Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 08:13, 18 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Pszczelarnia napisał(a)
Uprasza się Aprila -Jolę o pokazanie siedzisk i może założenie wątku?


Ewo, jakoś na wątek to u mnie brak czasu, i nienawidzę wstawiać zdjęć, które zresztą i tak słabe robię. No i jestem leniwa i niesystematyczna. Czyli same "przeciw" wątkowi
A jeśli chodzi o ognisko i siedziska to wczoraj szukałam zdjęć dla Mrokasi i ze zdziwieniem stwierdziłam że nie fotografowałam tego miejsca. No cóż, to nie kwiatki. Coś tam znalazłam u eMa


Kasiulek, sorki za zaśmiecanie wątka, już posprzątałam po sobie

____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 08:23, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


Ewo, jakoś na wątek to u mnie brak czasu, i nienawidzę wstawiać zdjęć, które zresztą i tak słabe robię. No i jestem leniwa i niesystematyczna. Czyli same "przeciw" wątkowi
A jeśli chodzi o ognisko i siedziska to wczoraj szukałam zdjęć dla Mrokasi i ze zdziwieniem stwierdziłam że nie fotografowałam tego miejsca. No cóż, to nie kwiatki. Coś tam znalazłam u eMa




Bardzo fajnie to wygląda! Super

No niestety ja jestem niesystematyczna, robiłem mało zdjęć i brzydkie do tego, ale najważniejsze, że chęci mam to dlatego jeszcze wątek istnieje choć jak skończę wszystkie rabaty to raczej odejdzie w zapomnienie
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 10:36, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mrokasiu, Aprilu

dziękuję. To ognisko fajne i dobrze zabezpieczone.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sarenka 10:44, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, a jakie wielopiennie drzewa mogłyby być? Pasowałoby w tamto miejsce u mnie co wczoraj pisałaś?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 10:49, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Kasia, od razu napisze ze nie jest to szczyt jakosci i wygody. Ale ja potrzebowalam kilku aweczek chocby po to by czasem na spacerku to tu to tam sobie na chwilke przycupnac. One nie nadadza sie do ciaglego siedzenia. Jak dla mnie maja za plytkie siedzisko. Ale ładnie wygladaja

Mezaty stwierdzil ze w tej cenie nawet jak sie rozsypia za rok to zalu nie bedzie a one juz kolejny sezon.



Powiem Ci, że im dłużej patrzę na te ławki to coraz bardziej mi się podobają .

galgAsia napisał(a)
TAR, kupowałam u nich to moje palenisko kulkowe , i krzesła, i leżaki. Jestem zadowolona, mogę polecić z czystym sumieniem Co niniejszym czynię


Dobrze wiedzieć, że to godny zaufania sprzedawca .

Nowa12 napisał(a)


Ja też mam takie małżeństwo, któe juz dwa razy nakryłam jak chodzą wzdłuż mojego ogrodu i zaglądają przez ogrodzenie. Nie zraża ich nawet jak jestem na tarasie.
Są dziwni ludzie .


Potraktuj to jako komplement dla swego ogrodu .
Przyznam, że sama lubię podczas spacerów rzucić okiem na czyjeś zadbane, ładne ogrody. Ale staram się to robić dyskretnie i rezygnuję jeśli widzę właścicieli. Ale zdarzyło mi się też zagadnąć i zapytać o konkretne rośliny - zostałam z uśmiechem zaproszona do środka by sobie obejrzeć lepiej .
z drugiej strony sama zamontowałam u siebie płoty lamelowe bo nie mogłam znieść tłumów sąsiadów, którzy nagle postanowili chodzić na spacery drogą przy naszej nowej działce .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:00, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)
Kasia, super, że dyskusję ławkową wywołałaś (choć wiem, że są ważniejsze tematy ), ale dorobiłam się kilku przemyśleń własnych, którymi się oczywiście podzielę , i tak :
1. ławka, którą prezentowałaś jako numer 1 - wywaliłam z obserwowanych, bo jakoś przestała mi się podobać
2. ta, którą prezentowałaś jako 2 - niby bardziej neutralna - na chwilę obecną wydaje mi się bardziej miejska, parkowa, mniej ogrodowa
3. TARciowe ławki (te po taniości) wydają mi się najfajniejsze, nie tylko z uwagi na cenę - po prostu jakoś lepiej się wpasowują w rośliny, nie przytłaczają
4. uświadomiłam sobie (też zresztą dzięki temu co TARcia napisała), że te ławki po różnych kątkach to mają służyć głównie temu, żeby sobie przysiąść a nie się rozsiadać raz, że na siadanie nie ma czasu bo chwasty straszą i robota wszelaka, dwa - że na przycupnięcie nawet sztuk dwóch wieczorkiem, po robocie - styknie każde jedno siedzisko, trzy - na większe spotkania jedna taka kupna ławka, czy nawet dwie to mało, a kilka - no jakoś od czapy bo to jednak ogród a nie park z ustawką ławek
przy ognisku, wg moich obserwacji głównie się stoi i dorzuca, ewentualnie trzyma kija z nadzieniem, a siedzenie na pieńkach jest wystarczające (choć kamiennymi ławami bym nie pogardziła) - no to tyle


Ekhm, zaczynam się Ciebie bać . Siedzisz w mojej głowie czy jak?
1. Zrezygnowałam z tej pierwszej ławki ze względu na motywy roślinne, ale wersja z kratką dalej mi się podoba .
2. doszłam do identycznego wniosku, szczególnie jeśli miałyby być dwie obok siebie to jakoś tak nie bardzo, za bardzo ulicznie, miejsko
3. te Tarciowe tanizny też podobają mi się najbardziej, władnie przez tą swoją lekkość i ażurowość
4. ta ławeczka nie ma być miejscem do wylegiwania się z książką, ma mieć walor dekoracyjny oraz praktyczny - żeby sobie przysiąść z kawką lub właśnie posiedzieć przy ognisku jeśli zajdzie taka potrzeba. Niedaleko od ogniska będzie altana z wygodnymi kanapami i stołem więc sądzę, że po upieczeniu kiełbasek będziemy się tam przenosić z biesiadowaniem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:03, 18 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
te ławeczki na all teraz od 100-120 zł.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:11, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)


Ewo, jakoś na wątek to u mnie brak czasu, i nienawidzę wstawiać zdjęć, które zresztą i tak słabe robię. No i jestem leniwa i niesystematyczna. Czyli same "przeciw" wątkowi
A jeśli chodzi o ognisko i siedziska to wczoraj szukałam zdjęć dla Mrokasi i ze zdziwieniem stwierdziłam że nie fotografowałam tego miejsca. No cóż, to nie kwiatki. Coś tam znalazłam u eMa


Kasiulek, sorki za zaśmiecanie wątka, już posprzątałam po sobie



Grunt to wysoka samoocena .
Dobrze, że wstawiłaś u mnie to zdjęcie. Ogłaszam wszem i wobec, że za Twoim pozwoleniem zmajstruję sobie takie samo miejsce na ognisko .

Pszczelarnia napisał(a)
Mrokasiu, Aprilu

dziękuję. To ognisko fajne i dobrze zabezpieczone.


Kochana, cała przyjemność po mojej stronie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:15, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)
Kasiu, a jakie wielopiennie drzewa mogłyby być? Pasowałoby w tamto miejsce u mnie co wczoraj pisałaś?


Chyba by pasowały .
Z wielopiennych to chyba są świdośliwy, można w ten sposób poprowadzić np. lilaki albo magnolie, ja mam klona Ginnala. Musisz tylko dobrze przemyśleć nasadzenia pod spodem by nie zakryć tych pni np. jeśli zdecydujesz się na takie drzewka. Dołem wtedy coś na "skarpety" czyli niskie/średnie trawy lub byliny, raczej chyba jednolite.


TAR napisał(a)
te ławeczki na all teraz od 100-120 zł.


Widziałam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 11:19, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Chyba by pasowały .
Z wielopiennych to chyba są świdośliwy, można w ten sposób poprowadzić np. lilaki albo magnolie, ja mam klona Ginnala. Musisz tylko dobrze przemyśleć nasadzenia pod spodem by nie zakryć tych pni jeśli zdecydujesz się na takie drzewka.
.
dzięki. Poczytam o nich i zobaczę jak to też cenowo wygląda
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies