Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gruszka_na_w... 16:16, 08 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
mrokasia napisał(a)




Pewnie posadzę w za małej odległości . Bez sięga mi aktualnie nieco ponad kolano, trudno mi sobie wyobrazić jego docelowe wymiary . Zamierzam ten bez wypuścić górą, będę mu podkrzesywać dół, więc te hortki chcę posadzić wokół niego dość blisko, nie wiem - z metr odległości między bzem a hortką? One mają rosnąć niejako pod nim, otulać go od dołu.



Nie sadź zbyt blisko. Ten bez dorasta do 4 m i tyleż ma rozpiętości i jak to bez jest bardzo żarłoczny. Podkrzesywać go nie musisz. Podsadzony innymi roślinami ogranicza produkcję listków w dolnych partiach. Do ładnego wybarwienia potrzebuje słońca.
Pomysł na otulenie go hortkami bardzo dobry.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:32, 08 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
mrokasia napisał(a)
Parę fotek .

Kasiu Mrokasiu, czy to rdest??? Czy on faktycznie się tak mocno rozrasta i jak szybko? Posadziłam dość blisko innych roślin (no busz chcę mieć ), potem doczytałam, że on może mieć średnicę ponad metr no i nie wiem czy czekać i cieszyć się buszem czy zawczasu przesadzić???

mrokasia napisał(a)


Będziemy też stawiać drugi domek ogrodnika, przy altanie, na grilowo-basenowe przydasie. Ale to raczej w przyszłym roku .

Dom, altana, dwa domki ogrodnika - o prawa miejskie będziecie mogli się ubiegać
Kasia, jest super
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 09:04, 09 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
galgAsia napisał(a)
Hej, napatrzeć się nie mogę na to Wasze nowe "dziecko"
Świetnie to zrobiliście


Powiem Ci w sekrecie, że też się nie mogę napatrzeć .
Dziękuję!

Kawa napisał(a)
wow Kasiu
no pięknie to wygląda
a rabaty wcale nie są puste!! cudnie macie

Dzięki Kami za miłe słowa . Na rabatach coś tam jest ale bardzo brakuje mi kwitnących bylin.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie sadź zbyt blisko. Ten bez dorasta do 4 m i tyleż ma rozpiętości i jak to bez jest bardzo żarłoczny. Podkrzesywać go nie musisz. Podsadzony innymi roślinami ogranicza produkcję listków w dolnych partiach. Do ładnego wybarwienia potrzebuje słońca.
Pomysł na otulenie go hortkami bardzo dobry.


Dzięki Haniu! Myślisz, że odległość 1m będzie wystarczająca???

Magara napisał(a)

Kasiu Mrokasiu, czy to rdest??? Czy on faktycznie się tak mocno rozrasta i jak szybko? Posadziłam dość blisko innych roślin (no busz chcę mieć ), potem doczytałam, że on może mieć średnicę ponad metr no i nie wiem czy czekać i cieszyć się buszem czy zawczasu przesadzić???


Dom, altana, dwa domki ogrodnika - o prawa miejskie będziecie mogli się ubiegać
Kasia, jest super


Daga, tak, to rdest, Golden Arrow od Iwonki Inki. Rośnie szybko - dostałam w zeszłym roku wiosną dosłownie trzy listki i już w zeszłym sezonie zbudował ładną kępkę. Teraz ma około 50cm średnicy i jakieś 30cm wysokości więc bez przesady, to nie potwór . Ale to jego drugi sezon więc trudno mi powiedzieć co będzie dalej.

Taaaak, budujemy sobie swoje miasteczko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:09, 09 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Żeby nie było, że u mnie tylko różowo . Co prawda miał być biało-cytrynowy ale i tak go lubię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 09:19, 09 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
mrokasia napisał(a)
Żeby nie było, że u mnie tylko różowo . Co prawda miał być biało-cytrynowy ale i tak go lubię .

Bardzo ładny, mam podobne, troszkę bardziej kremowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Brzozowadzie... 12:33, 09 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kaśka!!! No sztos, jakby powiedział któryś z moich wielu synów!!! Epicko! - cytując innego
Weź Ty Kobieto wreszcie usiądź, bo my w tym roku jak w jakimś wyścigu To był naprawdę dobry ruch z Waszej strony - kupno tej działki. Teraz masz OGRÓD. Buźka!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mikina34 15:07, 09 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Kasia, zajrzałam po długiej nieobecności i jestem w szoku , powtórzę, za Agatą : SZTOS!!! MEGA!!! EPICKO!!! no normalnie szczęka mi opadła Teraz tylko leżeć i pachnieć
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Helen 18:28, 09 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Widzę, że tu tylko się wymienia młodzieżowe słowa któregoś tam roku

Fakt, bardzo ładnie Wam to idzie kibicuję i trzymam kciuki
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:58, 09 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
mrokasia napisał(a)


Dzięki Haniu! Myślisz, że odległość 1m będzie wystarczająca???



On rośnie w kształcie wachlarza. Przy czym te gałęzie rozchodzą się na boki już na dole.Na hortkę trzeba liczyć metr średnicy na wysokości 1 metra.

Weź długi patyk. Przyłóż go do środka bzu pod katem 45 stopni i sprawdź, w którym miejscu pod tym patykiem zmieści się metrowa hortensja.
Chodzi mi o to, aby gruba gałąź bzu nie przechodziła w kwiatach hortensji. W razie wiatru kwiatostany potargają się o nią.

Gdyby tam rósł inny krzew, to tego problemu by nie było. Chodzi mi o ochronę kwiatostanu hortki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 09:08, 10 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Agata, dzięki . Ale co prawda to prawda, i z kupnem działki i z ilością pracy. Połowa sezonu a ja jestem zmęczona... Wczoraj właśnie powiedziałam sobie, że posadzę tylko to co mam w doniczkach i resztę sezonu spędzę na odchwaszczaniu, ogarnianiu terenu i koszeniu.

Monia, dzięki . Tiaaa, widziałaś tu którąś by tylko leżała i pachniała ? A co dopiero w fazie tworzenia ogrodu?

Helen, na szczęście rozumiem jeszcze ten slang więc mogę się cieszyć miłymi słowami . Dzięki, kciuki potrzebne

Hania, o, jaka fajna podpowiedź, dziękuję, tak zrobię!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies