Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 09:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Niesamowity jest ten postęp w tworzeniu coraz to nowych odmian. Taki prozaiczny ogrodnik wciąż jest wodzony na pokuszenie.


no wlasnie, niby juz skonczone a tu bach cos nowego i jak te sroki kupujemy i szukamy miejsca czasem kosztem innych roslin. Chociaz ja w tym roku bardzo ostroznie i prawie nic nie kupilam poza bylinami na przytarasowe. Choc jak patrze to malo ich bedzie. Jak mi nie odwali to beda tylko te zakupy i 3 drzewka w zamian wysadzonych. chociaz ogrod nie skonczony dojrzalam do cieszenia sie nim i odpoczywania.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:21, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
mrokasia napisał(a)


A kukliki mają pączki .



fajowo, moje tez po zimie żyją i wyłażą. 6 krzaczorków chce podzielic, bo wielkie kępy. Podpytam Joli jak dzieliła
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 10:28, 13 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Agatorek napisał(a)


Ze szkółki na literę A?

Przypomniałam sobie, że krzewuszki muszę wpisać na swoją listę

Współczuję tyrania. Ale równocześnie zazdroszczę pomocnika


Nie, tym razem ze szkółki na F. Pierwszy raz u nich coś kupowałam i nie wiedziałam czego się spodziewać. Jestem bardzo miło zaskoczona.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Śliczne odmiany żylistków wybrałaś. Sadzone w grupie dadzą fajny efekt.
Niesamowity jest ten postęp w tworzeniu coraz to nowych odmian. Taki prozaiczny ogrodnik wciąż jest wodzony na pokuszenie.


Mam nadzieję, że będą ładnie kwitły .
A inspiracją był Twój żylistek Nikko. Zaczęłam go szukać i trafiłam na te karłowe Juki .

Gosiek33 napisał(a)

Bardzo ładne sadzonki


To prawda. Nie były tanie ale warte swojej ceny a to najważniejsze. Tym bardziej że od razu będę mieć efekt.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:38, 13 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Helen napisał(a)
Bardzo fajne rośinki, a żylistki chyba i u mnie się zadomowią




sarenka napisał(a)
Te żylistki i mnie zainteresowały pisałaś jakie to odmiany? Gdzie zamawiałas?


Te co przyszły zamawiałam we Florini - to różowe Yuki Cherry Blossom. A teraz czekam na białe Yuki Snowflake z Future Garden.

TAR napisał(a)


no wlasnie, niby juz skonczone a tu bach cos nowego i jak te sroki kupujemy i szukamy miejsca czasem kosztem innych roslin. Chociaz ja w tym roku bardzo ostroznie i prawie nic nie kupilam poza bylinami na przytarasowe. Choc jak patrze to malo ich bedzie. Jak mi nie odwali to beda tylko te zakupy i 3 drzewka w zamian wysadzonych. chociaz ogrod nie skonczony dojrzalam do cieszenia sie nim i odpoczywania.



Ale w sumie to dobrze, że oferta się rozszerza, szczególnie w segmentach, w których adortyment jie jest bardzo rozbudowany.
Ciekawe kiedy pojawią się drzewa o wielkości i pokroju śliwy Pissardi tylko o zielonych liściach. Asortyment małych drzew jest niezbyt szeroki.

TAR napisał(a)


fajowo, moje tez po zimie żyją i wyłażą. 6 krzaczorków chce podzielic, bo wielkie kępy. Podpytam Joli jak dzieliła


Mam nadzieję, że moje też urosną w wielkie kępy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ania111 15:54, 13 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Magnolia Wada's Memory zaczyna .




A kukliki mają pączki .




Kasiu ,

Jak już masz wiosennie ,
teraz to już z każdym dniem nowy pączek
... no i teraz muszę wpadać w odwiedziny na bieżąco
bo później mam straszne zaległości
pięknie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Kasya 16:40, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Nie wiedziałam ze kukliki takie wczesne... fajnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 02:04, 14 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ojej, magnolia już już? A ja myślałam, że 2 paki kwiatowe moja wreszcie ma, ale wciąż są małe i chyba to jednak była ściema - w tym roku również nie doczekam się jej kwiatów i poznania odmiany..

Widziałam ostatnie zamówienie- sporo tego ja muszę w tym roku pojedyncze rośliny tylko dokupie- róże na podmianę tych zmarzniętych, może magnolię.. wyjdzie w praniu-mało miejsca mam to i szaleństwa mi się trochę skończyły
Pozdrowienia Kasiu!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 06:20, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Magnolia obiecujące pąki ma, ale żeby kukliki w pąkach już były? Widzę tylko młode listki dopiero
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 16:16, 14 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Szukam cisów Anna, dobrze trafiłam ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 18:55, 14 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ania111 napisał(a)



Kasiu ,

Jak już masz wiosennie ,
teraz to już z każdym dniem nowy pączek
... no i teraz muszę wpadać w odwiedziny na bieżąco
bo później mam straszne zaległości
pięknie


Aniu, to prawda, teraz z każdym dniem nowe pączki będą się pojawiać .

Kasya napisał(a)
Nie wiedziałam ze kukliki takie wczesne... fajnie


Ja też myślałam, że one późniejsze są.

Kasia_CS napisał(a)
Ojej, magnolia już już? A ja myślałam, że 2 paki kwiatowe moja wreszcie ma, ale wciąż są małe i chyba to jednak była ściema - w tym roku również nie doczekam się jej kwiatów i poznania odmiany..

Widziałam ostatnie zamówienie- sporo tego ja muszę w tym roku pojedyncze rośliny tylko dokupie- róże na podmianę tych zmarzniętych, może magnolię.. wyjdzie w praniu-mało miejsca mam to i szaleństwa mi się trochę skończyły
Pozdrowienia Kasiu!


Ta biała magnolia już, dziś ma już 3 pąki na wpół rozwinięte. Różowa Susan nie jest taka wyrywna . Szkoda, że Twoja taka leniwa.

Ja w tym roku mam zamiar dokupić trochę roślin. Puste te moje rabaty strasznie. Na starej części jest tak jak u Ciebie - tylko pojedyncze rośliny się zmieszczą a i to raczej w zamian za coś.
Buziaki!

Gosiek33 napisał(a)
Magnolia obiecujące pąki ma, ale żeby kukliki w pąkach już były? Widzę tylko młode listki dopiero


Mnie też te kukliki zaskoczyły. Ale to tylko Bohema Pink taka wyrywna, Pink Fluffy na razie tylko liście puszczają .

Kasya napisał(a)
Szukam cisów Anna, dobrze trafiłam ?


Dobrze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies