Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

tulucy 23:12, 17 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja też bardzo lubię liliowce. Wiosną sporo dosadziłam. Ze starszych mam tego podstawowego, rudego i to dużo. Mam i wczesnowiosenne żółte. I miniaturki. A że liście jesienią brzydkie... Nie tylko u nich...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 23:23, 17 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo je lubię.
Wcześnie ruszają wiosną i szybko przypominają fontannową trawkę. W czerwcu wypuszczają pędy kwiatowe.Kwitną zwykle w lipcu- ok 2-3 tygodni, choć pojedynczy kwiatek żyje zwykle jeden dzień. Liliowce potrafią się bardzo różnić wzrostem. Z tego powodu, przy sadzeniu różnych odmian, trzeba uważnie planować nasadzenia, aby zachować stopniowanie wysokości i uniknąć bałaganu. Nie chorują, nie mają wymagań.


Mam nadzieję, że i ja je polubię .
Nie będę mieszać odmian na jednej rabacie. Kupiłam 2 sztuki Arctic Snow i jutro chcę dokupić jeszcze 1 sztukę - podsadzę nimi pęcherznicę Luteus . Przed nimi z jednej strony będą rozchodniki, po drugiej niskie jeżówki i przetaczniki. Chyba powinno grać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:26, 17 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Ja też bardzo lubię liliowce. Wiosną sporo dosadziłam. Ze starszych mam tego podstawowego, rudego i to dużo. Mam i wczesnowiosenne żółte. I miniaturki. A że liście jesienią brzydkie... Nie tylko u nich...


Cieszę się z tego zakupu . Teraz będę niecierpliwie czekać na kwiaty .
No i mam nadzieję, że trafię gdzieś takiego ciemnoróżowego .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 07:49, 18 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Podokienna wyszła super!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malgol 07:54, 18 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


Dzięki Gocha .
Ścinki leżą do dziś. Wczoraj z pracą w ogrodzie wygrało spotkanie ze znajomymi .
A czym cięłaś buksy? Bo jeśli elektrycznym czymś to one szarpią listki i potem są takie suche końcówki, po ręcznych nożycach tego nie ma. Mogło też przypalić słońce. Pryskałaś na grzyba?

No właśnie cięłam recznymi nożyczkami do papieru...one niby mało słońca tam maja ,kilka promyków mogło spalic?pryskałam Topsinem.Cos innego zastosować?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
DorKa 09:09, 18 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
jaki uroczy zakątek z ławeczką buźka!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Makusia 11:30, 18 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
malgol napisał(a)

No właśnie cięłam recznymi nożyczkami do papieru...one niby mało słońca tam maja ,kilka promyków mogło spalic?pryskałam Topsinem.Cos innego zastosować?


Mam podobnie...


Mrokasiu- liliowców nie mam, nie wypowiadam się
Podokiennej póki co w zasadzie też jeszcze nie mam- ale wypowiem się Bardzo subtelna i spokojna!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasya 11:33, 18 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
ja kupuje tylko niskie liliowce bo sa bardziej porządne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 14:55, 18 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)
Podokienna wyszła super!


Dziękuję Asiu
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:56, 18 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
malgol napisał(a)

No właśnie cięłam recznymi nożyczkami do papieru...one niby mało słońca tam maja ,kilka promyków mogło spalic?pryskałam Topsinem.Cos innego zastosować?


Hmmm, no to nie wiem... może pop prostu wysoka temperatura?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies