Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:48, 06 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
Toszka napisał(a)


Co jak co, ale kret ci cebulek nie zeżarł... wegetarianizm to nie jego dieta

Kopców nie rozgarniaj, bo dziury pod spodem z czasem się zapadną. Najlepiej za pomocą wody z węża całą kopcową ziemię wpłukać do korytarza. Przódy trzeba dziurę do wejścia namacać pod kopcem. I potem pomału, spokojnie "wlewać" ziemię do środka. Śladu nie ma po tym zabiegu.


Toszka, proste a genialne!!! Dzięki kochana . Jak ziemia rozmarznie biorę się do roboty . Szczególnie mnie te kopce na rabatach martwił - wielkie, ziemia dozwolona dookoła po roślinach, ani to udeptać ani rozgrabić. Będę lać wodę .

Potrzebuję tylko teraz w tym jednym kopcu gdzie miałam urywki. Może co uratuję.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:52, 06 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
DorKa napisał(a)

Póki co nic ciekawego W głowie na razie próbuje ogarnąć cokolwiek zanim na papier przeniosę. A Tobie zazdroszczę remontu, wiem ,że to głupi zabrzmi ale uwielbiam ten bałagan zwiastujący zmiany


Ja też to lubię . Tylko teraz to całkiem na wariata, nie mam jeszcze nic wybranego ani kupionego a pan wchodzi w poniedziałek... Dziś jadę rozejrzeć się po marketach budowlanych, muszę zdecydować się na podłogę, płytki do łazienki i całą resztę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 10:15, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18517
Remont z jednej strony super ,bo zmiany ,ale sprzątania nie zazdroszczę co będziesz remontować ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 12:34, 07 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
Magleska napisał(a)
Remont z jednej strony super ,bo zmiany ,ale sprzątania nie zazdroszczę co będziesz remontować ?


Remontujemy poddasze, które powstało na chybcika i niskim kosztem ponad 10 lat temu. Chcemy zrobić zupełnie na nowo łazienkę, wymienić podłogę na całości, drzwi wewnętrzne i listwy, pomalować całość.
Wczoraj udało nam się kupić ładne płytki do łazienki . Wybraliśmy też drzwi, panele na podłogę, wannę, kibelek i umywalkę - to będziemy kupować w weekend bo potrzebujemy większego samochodu .
Jestem podekscytowana .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 12:50, 07 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Remontujemy poddasze, które powstało na chybcika i niskim kosztem ponad 10 lat temu. Chcemy zrobić zupełnie na nowo łazienkę, wymienić podłogę na całości, drzwi wewnętrzne i listwy, pomalować całość.
Wczoraj udało nam się kupić ładne płytki do łazienki . Wybraliśmy też drzwi, panele na podłogę, wannę, kibelek i umywalkę - to będziemy kupować w weekend bo potrzebujemy większego samochodu .
Jestem podekscytowana .


będę się powtarzać ale uwielbiam ten stan Jak to czytam to sama się cieszę Twoim remontem
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 15:24, 07 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
DorKa napisał(a)


będę się powtarzać ale uwielbiam ten stan Jak to czytam to sama się cieszę Twoim remontem


Coś w tym jest , ja też to lubię mimo tego sprzątania poremontowego.

Ale żeby nie było tak słodko to nie wiem czy wanna 170cm będzie wystarczająca . Od bardzo dawna nie mam wanny. Ta, którą wybraliśmy ma dno o długości 125cm. Ja mam 175cm. Wystarczy by się wygodnie zanurzyć bez konieczności napełniania całej wanny???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 15:28, 07 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Coś w tym jest , ja też to lubię mimo tego sprzątania poremontowego.

Ale żeby nie było tak słodko to nie wiem czy wanna 170cm będzie wystarczająca . Od bardzo dawna nie mam wanny. Ta, którą wybraliśmy ma dno o długości 125cm. Ja mam 175cm. Wystarczy by się wygodnie zanurzyć bez konieczności napełniania całej wanny???

sprawdzę wieczorem ja mam 176 wzrostu a wanna chyba 180 ale nie pamiętam dokładnie . Sprawdzę i dam Ci znać po kąpieli
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 15:38, 07 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
DorKa napisał(a)

sprawdzę wieczorem ja mam 176 wzrostu a wanna chyba 180 ale nie pamiętam dokładnie . Sprawdzę i dam Ci znać po kąpieli


O kochana, będę Ci mega wdzięczna!!!!
Napiszę do Ciebie priv by tu nie zaśmiecać takimi nieogrodowymi tematami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 16:11, 07 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Kasia, na pewno wystarczy. Przecież nie będziesz leżeć na całej swojej długości, trza się zapierac nogami aby się nie utopić pijąc winko w pianie

Teraz wanny nie mam ale w poprzedniej chałupce miałam chyba 150 bo inna się nie mieściła ale narożną. Fajna była
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 18:00, 07 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18019
jolanka napisał(a)
Kasia, na pewno wystarczy. Przecież nie będziesz leżeć na całej swojej długości, trza się zapierac nogami aby się nie utopić pijąc winko w pianie

Teraz wanny nie mam ale w poprzedniej chałupce miałam chyba 150 bo inna się nie mieściła ale narożną. Fajna była


Mówisz, że wystarczy? Byłoby super .
Właśnie tego mi brakuje - po pracy w ogrodzie z przyjemnością zanurzyłabym się w gorącej wodzie z pachnącą pianą, palące się świece, winko, może cicha muzyczka... Tylko fajnie by było wyciągnąć się wygodnie a jednocześnie nie musieć nalewać dużo wody by osiągnąć komfort. Kiedyś miałam wannę, w której by zanurzyć wraz z biustem musiałam zgiąć nogi i wtedy marzły mi kolana...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies