Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kawa 08:25, 14 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Toszka napisał(a)
Z moich doświadczeń i eksperymentów wynika, że rozplenica lubi ciężką, żyzną ziemię i wodę, dużo słońca i rośnie.
Bez wody słabo rośnie i słabo kwitnie.
Korzenie ma olbrzymie i dlatego dołek musi być bardzo głęboki, w miarę szeroki i dużo dobrego w nim. Ważne by starannie przekopać z własną ziemią.

ML na początku marudzi. Potem rośnie - czy to słońce czy półcień, czy dużo czy mało wody. Rośnie i nie marudzi Ale pierwszy rok zazwyczaj strzela focha

Toszko jak fajnie że to napisłaś
bo mój ML jeden strzela focha drugi jakoś rośnie

cmok

Kasia mozesz zobaczyć moje ML
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 10:25, 14 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Toszko, to mnie nieco zmartwiłaś bo chyba nie najlepsze miejsce dla tej rozplenicy wybrałam a innego nie mam . Słońce będzie miała, wodę będę lać, ziemię też jej dam dobrą tylko obawiam się, że tych dołków to za wielkich jej nie pokopię... Trudno, zrobię co będę mogła, posadzę i będę obserwować...

A co do miskantów - ten mój kurdupel to odmiana Yaku Jima, zobaczymy jak będzie rósł, może ma inny charakter niż ML . Moje gracki też rosną i na razie nie marudzą .

Kamila, idę do Ciebie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:30, 15 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Dziewczyny, mam pytanie o hortendje bukietowe - na kilku pojawiają się żółte liście. Co się dzieje? I co na to poradzić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 08:41, 15 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Może trzeba je zasilić, bo to żarłoczne stworzenia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 08:48, 15 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Toszko, a czym najlepiej? Mam nawóz do hortensji tylko nie wiem czy on nie jest tylko do ogrodowych...
Mam też florowit w płynie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 08:54, 15 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nawóz do hortensji daj. Najlepsza by była'Magiczna siła"i oprysk dolistny.

Późną jesienią, na zimę, lub bardzo wczesną wiosną rozłóż wokół obornik (nie musi być hiper przekompostowany.)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 09:04, 15 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
To kupię dziś "Magiczną" do hortensji. Ona jest w granulkach? Rozpuścić i opryskać? Rozpuścić i podlać? Rozsypać pod krzewem i podlać? Wytłumacz proszę jak krowie na rowie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 09:44, 15 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rozpuścić i opryskać (nie w słońcu, późnym popołudniem) po lisciach (nie po kwiatach), a resztką z opryskiwacza można podlać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 10:10, 15 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Ooo, wielkie dzięki .
Cmok .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:09, 16 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Hortki zasilone , zobaczymy co się będzie działo dalej, czy żółknących liści będzie przybywać czy nie. Oby nie .
Pracuję nad frontową. Wyeksmitowałam ostatnią i jedyną już u mnie różę ( znalazła miejscówkę przy tarasie) i dwa jałowce wiltonii. Zabrałam się za sadzenie rozplenic i przesadzanie rozchodników i tawuł. Słaby czas na przesadzanie ale coż... Na razie zrobiona połowa, czekam do wieczora na ochłodzenie bo ta rabata cały dzień w słońcu.
Trzymajcie kciuki za mnie bo dopada mnie zniechęcenie i jakaś niemoc. Coś mnie ta rabata przerasta...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies