Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

DorKa 08:05, 05 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Kasiu, nareszcie jesteś
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 14:24, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Magleska napisał(a)
W końcu cieszę się ,że wróciłaś


Wróciłam, ale jakbym nie wróciła - mam tyle zajęć, że nie wiem w co ręce włożyć a w dodatku zaraz zaczynamy remont więc lepiej nie będzie...
Ale dziękuję za miłe powitanie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:28, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Annak napisał(a)
Kasiu, jakiś czas temu poleciłaś mi szałwię na obwódkę przy różach. Napisałaś, że fajnie byłoby posadzić niebieską i różową. W necie jest tego sporo Czy może miałaś na myśli jakieś konkretne odmiany i mogłabyś mi polecić? Będę wdzięczna za podpowiedź, bo ja trochę się jeszcze w tym gubię, mimo że dużo czytam.
pozdrawiam


Aniu, sama mam niskie niebieskie i różowe szałwie "no name" więc trudno mi z własnego doświadczenia coś doradzić (bo mam też wysoką Ostfriesland, którą strasznie się pokłada ) ale dziewczyny chwalą Deep Blue i Deep Rose.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:29, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
MirellaB napisał(a)
Fajnie Kasiu, że już jesteś


Hej Mirellko, miło mi że wpadłaś . Byłam u Ciebie i widziałam ten śliczny wianek niebiesko-żółty .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:30, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
DorKa napisał(a)
Cześć Kasiu, nareszcie jesteś


Witaj Dorka, zaraz zajrzę do Ciebie co tam słychać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:34, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
Chciałam zaraportować, że dzięki Izie Ursie zrobiłam krótki obchód ogrodu w weekend i odkryłam, że i u mnie wiosna puka do drzwi. Fot nie poczyniłam, więc musicie mi uwierzyć na słowo, że wyłażą krokusy i iryski oraz malutkie kapustki rozchodnikowe . Faaaajnie . Tulipany, szafirki i czosnki śpią.
Za to krety nie spały i mam sporo kopców do rozgarnięcia na trawniku i na rabatach . Część irysków odeszła też w niebyt - albo zeżarta przez kreta albo tak zakopana,że chyba się nie przebije...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 14:36, 05 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
wierzę Ci na słowo u mnie nic nie wyłazi ,bo zima wróciła
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Annak 17:30, 05 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Kasiu, dzięki za info. Mirella już mi podpowiedziała
pozdr
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
DorKa 07:59, 06 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Witaj Dorka, zaraz zajrzę do Ciebie co tam słychać .

Póki co nic ciekawego W głowie na razie próbuje ogarnąć cokolwiek zanim na papier przeniosę. A Tobie zazdroszczę remontu, wiem ,że to głupi zabrzmi ale uwielbiam ten bałagan zwiastujący zmiany
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 08:20, 06 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
Chciałam zaraportować, że dzięki Izie Ursie zrobiłam krótki obchód ogrodu w weekend i odkryłam, że i u mnie wiosna puka do drzwi. Fot nie poczyniłam, więc musicie mi uwierzyć na słowo, że wyłażą krokusy i iryski oraz malutkie kapustki rozchodnikowe . Faaaajnie . Tulipany, szafirki i czosnki śpią.
Za to krety nie spały i mam sporo kopców do rozgarnięcia na trawniku i na rabatach . Część irysków odeszła też w niebyt - albo zeżarta przez kreta albo tak zakopana,że chyba się nie przebije...


Co jak co, ale kret ci cebulek nie zeżarł... wegetarianizm to nie jego dieta

Kopców nie rozgarniaj, bo dziury pod spodem z czasem się zapadną. Najlepiej za pomocą wody z węża całą kopcową ziemię wpłukać do korytarza. Przódy trzeba dziurę do wejścia namacać pod kopcem. I potem pomału, spokojnie "wlewać" ziemię do środka. Śladu nie ma po tym zabiegu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies