Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

jolanka 15:07, 13 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Rozplenice rosną jak g...pie , w przyszłym roku będziesz chciała je dzielić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 15:46, 13 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Ładne sadzonki dostałaś Kasiu. Takiej wielkości lepiej się przyzwyczajają do nowego miejsca. Poza tym większe oznacza też droższe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Toszka 16:03, 13 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
I miskantom i rozplenicom naszykuj spore dołki (na szerokość również) daj kompostu, obornika i kory. Sporo daj. Przekop, sadź, wody nie żałuj

Sierpień to początek czasu traw. Ukorzenią się i zaczną przyrastać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 17:33, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
Makao_J napisał(a)
Widzę że chyba z Albamar zamawiałaś. Sadzonki przychodzą nie za wielkie ale myślę że łatwiejsze do ukorzenienia i przewiezienia. Cenę mają dostosowaną do wielkości sadzonek. Będzie dobrze.
Jeśli chodzi o rozplenicę to ja się krzywię na samą myśl o niej bo u mnie słabo rośnie, późno odbija i wkurza. W tym roku ją wywalam. Dlatego kupiłam seslerię jesienną.


Tak, w Albamar. Cena rzeczywiście atrakcyjna, choć i miskant i rozplenice nie przypominają tych ze zdjęć przykładowych sadzonek i stąd moje rozczarowanie. Ale nic, najważniejsze żeby dobrze się przyjęły to i urosną .
Mam nadzieję, że u mnie rozplenica będzie dobrze rosła bo ma być na frontowej rabacie... Sesleria z kolei pójdzie na rabatę za domem, zamieszka przy berberysach.
A Twoja rozplenica na jakim stanowisku rośnie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:34, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
AngelikaX napisał(a)
Przyjdz zobaczyć moje ID... dwa miesiące temu były takie kurdupeli dosłownie po kilka listków, a dziś krzaczory


Lejesz miod na me zbolałe serce .
Zaraz polecę do Ciebie oblukać ID, moje dzielone i sadzone na wiosnę ruszyły i już całkiem ładne są.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:36, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
natka098 napisał(a)
Ja zauważyłam że miskanty to dopiero w sierpniu zaczynają bardzo mocno przyrastać jak są młode. A na drugi rok już wszystko szybciej. Natomiast rozplenice u mnie jak regularnie podlewanie to szybko przyrastają.


Natka, liczę na to ze i u mnie tak będzie. Obejrzałam właśnie swoje gracki sadzone ze 2 tygodnie temu, które rosną w oczach i nabrałam nieco wiary w to, że ten kurdupel też tak ładnie przyrośnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:38, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
jolanka napisał(a)
Rozplenice rosną jak g...pie , w przyszłym roku będziesz chciała je dzielić


No co Ty, aż tak???
To by było fajowo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:39, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
Anda napisał(a)
Ładne sadzonki dostałaś Kasiu. Takiej wielkości lepiej się przyzwyczajają do nowego miejsca. Poza tym większe oznacza też droższe.


No tak, większe napewno oznacza droższe .
Mam nadzieję, że skoro małe to nie będą grymasić tylko szybko wezmą się do roboty!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:41, 13 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18053
Toszka napisał(a)
I miskantom i rozplenicom naszykuj spore dołki (na szerokość również) daj kompostu, obornika i kory. Sporo daj. Przekop, sadź, wody nie żałuj

Sierpień to początek czasu traw. Ukorzenią się i zaczną przyrastać


Tak jest proszę Toszki .
Rośnie we mnie nadzieja, że jakiś istotny progres zobaczę jeszcze w tym sezonie . Nowo posadzone gracki ładnie się zebrały to może i z tymi tak będzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 19:00, 13 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z moich doświadczeń i eksperymentów wynika, że rozplenica lubi ciężką, żyzną ziemię i wodę, dużo słońca i rośnie.
Bez wody słabo rośnie i słabo kwitnie.
Korzenie ma olbrzymie i dlatego dołek musi być bardzo głęboki, w miarę szeroki i dużo dobrego w nim. Ważne by starannie przekopać z własną ziemią.

ML na początku marudzi. Potem rośnie - czy to słońce czy półcień, czy dużo czy mało wody. Rośnie i nie marudzi Ale pierwszy rok zazwyczaj strzela focha
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies