Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magara 12:37, 18 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
mrokasia napisał(a)

Ekhm, zaczynam się Ciebie bać . Siedzisz w mojej głowie czy jak?

Kasiu-Mrokasiu, jeśli chodzi o ogród to ja w Twojej głowie bym bardzo chętnie na dłużej usiadła, na dobre by mi to na pewno wyszło
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 13:12, 18 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
mrokasia napisał(a)


Przyznam, że sama lubię podczas spacerów rzucić okiem na czyjeś zadbane, ładne ogrody. Ale staram się to robić dyskretnie i rezygnuję jeśli widzę właścicieli. Ale zdarzyło mi się też zagadnąć i zapytać o konkretne rośliny - zostałam z uśmiechem zaproszona do środka by sobie obejrzeć lepiej .
z drugiej strony sama zamontowałam u siebie płoty lamelowe bo nie mogłam znieść tłumów sąsiadów, którzy nagle postanowili chodzić na spacery drogą przy naszej nowej działce .

Ja też lubię dyskretnie podglądać ładne ogrody, chociaż jak widzę właścicieli to czasami zagaduję Raz zdarzyło mi się zobaczyć w czyimś ogrodzie dojrzałe derenie jadalne. Nieświadoma tego, że właściciel schylony coś sobie pielił zaraz za żywopłotem powiedziałam do męża, że z chęcią spróbowałabym jak smakują. Na co wynurza się tuż przede mną właściciel i zaprasza na degustację Podyskutowaliśmy sobie chwilę o uprawie i nalewkach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 13:20, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sarenka napisał(a)
dzięki. Poczytam o nich i zobaczę jak to też cenowo wygląda


Proszę bardzo .

Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, jeśli chodzi o ogród to ja w Twojej głowie bym bardzo chętnie na dłużej usiadła, na dobre by mi to na pewno wyszło


Bardzo Ci dziękuję choć mam poczucie, że ten komplement to zdecydowanie na wyrost .

antracyt napisał(a)

Ja też lubię dyskretnie podglądać ładne ogrody, chociaż jak widzę właścicieli to czasami zagaduję Raz zdarzyło mi się zobaczyć w czyimś ogrodzie dojrzałe derenie jadalne. Nieświadoma tego, że właściciel schylony coś sobie pielił zaraz za żywopłotem powiedziałam do męża, że z chęcią spróbowałabym jak smakują. Na co wynurza się tuż przede mną właściciel i zaprasza na degustację Podyskutowaliśmy sobie chwilę o uprawie i nalewkach.


I w tym chyba leży sedno - gdy ktoś przez ogrodzenie jawnie wyrazi, że mu się podoba albo że coś go ciekawi albo o coś zapyta to zupełnie inaczej to chyba odbierzemy niż jak cichcem, wścibsko zagląda a udaje, że wcale nie zagląda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 13:47, 18 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, a zerkniesz do mnie? Zagwozdke mam, bo jeśli Nigra faktycznie z czasem byłaby za duża przy podjeździe to zastanawiam się nad kolumnowym, tylko wówczas jakim. Na rabacie na przeciwko będą 3 Amanogawy
____________________
Magda W samym sloncu
April 13:53, 18 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
sarenka napisał(a)
Kasia, a zerkniesz do mnie? Zagwozdke mam, bo jeśli Nigra faktycznie z czasem byłaby za duża przy podjeździe to zastanawiam się nad kolumnowym, tylko wówczas jakim. Na rabacie na przeciwko będą 3 Amanogawy


chyba Mrokasia, podpowiadała mi kiedyś taki wąski Amelanchier, Obelisk czy jakoś tak.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 18:00, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)


chyba Mrokasia, podpowiadała mi kiedyś taki wąski Amelanchier, Obelisk czy jakoś tak.


Może i ja, mam 3 sztuki szczepione na pniu posadzone przy płocie w warzywniku i chyba je będę przesadzać...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 00:26, 19 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
mrokasia napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję choć mam poczucie, że ten komplement to zdecydowanie na wyrost .

eee, bez przesady, że na wyrost zasłużony jest, skoro w ogóle jest
Ty dłużej rzeźbisz w ogrodzie, dłużej jesteś na ogrodowisku to się już wyrobiłaś, a do tego efekty masz, które wszyscy chwalą, ja zaś się dopiero zaczynam wyrabiać (mam przynajmniej taką nadzieję) - o czym świadczą nasze podobne przemyślenia odnośnie ławek i tej wersji będę się trzymać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:50, 19 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
mrokasia napisał(a)


Może i ja, mam 3 sztuki szczepione na pniu posadzone przy płocie w warzywniku i chyba je będę przesadzać...


No tak, teraz będziesz wszystko przesadzać bo inne proporcje działki się zrobiły. Nie będziesz już upychać po kątach A Amelanchier musi być wyeksponowany widać wtedy jego urodę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 08:03, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


chyba Mrokasia, podpowiadała mi kiedyś taki wąski Amelanchier, Obelisk czy jakoś tak.
coś słyszałam chyba o nim.



mrokasia napisał(a)


Może i ja, mam 3 sztuki szczepione na pniu posadzone przy płocie w warzywniku i chyba je będę przesadzać...


Kasia, pokażesz ich zdjęcia?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 08:31, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)

eee, bez przesady, że na wyrost zasłużony jest, skoro w ogóle jest
Ty dłużej rzeźbisz w ogrodzie, dłużej jesteś na ogrodowisku to się już wyrobiłaś, a do tego efekty masz, które wszyscy chwalą, ja zaś się dopiero zaczynam wyrabiać (mam przynajmniej taką nadzieję) - o czym świadczą nasze podobne przemyślenia odnośnie ławek i tej wersji będę się trzymać


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies