Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

iwka 11:32, 18 kwi 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
z jeżówek to mam tylko te różowe i białe, obie sieją się na potęgę i ładnie rosną, chociaż mówią, że białe mogą po kilku latach stać się różowymi na razie tego nie zaobserwowałam.
w ubiegłym roku pokusiłam się na green jewel, były małe sadzonki z jednym kwiatkiem. Teraz taka bieda rośnie, dosłownie po jednym listku mają, owczych bobków dostały, może ruszą.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
TAR 14:55, 18 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
no u mnie nie wzeszly te najzwyklejsze wrrr. za to wzeszla odmianowa cherry fluff.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 09:26, 19 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Po jednym nieudanym eksperymencie też mi przeszła ochota na arystokratyczne jeżówki.
Meldunek pogodowy: bardzo ciepło i bardzo sucho.


He, he, to ja się nie zniechęciłam tak szybko .
U mnie też ciepło i sucho. Podlewam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:28, 19 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
inka74 napisał(a)
Moje bergenie zauważyłam, że zakwitły dopiero w następnym roku po ich podziale/przesadzaniu. A że ja z 3 sadzonek w chwili obecnej mam już z 20 to z tym kwitnieniem to słabo było. No i przy okazji 3 razy im miejsce zmieniałam. Jednego roku udało mi się nic się do nich nie dotykać to w następnym kwiaty były

Teraz na jesieni i je dzieliłam i przesadzałam więc znów kwiatków nie zobaczę ;(


Wczoraj oglądałam te moje, niektóre mają po 1-2 liście, ale i tak wypuszczają pędy kwiatowe. I widzę, że nowe liście idą, może się ogarną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:35, 19 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
iwka napisał(a)
z jeżówek to mam tylko te różowe i białe, obie sieją się na potęgę i ładnie rosną, chociaż mówią, że białe mogą po kilku latach stać się różowymi na razie tego nie zaobserwowałam.
w ubiegłym roku pokusiłam się na green jewel, były małe sadzonki z jednym kwiatkiem. Teraz taka bieda rośnie, dosłownie po jednym listku mają, owczych bobków dostały, może ruszą.


Ja nie mam wcale tych zwykłych, tylko odmianowe. Część ładnie ruszyła, inne słabiej. Dwie Virgin nie przeżyły i jedna Secret Affair. Meditation White nie liczę - tu się nawet cieszę, bo to jednak nie jest moja ulubiona odmiana. U innych np. u Izy Ursy rosną jak wściekłe a u mnie jakieś pokurcze...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:35, 19 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
TAR napisał(a)
no u mnie nie wzeszly te najzwyklejsze wrrr. za to wzeszla odmianowa cherry fluff.


No właśnie czytałam u Ciebie o tych jeżówkach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 11:11, 19 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
U mnie te najzwyklejsze idą jak dzikie, i sieją się też jak dzikie. M je lubi, ale ja po cichu i dyskretnie trochę je ograniczam.

Może wyłam kwiaty bergeniom, żeby szły w liście? Może to je wzmocni?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Makusia 11:17, 19 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Też mi się te plebsowe rozsiewają jak szalone. Jedna odmianowa mi padła po zimie, druga ślicznie się obudziła, a trzecia się jeszcze namyśla...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
UrsaMaior 18:09, 19 kwi 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
tulucy napisał(a)
U mnie te najzwyklejsze idą jak dzikie, i sieją się też jak dzikie. M je lubi, ale ja po cichu i dyskretnie trochę je ograniczam.



Łucja, niech się sieją, zagospodaruję każdą ilość;D
____________________
ogród pod lasem
jolanka 18:27, 19 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Jeżówki prawie w całości ruszyły
Te zwykle też się sieją
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies