Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Martka 21:50, 04 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jak na słabe samopoczucie - to odwaliłaś kawał roboty, Mrokasiu. Moi sąsiedzi nie przycinają swoich ogromniastych świerków, które rosną jak szalone i wiadomo, kto musi to robić... co roku ta sama historia, dobre pół dnia albo i więcej roboty na drabinie. Nie wytłumaczysz, że od marca to jeszcze dużo się zmienia w ich rozmiarach... Z drugiej strony przesłona mile widziana, dobrze że świerki są... więc pozgrzytam zębami i tnę.
MartaCho 22:07, 04 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Nasi sąsiedzi też niestety uważają, że jak coś jest po naszej stronie ogrodzenia to już jest nasze, więc nie ma szans, żeby obcięli gałęzie swoich wielkich drzew.
Ale za to na tej samej zasadzie podjadamy bez wyrzutów sumienia ich czereśnie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 22:13, 04 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
mrokasia napisał(a)




Oczywiście odbiór własny .

).


Z największą przyjemnością

U nas dziś padało cały dzień, z głowy podlewanie .
Z ciekawości aż sprawdziłam długoterminową pogodę i chyba 25 stopni to będzie max w sierpniu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:45, 04 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
sarenka napisał(a)

Zastanawiam się nad ławeczka do ogrodu, bo u Ciebie i Dziewczyn tak fajnie to wygląda, tylko czy ja tam będę siadać? Nie mogę się zdecydować bo Ja z reguły mało siedzę w ogrodzie bo ciągle tylko ryje


Sarenka rozbawiłaś mnie tym tekstem. Mam podobnie. No, ale miejsce już wyznaczone
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 09:35, 05 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
ajka napisał(a)
U nas od dwóch dni pogoda kijowa, ciemno, buro, zimno i pada. Poczułam już jesień Mieliśmy w przyszłym tygodniu jechać w góry polskie albo włoskie Dolomity. Niestety w jednej i drugiej części ma lać


Tiaaa, tę jesień to ja też już czuję, najbardziej na porannych spacerach z psami - chłodno, mgliście, nostalgicznie... W sumie lubię jesień ale jednak szkoda mi lata, a poza tym po jesieni jest zima .

sarenka napisał(a)

To delicious candy? Piękna będzie.
Byłam dziś w Castorama i obi,ale nie ma żadnych roślin, tzn są,ale zdechlaki kupiłam kwiatek do domu...
Zastanawiam się nad ławeczka do ogrodu, bo u Ciebie i Dziewczyn tak fajnie to wygląda, tylko czy ja tam będę siadać? Nie mogę się zdecydować bo Ja z reguły mało siedzę w ogrodzie bo ciągle tylko ryje


Tak, to DC . Mam ją już w ogrodzie i bardzo lubię.
Ławeczkę kupuj, nawet jakby miała tylko "wyglądać" . Ja czasem na swojej przysiadam.

Johanka77 napisał(a)

Skoro masz takie złe samopoczucie, wpadnij do mnie. Buksy trzeba przyciąć


Już mi przeszło

Martka napisał(a)
Jak na słabe samopoczucie - to odwaliłaś kawał roboty, Mrokasiu. Moi sąsiedzi nie przycinają swoich ogromniastych świerków, które rosną jak szalone i wiadomo, kto musi to robić... co roku ta sama historia, dobre pół dnia albo i więcej roboty na drabinie. Nie wytłumaczysz, że od marca to jeszcze dużo się zmienia w ich rozmiarach... Z drugiej strony przesłona mile widziana, dobrze że świerki są... więc pozgrzytam zębami i tnę.


Trochę przesadziłam z tym cięciem bo na wieczór mi się pogorszyło, ale na szczęście dziś już znacznie lepiej .
Z tym cięciem cudzego to w sumie nie wiadomo jak lepiej - czy żeby ciął właściciel (wtedy nie masz nad tym kontroli) czy jak same tniemy (wtedy tniemy jak chcemy a i nasze rośliny nie ucierpią).

MartaCho napisał(a)
Nasi sąsiedzi też niestety uważają, że jak coś jest po naszej stronie ogrodzenia to już jest nasze, więc nie ma szans, żeby obcięli gałęzie swoich wielkich drzew.
Ale za to na tej samej zasadzie podjadamy bez wyrzutów sumienia ich czereśnie


Przynajmniej masz czereśnie .

Agatorek napisał(a)


Z największą przyjemnością

U nas dziś padało cały dzień, z głowy podlewanie .
Z ciekawości aż sprawdziłam długoterminową pogodę i chyba 25 stopni to będzie max w sierpniu.


To jesteśmy umówione .
25 stopni mnie z w zupełności zadowala. Pytanie co z deszczami.

ajka napisał(a)


Sarenka rozbawiłaś mnie tym tekstem. Mam podobnie. No, ale miejsce już wyznaczone


Kupuj!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:36, 05 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Dziewczyny, pytanie mam - mogę teraz bezpiecznie podzielić krwiściąga Menziesa? Już przekwitł. Nie zamorduję go???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 13:04, 05 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Nie znam gościa, ale ja teraz wszystko dzielę
Fajniutko masz, jak ja bym chciała złapać taki czas, żeby Was wszystkie odwiedzić. Dopóki na żywo nie zobaczę, to nie wierzę, że tak ładnie jak na fotach
Ale Ty kurde nawet kanciki zrobione masz. No foch!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 19:51, 05 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Nie znam gościa, ale ja teraz wszystko dzielę
Fajniutko masz, jak ja bym chciała złapać taki czas, żeby Was wszystkie odwiedzić. Dopóki na żywo nie zobaczę, to nie wierzę, że tak ładnie jak na fotach
Ale Ty kurde nawet kanciki zrobione masz. No foch!


No to spróbuję go podzielić w weekend, ma byc lepsza pogoda i więcej czasu na ogród będzie .
Kochana, jak będziesz w Warszawie dawaj koniecznie znać. Udało mi się uporządkować sprawy rodzinne więc mam więcej czasu i możliwości by się do Ciebie dostosować .
A kanciki z bliska wyglądają trochę gorzej niż z daleka. I cała reszta chyba też. Ale się tym nie przejmuję za bardzo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:03, 05 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
U mnie pada, nici z ogrodowania .
Ale powiem Wam, że widoki z salonu mam całkiem, całkiem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 20:31, 05 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Powiedziałabym że widok z salonu nie tylko "całkiem, całkiem" ale raczej wypaśny

Namawiaj Brzozową na odwiedziny Do mnie też musi koniecznie wpaść.
A swoją drogą to u niej teraz tak fajnie, że bym się znów przejechała zobaczyć zmiany
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies