Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 13:41, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaki kolor chcesz drzewa, czy ma być kwitnące, czy zależy ci żeby nie ciąć czy obojętne. Ja mam szczepione Royal Red wzdłuż podjazdu i muszę ciąć żeby w miarę kule były.
Widziałam 40 letnią Kanzan to było ooooogromne drzewiszcze. Ale wszystko można cięciem ogarnąć. Widziałaś jak Inka utrzymuje oczary w wersji karłowej? A podobno trudno znoszą cięcie

Przypomnij co masz posadzone na lewo od magnolii?


Na lewo od magnolii mam klona Royal Red i dalej tę ogromną karaganę w donicy (kwitnie na żółto). Dlatego myślę, że w tym miejscu chyba zdecyduję się na białą magnolię. W zeszłym roku widziałam ładne, duże sadzonki odmiany Wada's Memory, mam nadzieję że nikt ich nie kupił . Dołem pociągnę limki.

To drzewo w warzywniku może mieć zielone albo bordowe liście - nawiązywałoby do koloru klona. Wolałabym kwitnące . Mogę korygować cięciem ale wolałabym by było to kosmetyczne cięcie.
I właśnie czytałam o Kanzan i masz rację - może osiągać 5-8m szerokości!!! Chyba skończy się na szczepionej Pissardi .


A Ty masz Royal Red czy Crimson Sentry???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 13:55, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mrokasia napisał(a)



A Ty masz Royal Red czy Crimson Sentry???


3 szt Royal Red i 2szt Crimson Sentry
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:57, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kurcze, nie wiem czy bym tak mieszała odmianami. Chociaż Pissardii kwitnie krótko i malutkimi kwiatkami. Też ma 2szt przy garażu.

Ja uwielbiam buki, taki Dawyck Purple cudo

I jeszcze Tricolor ale chyba by ci się tam przypalał. Też mam 2szt ale młodziaki i w półcieniu
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:24, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)
Kurcze, nie wiem czy bym tak mieszała odmianami. Chociaż Pissardii kwitnie krótko i malutkimi kwiatkami. Też ma 2szt przy garażu.

Ja uwielbiam buki, taki Dawyck Purple cudo

I jeszcze Tricolor ale chyba by ci się tam przypalał. Też mam 2szt ale młodziaki i w półcieniu


Będę myśleć, jak otworzą ogrodnicze to sobie popatrzę co jest dostępne wysoko szczepione i z nie za wielką docelowo koroną bo to będzie kluczowe dla wyboru.

Buki też mi się podobają. Wcześniej myślałam (niekoniecznie w tym miejscu ale ogólnie) właśnie o Dawycku purpurowym albo złotym ale jak zobaczyłam w jakiego potwora potrafi urosnąć w ciągu kilku lat to mi przeszło (Iwonka ze Wzgórza Chaosu pokazywała). Ale planuję zakup buka Rohan Weeping .
Tricolor to już w ogóle potwór rośnie. Wiem, że wolno ale jednak. A ja i tak będę miała mnóstwo cięcia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 14:46, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Taaak, Rohan Weeping też w marzeniach.
Ja się nie przejmuję, raczej nie doczekam tej maksymalnej wielkości drzew które sadzę A cięcie, no cóż, coś na tej emeryturze będę musiała robić. eMuś kupił mi taki sekator na wysięgniku. Super sprawa, pierwszy raz cięłam klony bez wyciągania drabiny No i niezła zabawa, zabierał mi bo też chciał spróbować jako to się tnie Wiem, atrakcja tylko za pierwszym razem a potem obowiązek. Ale polecam taki sekator.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:50, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)
Taaak, Rohan Weeping też w marzeniach.
Ja się nie przejmuję, raczej nie doczekam tej maksymalnej wielkości drzew które sadzę A cięcie, no cóż, coś na tej emeryturze będę musiała robić. eMuś kupił mi taki sekator na wysięgniku. Super sprawa, pierwszy raz cięłam klony bez wyciągania drabiny No i niezła zabawa, zabierał mi bo też chciał spróbować jako to się tnie Wiem, atrakcja tylko za pierwszym razem a potem obowiązek. Ale polecam taki sekator.


Mam takie cudo na wysięgniku . Rzeczywiście fajne choć też ma ograniczony zasięg . Ja to chyba za leniwa jestem i na emeryturze wystarczy mi cięcie traw, bylin i krzewów...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:51, 19 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Siostry i u mnie Rohan Weeping na liscie chciejstw. Kto wie byc moze w marcu zdobede to cudo. Na razie upolowałma Brillantissimum. Mały, bo maly ale jest. Strzele podmiane z hakuro albo znajde inne miejsce. W razie "w" wyprowadza sie ze mna.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 14:58, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Dziewczyny, ale my mamy marzenia Nie biżuteria, ciuchy, buty..(to nie dotyczy Tarci) ale drzewa, narzędzia ogrodowe i takie tamy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:59, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
Siostry i u mnie Rohan Weeping na liscie chciejstw. Kto wie byc moze w marcu zdobede to cudo. Na razie upolowałma Brillantissimum. Mały, bo maly ale jest. Strzele podmiane z hakuro albo znajde inne miejsce. W razie "w" wyprowadza sie ze mna.


I co? byłaś w tym swoim ogrodniczym? Coś ciekawego czy też jeszcze śpią?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:00, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kasiu, widzisz, Brillantissimum też by ci pasował
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies