Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 13:56, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Człowiek zarobiony, nie ma czasu zaglądać a tu tak rośnie na potęgę
Zupełnie nie widać że większość ogrodu dopiero zakładana. Magia się zadziała
A co do miskantów to oskubuję je z liści a główne pędy zostawiam i służą mi jako chochoły do okrywania wrażliwszych, np dla cercisa lub klonów palmowych
Inne trawy po prostu wrzucam do kompostownika. Próbowałam rozdrabniaczem ale się wkręcają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 13:59, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
MiluniaB napisał(a)
O tak czuć i widać, że idzie. To będzie piękna złota Polska jesień. Bardzo lubię te porę roku


Mam nadzieję, że się nie mylisz z tą piękną, złotą, polską jesienią .

Johanka77 napisał(a)
No idzie...
I ja niestety już bym chciała, żeby był luty...
Pewnie znowu będę pierwsza na O, co snopki powiąże

Jakoś tak mam całe życie, że jesieni nie lubię... a zimy to już w ogóle.
Wrzesień to ostatni piękny moment w moim ogrodzie, choć i tak mnie wkurza, że pojawiają się jakieś inne kolory oprócz zieleni, bieli i fioletu


No cóż, że ze Szwecji...


Oooo, to tak ja . Tzn. jesień ładną, ciepłą i słoneczną uwielbiam. Te chłodne, mgliste poranki z odrobiną słońca mają swój urok . Ale zimy nie znoszę. Od listopada do marca mogłabym zapadać w zimowy sen albo mieszkać na Kanarach .

Ale takie dni jak dziś - marzenie!

I muszę powiedzieć, że bardzo lubię tę rabatę. Bardzo fajnie mi wyszła. Widzę ją z okien tarasowych .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:02, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
I ten kawałek też widzę z tarasu i też mi się podoba .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:07, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)
Człowiek zarobiony, nie ma czasu zaglądać a tu tak rośnie na potęgę
Zupełnie nie widać że większość ogrodu dopiero zakładana. Magia się zadziała
A co do miskantów to oskubuję je z liści a główne pędy zostawiam i służą mi jako chochoły do okrywania wrażliwszych, np dla cercisa lub klonów palmowych
Inne trawy po prostu wrzucam do kompostownika. Próbowałam rozdrabniaczem ale się wkręcają.


No kochana, nareszcie się pokazałaś .
Dzięki za miłe słowa . Ogród rzeczywiście coraz pełniejszy .
Nie mam miejsca na trawy w kompostowniku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 14:24, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
mrokasia napisał(a)


No kochana, nareszcie się pokazałaś .
Dzięki za miłe słowa . Ogród rzeczywiście coraz pełniejszy .
Nie mam miejsca na trawy w kompostowniku .


W pracy szaleństwo, pracuję po kilkanaście godzin, w weekendy też. A ogród stoi odłogiem, nie zdążę nawet doniczek zadołować przed zimą.
Chciałam się wybrać do Ryk na święto traw ale się nie udało.

Przy większym ogrodzie musisz koniecznie zrobić sobie większy kompostownik
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 15:07, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
I ten kawałek też widzę z tarasu i też mi się podoba .


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 16:11, 20 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Tych twoich kawałków nie widzę z tarasu, ale też mi się podobają
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 16:15, 20 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, ja nie jestem w stanie odróżnić nowej części od starej... W jaki sposób rośliny Ci tak urosły? Gnojówki? Gleba przygotowana na bogato?
Bo naprawdę roślinki robią wrażenie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Margerytka40 16:25, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Mam nadzieję, że się nie mylisz z tą piękną, złotą, polską jesienią .



Oooo, to tak ja . Tzn. jesień ładną, ciepłą i słoneczną uwielbiam. Te chłodne, mgliste poranki z odrobiną słońca mają swój urok . Ale zimy nie znoszę. Od listopada do marca mogłabym zapadać w zimowy sen albo mieszkać na Kanarach .

Ale takie dni jak dziś - marzenie!

I muszę powiedzieć, że bardzo lubię tę rabatę. Bardzo fajnie mi wyszła. Widzę ją z okien tarasowych .



Bo naprawdę fajnie Ci wyszła ta rabata. Co do zimy mamy tak samo. Ja zaczynam cierpieć w momencie zmiany czasu na zimowy i tak do wiosny, no choć do lutego bo wtedy już zaczyna mnie nosić i szukam oznak wiosny
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 10:39, 21 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
April napisał(a)


W pracy szaleństwo, pracuję po kilkanaście godzin, w weekendy też. A ogród stoi odłogiem, nie zdążę nawet doniczek zadołować przed zimą.
Chciałam się wybrać do Ryk na święto traw ale się nie udało.

Przy większym ogrodzie musisz koniecznie zrobić sobie większy kompostownik


O matko, no to się nie dziwię, że Cię tu nie ma... współczuje takiej pracowej orki.
Na razie mam 3 komory (już zawalone całkiem, czekam na kompost) i miejsce na jeszcze 1-2 - mam zamiar postawić je wiosną. Wiosną spróbuję też wybrać to co się przerobiło z dwóch pierwszych kompostowników więc zyskam trochę miejsca. Jednak traw mam tyle, że bez rozdrobnienia już nic innego przez cały sezon nie mogłabym tam dorzucić...

Johanka77 napisał(a)




Cmok!

Anda napisał(a)
Tych twoich kawałków nie widzę z tarasu, ale też mi się podobają




andzia458 napisał(a)
Kasiu, ja nie jestem w stanie odróżnić nowej części od starej... W jaki sposób rośliny Ci tak urosły? Gnojówki? Gleba przygotowana na bogato?
Bo naprawdę roślinki robią wrażenie.


Aniu, to dzięki temu, że drzewa i część krzewów kupiłam już duże a także dzięki trawnikowi z rolki .
Gleba zeszłej jesieni była oczyszczona ze śmieci, dostała sporo obornika i mączki bazaltowej. A jak teraz sadzę to daję zawsze sporo próchnicy odkwaszonej albo kwaśnej, zależnie od potrzeb.

Margerytka40 napisał(a)


Bo naprawdę fajnie Ci wyszła ta rabata. Co do zimy mamy tak samo. Ja zaczynam cierpieć w momencie zmiany czasu na zimowy i tak do wiosny, no choć do lutego bo wtedy już zaczyna mnie nosić i szukam oznak wiosny


Rabata dziękuje .
Ja najbardziej cierpię w lutym. Po tylu miesiącach zimna i szarości zaczynam już wyglądać wiosny, dzień już dłuższy a tu zazwyczaj zamiast wiosny przychodzi sroga zima - mróz, śnieg . I co z tego, że zwykle na krótko - tydzień/dwa... Nie cierpię tego!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies