Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magara 00:28, 29 paź 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
mrokasia napisał(a)

Elewacja podobno będzie jaśniutka ale nie wiem dokładnie bo kolor wybierała sąsiadka a ja dziś gadałam z sąsiadem

Podziwiam Twój spokój po takich newsach Ja się robię nerwowa jak tylko się okazuje, że z własnym mężem o kolorach muszę porozmawiać ale kciuki za elewację sąsiadów (gust sąsiadki) trzymam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 08:24, 29 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
mrokasia napisał(a)


O to bym sobie na murek wzięła w komplecie

Proszę o opis
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 08:55, 29 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)
Kolor dosłownie bije po oczach Jest moc, a słońce jeszcze pomaga ją wydobyć U mnie już bez koloru, bo po ostatnich wichurach bez liści.

Trzymam kciuki, żeby jasny nie okazał się np kanarkowy


Dzięki Zuza, prawdę mówiąc jestem nieco zaskoczona tym jak kolorowy jest mój ogród . Przyjemnie się na niego patrzy o tej porze roku .
A kciuki trzymaj!

Wiolka5_7 napisał(a)
Śliczne kolorki masz Kasiu w ogrodzie
U mnie drakiew też jeszcze kwitnie,bardzo ją lubię


Taaak, driakiew to terminatorka, dwa lata temu nawet w zimę trzymała zielone liście. Po ostatniej zimie niestety musiałam wszytskie kępki przyciąć do samej ziemi i jakoś słabo mi kwitła, nie wiem czemu.

Martka napisał(a)


Jest kolor, i to jaki! Cuda się dzieją. A tutaj co tak ładnie daje czadu?


To parocja . Na żywo wygląda bosko - większość liści jest pomarańczowa a część w kolorze ciemnego różu.

Agatorek napisał(a)


Przepiękne barwy jesieni, cudowne ❤️


Cmok!

Basieksp napisał(a)
Jest kolor i to jaki te rośliny, które się jeszcze bronią, to takie niespodzianki, jak wydaje się, że już konieckwitnienia one nas zaskakują


Dziękuję Basiu . Lubię takie niespodziewajki .

Wiolka5_7 napisał(a)
Powiedz mi jeszcze Kasiu,bo wiem, że masz Parocję perską...
Czy trzeba ją okrywać zimą czy nie ?

Ps.zakupiłam ją na miejsce padniętej wiśni Kiku...
A miałam już nic nie kupować w tym sezonie


Ja swojej nie okrywałam, zresztą ja niczego nie okrywam . Moja rośnie na środku ogrody, w nieosłoniętym miejscu i dała radę bez problemu. Co prawda dość wolno się budzi wiosną i miałam wrażenie, że mi trochę przemarzła, nawet miałam obcinać końcówki pędów ale nie zdążyłam i dobrze, bo okazało się, że wszystkie są żywe . Będzie Pani zadowolona . Jaką odmianę kupiłaś?

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna jesień!
Optymistycznie sądzę, że sąsiedzi wybiorą odpowiedni kolor elewacji.
Leoś jest w moim typie.

Dziękuję Haniu, też pozostaję optymistką .
Leoś wszystkim się podoba .

Magara napisał(a)

Podziwiam Twój spokój po takich newsach Ja się robię nerwowa jak tylko się okazuje, że z własnym mężem o kolorach muszę porozmawiać ale kciuki za elewację sąsiadów (gust sąsiadki) trzymam


Darling, no a co ja mogę? Tylko spokój może mnie uratować .

Rojodziejowa napisał(a)


O to bym sobie na murek wzięła w komplecie

Proszę o opis


Proszę bardzo, bierz .
Opis: Pod karaganą mam berberysy Green Carpet, bluszcz, bergenie, hakonki i bodziszki . Zestaw bezobsługowy, z wyjątkiem bluszczu, który się panoszy jakby był u siebie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 11:23, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Super wiadomość z parocją to swojej też nie będę okrywać. Będzie rosła w przedogródku,a tam dość zacisznie.
Kupiłam 3 szt. Bezodmiamowej . Wsadzę w 1 dołek i będę prowadzić na drzewko wielopniowe tak sobie wymyśliłam

Dzięki za info.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 12:02, 29 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wiolka5_7 napisał(a)
Super wiadomość z parocją to swojej też nie będę okrywać. Będzie rosła w przedogródku,a tam dość zacisznie.
Kupiłam 3 szt. Bezodmiamowej . Wsadzę w 1 dołek i będę prowadzić na drzewko wielopniowe tak sobie wymyśliłam

Dzięki za info.


Proszę bardzo .
Ciekawa jestem jak Ci będą rosły. To chyba generalnie spore drzewa rosną, chociaż ponoć wolno. Moja jest kolumnowa - Persian Spire - i miała w tym sezonie ponad 10cm przyrostu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 14:00, 29 paź 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
cudną masz jesień Kasiu
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Wiolka5_7 14:55, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
mrokasia napisał(a)


Proszę bardzo .
Ciekawa jestem jak Ci będą rosły. To chyba generalnie spore drzewa rosną, chociaż ponoć wolno. Moja jest kolumnowa - Persian Spire - i miała w tym sezonie ponad 10cm przyrostu.



Z tego co czytam to te drzewa rosną baaardzo powoli
Mam czas...
Fajna ta Twoja kolumnowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
TAR 15:16, 29 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
Od Kwartecika dostalam Persian Spire, troche przechorowala ale juz jest dobrze. Wybarwia sie obłednie i postanowilam ją zabrac ze soba na nowe włości. W koncu jakby nie patrzec prezentow sie nie oddaje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 17:41, 30 paź 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kasiu, pięknie. Ta jesień hojnie nas obdarza kolorami.
Trzymam kciuki za kolor elewacji domu sąsiadów. Niby wszystko będzie lepsze niż to co teraz ale.... to nie do końca prawda Oby kolor ładnie eksponował twoje roślinki
____________________
April April podbija las Mazowsze
nicol21 18:37, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ładnie Persian Spire wygląda. Jak szukałam internetowo to tylko zwykła była. Ale brałam malutkie sadzonki. Choć barwy ich mi się już podobają. One mogą urosnąć na wielkie drzewa.

A Ty Persian Spire kupowałaś stacjonarnie czy internet?

Z tą elewacją się uśmiałam. Bo spokojnie byś sobie czekała na odcienie bieli czy szarości, a tak to masz lekko podbite emocje że może lila, może limonka .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies