzewiszcze. Ale wszystko można cięciem ogarnąć. Widziałaś jak Inka utrzymuje oczary w wersji karłowej? A podobno trudno znoszą cięcie

Przypomnij co masz posadzone na lewo od magnolii?
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 13:19, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Pszczelarnia napisał(a)
Trudno znaleźć coś szczepionego niż 220 cm. 245 to absolutny wyczyn.



To prawda. Nie rozumiem dlaczego tak jest.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies