Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Makusia 13:55, 17 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Szkoda słów z tym brakiem deszczu- cytując moją Mamę- u mnie wczoraj "pokropiło, jak ksiądz kropidłem". Trawę na malutkim fragmencie siałam, ani jedno źdźbło mi nie wzeszło. Sucho
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 14:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
Dziewczyny, u mnie trochę posiąpiło i przestało. Zawsze to lepiej niż nic, zawsze trochę wilgoci ale miałam nadzieję, że popada solidniej. Dziś rano grzebnęłam w ziemi i jest całkiem sucho , trzeba będzie podlewać... Strasznie złudne to siąpienie było...

Z tymi bergeniami to chyba jest tak jak piszecie. Ostatnio śliczne widziałam rosnące w wąskiej donicy. Ale dlaczego Wasze - Asiu i Agatko - nie zamierzają kwitnąc to nie wiem...

Jeżówki powoli jednak coś tam wypuszczają. Na dzień dzisiejszy jedna Virgin definitywnie kaput, tak jak pisałam wcześniej - nawet już ją wyciągnęłam z ziemi, kompletnie bez korzeni. Podobnie ma się jedna Secret Affair, choć jeszcze jej nie wykopałam. Dwie puściły po maleńkim kiełku i stoją... W sumie jest lepiej niż się spodziewałam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 14:27, 17 kwi 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
mi nie chce wschodzić rzodkiewka ani nic co niby szybko wschodzi w tamtym roku było sucho ,ale przynajmniej ciepło a teraz sucho i zimno...chyba wolę to pierwsze
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 14:32, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie było dwa dni słonko poxniej do tego bardzo zimny wiatr a od wieczora pada zimno i "listopadowo"
brrr
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 14:33, 17 kwi 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
mrokasia napisał(a)

Jeżówki powoli jednak coś tam wypuszczają. Na dzień dzisiejszy jedna Virgin definitywnie kaput, tak jak pisałam wcześniej - nawet już ją wyciągnęłam z ziemi, kompletnie bez korzeni. Podobnie ma się jedna Secret Affair, choć jeszcze jej nie wykopałam. Dwie puściły po maleńkim kiełku i stoją... W sumie jest lepiej niż się spodziewałam.


posadziłam latem arystokratyczne jeżówki Vintage Vine i moja przygoda z nimi chyba na tym się skończyła Nic nie wyłazi! No chyba ,że one takie śpiochy?Nie ma to jak zwykłe...już kepy po kilka cm maja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 20:43, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
malgol napisał(a)
mi nie chce wschodzić rzodkiewka ani nic co niby szybko wschodzi w tamtym roku było sucho ,ale przynajmniej ciepło a teraz sucho i zimno...chyba wolę to pierwsze


Tak, strasznie sucha ta wiosna...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:44, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
Kawa napisał(a)
u mnie było dwa dni słonko poxniej do tego bardzo zimny wiatr a od wieczora pada zimno i "listopadowo"
brrr


Ciesz się z tego deszczu. Ja dziś po pracy odpaliłam podlewanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:46, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
malgol napisał(a)


posadziłam latem arystokratyczne jeżówki Vintage Vine i moja przygoda z nimi chyba na tym się skończyła Nic nie wyłazi! No chyba ,że one takie śpiochy?Nie ma to jak zwykłe...już kepy po kilka cm maja


Może śpiochy??? U mnie są bardzo duże różnice w wielkościach kępek pomiędzy odmianami ale i w ramach jednej odmiany nie wyłażą w jednym tempie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:59, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22345
malgol napisał(a)


posadziłam latem arystokratyczne jeżówki Vintage Vine i moja przygoda z nimi chyba na tym się skończyła Nic nie wyłazi! No chyba ,że one takie śpiochy?Nie ma to jak zwykłe...już kepy po kilka cm maja


Po jednym nieudanym eksperymencie też mi przeszła ochota na arystokratyczne jeżówki.
Meldunek pogodowy: bardzo ciepło i bardzo sucho.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 21:08, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Moje bergenie zauważyłam, że zakwitły dopiero w następnym roku po ich podziale/przesadzaniu. A że ja z 3 sadzonek w chwili obecnej mam już z 20 to z tym kwitnieniem to słabo było. No i przy okazji 3 razy im miejsce zmieniałam. Jednego roku udało mi się nic się do nich nie dotykać to w następnym kwiaty były

Teraz na jesieni i je dzieliłam i przesadzałam więc znów kwiatków nie zobaczę ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies