Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:12, 10 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)

Twardziel!


Ja bym radziej powiedziała, że mięczak
Ale akurat w tym przypadku to zaleta

Judith napisał(a)
Och, te przesadzanki o 20 cm . Skad ja to znam .
To jak u fryzjera - nie liczy sie ile włosów ściął fryzjer, ale jaki jest efekt końcowy .


Na zdjęciu nie widać ale tym razem przesadzanka była na większy dystans, chyba z 50 cm
Ale masz rację, czasem i 10 cm robi znaczącą różnicę

MiluniaB napisał(a)

Piękny widok i widok z tarasu też masz piękny, a mieksce wypoczynkowe na tarasie zachęca do odpoczynku
Nowe nabytki super - czy to Pink Annabell?


Dzięki Mirellko
Nabytki to Bubblegum Candybell.

Agatorek napisał(a)
No, teraz dereń będzie sztywniutki!
Lepiej wygląda tak bardziej z brzegu rabaty


Mam nadzieję, że ten palik go utrzyma. Choć muszę kontrolować rozrost korony bo pieniek w stosunku do tej masy liściowej cieniutki.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tej parze (dereń i miskant) ta delikatna separacja bardzo posłużyła.


To prawda . Ponadto dereń teraz zasłania widok z tarasu na warzywnik i może śmiesznie to zabrzmi ale tak się nieco "tajemniczo" zrobiło.

antracyt napisał(a)

Mobilizujesz mnie do podparcia Malus Dolgo. Biedaczka zaraz mi się wpół złamie pod ciężarem owoców.


Oj, to koniecznie ją podeprzyj! Szkoda by było drzewka.

malgol napisał(a)


Co robisz ,że one takie kuleczki? tniesz jakos specjalnie?ja przycinam o 1/3 a on wypuszcza długie gałęzie i nie chce sie zagęszczać w kulki


Akurat z tymi dwoma to nie robiłam jeszcze kompletnie nic. Kupiłam w zeszłym roku takie gęste i same tak rosną. Mam też IH w innych miejscach, ale żadnego jeszcze nie cięłam. Są mniej kuliste ale żaden nie wypuszcza mi batów.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:22, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Zmiana miejsca derenia dobrze mu sie przysłużyla i calej rabacie równiez

Jaki masz przyrost na IH? moje sa petardy, wiosna bede musiala je radykalnie ukrócic. rosna z przodu i zaslaniaja tyly a tam sie okazuje, ze niższe cosie rosna. To samo musze zrobic z obiedkami, mialy byc niskie a maja z metr. juz mialam oglosic ze skonczylam ogrod a znowu jakies przesadzanki mnie czekaja. do bani. Jeden z miskantow zeżarl mi magnolie Elisabeth i do tego zarazil grzybem. Wylatuje z hukiem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:36, 10 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Zmiana miejsca derenia dobrze mu sie przysłużyla i calej rabacie równiez

Jaki masz przyrost na IH? moje sa petardy, wiosna bede musiala je radykalnie ukrócic. rosna z przodu i zaslaniaja tyly a tam sie okazuje, ze niższe cosie rosna. To samo musze zrobic z obiedkami, mialy byc niskie a maja z metr. juz mialam oglosic ze skonczylam ogrod a znowu jakies przesadzanki mnie czekaja. do bani. Jeden z miskantow zeżarl mi magnolie Elisabeth i do tego zarazil grzybem. Wylatuje z hukiem


Też uważam, że ta miejscówka jest lepsza .

IH nie mają u mnie jakichś spektakularnych przyrostów ale też są tak posadzone, że mogą sobie spokojnie rosnąć i raczej niczego mi nie pożrą. chociaż kto wie?
Ja też mam takie miejsca w ogrodzie, że wiosną będę musiała chyba robić spore korekty. Pod brzozami perowskie posadziłam zbyt blisko kaliny i ścisk tam straszny. Ale gorzej, bo mam dwa Morning Lighty na środku rabaty, które urosły jak dzikie i zasłaniają krzewy, które rosną za nimi. I nawet jak krzewy urosną to chyba nie będzie to dobrze wyglądać... Także ten, never ending story, siostro .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:40, 10 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Parę fotek cykniętych w biegu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
nyna76 12:48, 10 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Oj, w biegu, ale jaki e cuda nam tu pokazujesz, miodzio ...
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
TAR 12:49, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
no wlasnie ten moj to tez mial byc niby Morning L. a jest tak wysoki, ze przerasta juz nad ogrodzenie. potezne trawiszcze. musze je wykopac ale w porzadnym ubraniu, strasznie ostre ma te liscie, moze pociac. Derenie maja chyba za dobra ziemie i dlatego takie kobylaste. z 5 szt. 2 przeniose a pozostałe skroce. Choc tak mi sie nie chce. Mam tez jedno miejsce gdzie scisniete sa za bardzo horty, kalina i derenie. stykloby tego na cala nowa rabate a juz nie mam miejscowek wolnych
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Rojodziejowa 14:06, 10 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
mrokasia napisał(a)
Parę fotek cykniętych w biegu .


O widzisz, to Limeczki tez masz tak boczkiem, szpalerem podobnie piszczone
O i bergenię też widzę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 15:07, 10 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
mrokasia napisał(a)
Parę fotek cykniętych w biegu .

Piękne światło uchwyciłaś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eVka 15:40, 10 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, fajne biegnące fotki Pięknie
____________________
April 15:53, 10 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10164
Ja nawet jak się przyłożę to takich fot nie zrobię. I na nic tu nawet nowy phone
Bardzo ładnie to wygląda, nie ma takiego bałaganu jak u mnie. Zarosło ale nie ma chaosu.
Może teraz Wy się do nas wybierzecie? Chętnie posłuchałabym rad, co jeszcze pozmieniać w tym sezonie i spędziła czas w miłym towarzystwie
Posadziłam dziś scabiosy od ciebie, wiem, trochę późno ale nie nadążam. A to lało a to inne problemy. Oby się rozrosły bo fajnie się wkomponowały.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies