Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 23:21, 17 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
Rojodziejowa napisał(a)
Ej no u Ciebie już koniec czerwca takie wszystko bujne

Ta bujność to w dużej mierze zasługa kadrowania .

Wiolka5_7 napisał(a)
Ale Kasiu u Ciebie piękny buszz widzę, że tak samo zraszacz podlewał u Ciebie dziś jak i u mnie


Zraszacz lał wodę do warzywnika ale rabatom obok też się trochę dostało .

Kasya napisał(a)
No właśnie , wszystko bujne
A duzo podlewasz ?


Podlewam kawałkami. W sumie wychodzi na to, że każdy kawałek ogrodu dostaje wodę tak co 3-4 dni. Podlewa się zraszaczami przeważnie koło godziny do dwóch.

Helen napisał(a)

Do mnie bardzo przemawia taki busz. Pięknie masz.
Co rośnie w środku o bordowych liściach? I coś tam obok kwitnie obok na biało? Co to jest?


Dzięki Helen . Ale prawda jest taka, że odpowiednio zrobione zdjęcie dodaje sporo tego buszu . Bordowy krzew po lewej to pęcherznica, niżej bordowe to żurawki a na biało kwitną fiołki pod pęcherznicą.

Magleska napisał(a)
Kasiu piękne buszowisko

Dzięki Madziu .

Agatorek napisał(a)
Ale tu się dzieje , nadążyć trudno

Ale efekty są baaaardzo przyjemne dla oka


Wcale się tak dużo nie dzieje . Dzięki za pochwały .

ajka napisał(a)
Co to jest to ID? Bo mówicie jakimś szyfrem Podoba mi się nowa rabatka i ten busz, na który czekam u siebie Ile lat się na niego pracuje?

Carex Ice Dance .
Na busz pracuje się krótko. Wystarczy posadzić za gęsto .


olciamanolcia napisał(a)

Hahaha ja już trzy szyfry znam EE ŚŚ I ML ale tego jeszcze nie

To już znasz .

olciamanolcia napisał(a)
U Ciebie nie wiosna a lato prawie Ogromniaste wszystko

Jakoś tak w tym tygodniu wszystko buchnęło .

Mgduska napisał(a)


Ha ha, niedawno też bym nie wiedziała, ale tu jest tyle trawiastych dziewczyn, że już wiem -turzyca Ice Dance



Mgduska napisał(a)
A z tą wodą to chyba jakieś sterydy idą Busz jak ta lala, rzeczywiście jakby czerwcowy


To magia zdjęć, serio .

nicol21 napisał(a)
Oj pięknie się pozmieniało! Pracy z wywalaniem ID współczuję, już parę lat temu się jej pozbyłam, ale do dziś pamiętam jak ciężko się te karpy wykopywało. Jest super jak jeszcze nic innego nie rośnie. A potem... potem już super nie jest.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Dla mnie przestało być super.

ajka napisał(a)
Ale chodzi tylko o ID? Ja mam turzycę Variegata i Raurief, na razie mi nie podpadły, lubię je

Kępowe są w porządku choć pozostaje pytanie jak szybko odrastają po cięciu. Raureifa mam od niedawna i bardzo mi się podoba.

Johanka77 napisał(a)
Kasia, Ty inną porę roku masz!

Nieeee

Rojodziejowa napisał(a)
Ja wsadziłam w jedno miejsce ID ale denerwuje mnie strasznie, jeszcze chwilkę poczekam i jak dalej będzie tak straszyć to pójdzie za płot


No nie ma co ukrywać, że długo się zbiera.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:23, 17 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
tulucy napisał(a)


I SS, czyli Silver sceptre też się rozłażą


I też długo nie wyglądają za rewelacyjnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasiek 01:03, 18 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

...,,Ja byłam nimi zachwycona bo zimą i wczesną wiosną wypełniały przestrzeń zielonoscią. Jednak w dłuższym użytkowaniu okazały się dość kłopotliwe więc się żegnamy ....,


...,,Kto wie?
Jakby mi ktoś dwa lata temu powiedział, że będę się pozbywać ID to bym mu nie uwierzyła...,,


Ja chyba musze do tego dojrzec....Ale pomysl zakielkowal. Dzieki Wam













____________________
Bawarka
sarenka 06:34, 18 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Yyyyy, szczerze mówiąc to do bani. Są mizerne, kilka mi wypadło. Częściowo to wina moich psów, które je zadeptały biegając po ogrodzie. Trzy wykopałam i wsadziłam do jednego dołka. Także w zasadzie porażka.

Moje są takie same jak posadziłam, nic nie urosły. Zasililam je parę dni temu to może coś rusza. Te cichy które mam posadzone jako żywopłot hicksi chyba już ładne zielone przyrosty mają.
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 07:19, 18 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
ajka napisał(a)
Ale chodzi tylko o ID? Ja mam turzycę Variegata i Raurief, na razie mi nie podpadły, lubię je
tak o ID,bo ta puszcza kłącza
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 09:21, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To ciekawe, co piszecie. Mam u siebie wał z gliny, którą sukcesywnie wykopujemy sadząc rośliny i wymieniamy na lepsza ziemię. Nie ma co z tym robić, więc wszystko zwozimy taczką na tyły. Jest plan ładnego ukształtowania wałka i obsadzenia. Zwykła trawa nie da rady, zresztą nikt nie będzie tam latał z kosiarką - taka turzyca to chyba dobry pomysł?
____________________
Sałatka pokrzywowa
TAR 10:16, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7222
chcialabym ale nie mam szans na nadrobienie, wiec macham tylko i do zobaczenia kiedy z watku budowlanego przeniose sie znowu na ogrodowy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 10:59, 18 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41695
TAR napisał(a)
chcialabym ale nie mam szans na nadrobienie, wiec macham tylko i do zobaczenia kiedy z watku budowlanego przeniose sie znowu na ogrodowy

Jak to ? Juz ? A stary ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 12:06, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Na zdjęciach wygląda jakbym miesiąc nie widziała ogrodu a nie kilka dni. Gęsto, gęsto. Podlewanie robi swoje.
Nie mogę sobie darować że teraz dwa bite dni w robocie do wieczora i nic w ogrodzie nie zrobię.
A na piątek zapowiadają burze z ulewnym deszczem... Oby dopiero późnym wieczorem
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 12:43, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7222
Kasya napisał(a)

Jak to ? Juz ? A stary ?
stary juz od dawna nie funkcjonuje, nowy ogrod- nowy watek a domek wlasnie sie buduje, w zasadzie to zaczyna ale jest szansa, ze za rok bede juz grzadki przekopywac, wtedy tez zaloze nowy watek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies