Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

DorKa 12:20, 01 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
co za bezczelność ,żeby ograniczać ilość zielonego! Ale w takim razie potrzeba kolejnych w pełni zrozumiała
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 12:27, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
Makao_J napisał(a)
Platikowe? Sprawdzają się tak jak te z desek? Zasada kompostowania taka sama czy trzeba pilnować by za mokro nie było?
Pytam bo zgrabnie wyglądają. Zawsze chciałam mieć kompostownik ale u siebie nie mam gdzie ich schować by nie szpeciły ale takie skrzynki są całkiem spoko.


Aniu, na razie nie umiem Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, ale wiem że dziewczyny są zadowolone. Póki co wrzuciłam tam trochę zielonego, trochę popiołu z kominka, przysypałam lekko ziemią i podlałam. Tam mam lekki spadek i woda wypłynęła dołem więc nie martwię się, że będzie zbyt mokro.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 12:29, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Dziś udało mi się wykroić dla ogrodu tylko dwie godzinki. Przycięłam lawendy bo już zaczęły puszczać. Pousuwałam suche liście jukom. Przycięłam dwa powojniki. Wraz z eMem złożyliśmy zakupione wcześniej kompostowniki. Jutro mam nadzieję je ustawić w docelowym miejscu. Muszę tylko przesadzić cisa i wykopać kilka host - na szczęście wystawiają już czubeczki więc wiem gdzie są .
Rodek z tej rabaty został rano wykopany i zawieziony do nowego domu. Będzie mu dobrze u Asi Makadamii. Przy okazji miałam przyjemność obejrzeć jej ogródek. Fajny jest, mówię Wam . Bardzo mi się podobał sposób zagospodarowania przestrzeni, kształt trawnika i rabat, ścieżki z podkładów. Mam nadzieję, że Asia zaprosi mnie jeszcze raz w sezonie .


Choćby jutro! Zobaczysz jak dobrze Twojemu rodkowi na nowej miejscówce
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 12:30, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
DorKa napisał(a)
co za bezczelność ,żeby ograniczać ilość zielonego! Ale w takim razie potrzeba kolejnych w pełni zrozumiała


No niestety, podobno gmina bardzo dużo dopłacała właśnie za śmieci biodegradowalne więc stąd cięcia. I tak dobrze bo mają odbierać 5 worków w miesiącu a słyszałam, że są miejsca gdzie odbierają tylko 2!
Nie wiem czy można będzie bezpłatnie odwieźć na PSZOK.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:32, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
makadamia napisał(a)


Choćby jutro! Zobaczysz jak dobrze Twojemu rodkowi na nowej miejscówce


Ja z prawdziwą przyjemnością . Przecież mamy ustalone, że ja mam do Ciebie bliżej niż Ty do mnie .
A serio, to liczę na rewanż z Twojej strony!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 12:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Trzeba się do Asi wspólnie pouśmiechać . Na razie obie zastanawiałyśmy się kiedy zrobić nalot Iwonce, by popodziwiać jej tulipany.
A do nas zapraszamy bardzo . Wpadajcie, nie boimy się nic a nic .


Mogę zrobić zjazd - nie ma sprawy - zaproszenie otwarte dla wszystkich Ogrodowiczan.
Tylko poczekajcie, aż jakieś kwiatki zaczną kwitnąć, żebyście nie musiały gołej ziemi oglądać a potem podkładów chwalić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kompostowniki wpasowałaś tak, ze wygląda, jakby to miejsce było szykowane pod nie, a nie kompostowniki wybierane pod miejscówkę
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 12:39, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Ja z prawdziwą przyjemnością . Przecież mamy ustalone, że ja mam do Ciebie bliżej niż Ty do mnie .
A serio, to liczę na rewanż z Twojej strony!


Obowiązkowo! W tym roku mam silne postanowienie oglądać więcej ogródków - i ogrodniczek - w realu, a nie tylko przez ekran.

Czekam tylko, kiedy Szefowa ogłosi dzień otwarty w Swojej Anglii.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:42, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)





Bardzo ładnie! Chyba każę swojemu eMowi nasz kompostownik przerobić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 12:47, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18109
makadamia napisał(a)


Mogę zrobić zjazd - nie ma sprawy - zaproszenie otwarte dla wszystkich Ogrodowiczan.
Tylko poczekajcie, aż jakieś kwiatki zaczną kwitnąć, żebyście nie musiały gołej ziemi oglądać a potem podkładów chwalić


O i to jest super pomysł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies