Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

sarenka 18:56, 19 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, zajrzysz do mnie?
____________________
Magda W samym sloncu
Gruszka_na_w... 19:38, 19 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
A jarząbków tam nie chcesz?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 19:42, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A jarząbków tam nie chcesz?


Aaaa, zapomniałam o jarząbkach! Dzięki Haniu, zaraz popatrzę czy by mi tam któryś nie pasował. Są stosunkowo łatwo dostępne i niezbyt drogie. Mam w planach zakup jednego Flanrocka to i drugiego może bym nabyła , niekoniecznie akurat Flanrocka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 23:29, 19 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6638
to ja jeszcze w temacie ławek (bo na drzewkach się jeszcze nie znam) zamelduję, że u mnie stanęło na TARciowej ławce, póki co jednej, na próbę
oczywiście były odwołania do przodków np. Dziadka, który mówił, że "tanie mięso psy jedzą", z mojej strony zaś były odwołania, że można i ze złota kupić no bo "kto bogatemu zabroni?" - no i na tych finansowych przetargach ostatecznie wyszło, że ławka TARciowa jest świetna bo lekka i można ją przemieszczać
pora późna więc nie będę się wysilać na elaborat odnośnie męskiej logiki, która i tak się kończy przyznaniem racji Tej Której Trzeba Rację Przyznać Bo Ją Ma
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 08:27, 20 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)


Aaaa, zapomniałam o jarząbkach! Dzięki Haniu, zaraz popatrzę czy by mi tam któryś nie pasował. Są stosunkowo łatwo dostępne i niezbyt drogie. Mam w planach zakup jednego Flanrocka to i drugiego może bym nabyła , niekoniecznie akurat Flanrocka.

Kupuj jarząbka , fajne są. Moje mają tak nabombane pączki, że lada moment wybuchną I wszystkie w dobrej kondycji, również ten w donicy
Och och, ta wiosna niesie ze sobą duuuży ładunek ekscytacji
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 09:06, 20 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
moje jarzabki chyba bede w weekend przesadzac o ile pogoda pozwoli i w ich miejsce dam brzozy. Bedzie spojniej wizualnie. No i roslinom tez lepiej. I moze sie uda podjechac po tujki. Zanim kupie musze je oblukac. a w ogole to mam jakiegos takiego niechcieja w sobie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:08, 20 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
April napisał(a)


Tak, tak, drocz się, ta twoja kolekcja butów już tu jest sławna. Nawet te w kropki zapamiętałam


oj tam, to drobiazgi i szalenstwa mlodosci. teraz wole rosliny. a po galeriach nigdy nie lubilam chodzic, wole zakupy internetowe.
chociaz jakas nowa biżu by mi sie przydala
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:16, 20 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Magara napisał(a)
to ja jeszcze w temacie ławek (bo na drzewkach się jeszcze nie znam) zamelduję, że u mnie stanęło na TARciowej ławce, póki co jednej, na próbę
oczywiście były odwołania do przodków np. Dziadka, który mówił, że "tanie mięso psy jedzą", z mojej strony zaś były odwołania, że można i ze złota kupić no bo "kto bogatemu zabroni?" - no i na tych finansowych przetargach ostatecznie wyszło, że ławka TARciowa jest świetna bo lekka i można ją przemieszczać
pora późna więc nie będę się wysilać na elaborat odnośnie męskiej logiki, która i tak się kończy przyznaniem racji Tej Której Trzeba Rację Przyznać Bo Ją Ma


Gratuluje podjęcia decyzji .
Jak przyjdzie, złożysz, postawisz i usiądziesz - daj znać co myślisz, będzie druga opinia .
Ja na razie kupować nie będę, one chyba są w stałej sprzedaży, muszę poczekać na ogarnięcie techniczne ogrodu, że się tak wyrażę - zrobienie placyków, oświetlenia itp. Muszę też na nowo wyznaczyć rabaty bo przez zimę taśma mi się poprzesuwała. No i muszę ją uzgodnić z eMem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:19, 20 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
galgAsia napisał(a)

Kupuj jarząbka , fajne są. Moje mają tak nabombane pączki, że lada moment wybuchną I wszystkie w dobrej kondycji, również ten w donicy
Och och, ta wiosna niesie ze sobą duuuży ładunek ekscytacji


Ty masz te Flanrocki? Ja mam jednego Flanrocka w planach w inne miejsce a wczoraj poszperałam i znalazłam odmianę Granatnaja - podobno rośnie do 3-4m. Będę musiała popatrzeć w ogrodniczych jak to z nimi jest bo musze mieć w warzywniku coś czym sobie oka nie wydłubię więc musi mieć wysoki pieniek. nie wiem czy one są szczepione czy można koronę wyprowadzić wyżej...

TAR napisał(a)
moje jarzabki chyba bede w weekend przesadzac o ile pogoda pozwoli i w ich miejsce dam brzozy. Bedzie spojniej wizualnie. No i roslinom tez lepiej. I moze sie uda podjechac po tujki. Zanim kupie musze je oblukac. a w ogole to mam jakiegos takiego niechcieja w sobie.


A Twoje to co za jedne?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 09:25, 20 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
kupowane jako Joseph Rock chociaz pan ogrodnik mi powiedzial, ze ktos mogl kartki pomylic i moga być Koehnego. Ale patrzac po kulkach to chyba jednak dżozefy sa

jesienne kolory:



ale maja za mokro i zbyt zbita glebe i musze je przesadzic w bardziej przepuszczalna, beda 4 szt od frontu wzdłuż ogrodzenia. Tam im bedzie o wiele lepiej a uporzadkuja mi wlasnie frontowe nasadzenia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies