Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 08:27, 24 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
ostatnio posadzilam jarzaby joseph rock, 3-4 m w koronie,mozna ciąc. przepieknie sie przebarwiaja jesienia, posadzilam tez 3 grujeczniki, o mamo jak je lubie. mamy nowych sasiadow za plotem i chcialam na szybko cos posadzic, bo tacy z lekka inwigilatorzy (mam nadzieje, ze to tylko w fazie poczatkowej bedzie potem sie przyzwyczaja) ale ja lubie w ogrodzie w stroju kapielowym i sie poopalac czasem i to podgladanie mnie krępuje. moi poprzedni sasiedzi sprzedali chate i sa nowi. przy tmtych nie musialam miec szczelnego plotu a teraz na szybko cos szukam. za jarzabami chce jeszcze dosadzic kolumnowe swierki, niech sobie rosna. na czesci mam juz posadzone choiny, przed nimi brzozy wiec jakos to będzie.
a grujeczniki sa swietnym materiałem do ciecia, szybko maja liscie, ozdobne caly rok, jesienia super przebarwiaja sie. i do tego ściólka z lisci grujecznika pachnie miodem.
jarzaby maja dosc pozno liscie, za to potem sa kolorowe owoce dla ptakow. oba te drzewka lubia wilgoc.
amanogaw, kanzanek czy innych nie bardzo lubie, bo one ładne tylko przez chwile a potem nuda panie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 08:31, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
makadamia napisał(a)
Awatarek super. Na tamtym zupełnie Cię nie było widać

Jeśli problemem jest zaczepianie głową o gałęzie, to polecam kanzany


Avatarek dziękuje .

Patrzyłam na te kanzany i one też małe nie rosną. Korona nawet do 8m średnicy a samo drzewko do 10m wysokości. Za duże. Choć kwitną przepięknie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kwartet 09:15, 24 kwi 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Wrzuciła byś look frontowej na jesien,dumanie nad zmianami łatwiejsze by było.Oglądam wątek od początku niesamowite co można zrobić w dwa sezony.
kwartet 09:36, 24 kwi 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Znalazłam z 9 września,medytuję.Ale ten dereń pikny,niby drugi plan a gwiazdorzy.
makadamia 09:40, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Avatarek dziękuje .

Patrzyłam na te kanzany i one też małe nie rosną. Korona nawet do 8m średnicy a samo drzewko do 10m wysokości. Za duże. Choć kwitną przepięknie.


No takich dużych to jeszcze nie widziałam
W każdym razie - gałęzie im idą do góry, więc nie zaczepiają

Ja wszelkie wisienki i jabłonki właśnie dlatego lubię, że gwiazdorzą wczesną wiosną, kiedy na rabatach pusto, jesienią też dodają uroku, a w lecie chowają się na drugi plan i nie konkurują z bylinami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 12:44, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
mrokasia napisał(a)


To zawzięta jesteś .
Susza straszna, podlewam w zasadzie codziennie tylko każdego dnia inny kawałek.

Zdesperowana, bo tyle pracy w ogrodzie przede mną, ze nie wiem od czego zacząć i tak skaczę z miejsca na miejsce, bo planu głównego w głowie brak, jedynie zarys
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Zana 12:56, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


To prawda, wszystkie piękne .
Ta rabata to pasek o szerokości ok 2 m i długości ok.10 m.
Ja chyba bardziej widzę tam coś o kulistej koronie.


No ja raczej też tam widzę coś kulistego. Kule są takie eleganckie, w sam raz na przód domu. Cisy na nogach byłyby chyba fajne, wiem drogie

Aczkolwiek taka wielopniowa świdośliwa, łyse pieńki i czuprynka górą (ale nie kolumnowa, kolumnowe mi tam nie pasują), hmmm... pod rozwagę?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 13:57, 24 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Piękne pąki na wszystkim, ale avatarek też nówka
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 19:54, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
TAR napisał(a)
ostatnio posadzilam jarzaby joseph rock, 3-4 m w koronie,mozna ciąc. przepieknie sie przebarwiaja jesienia, posadzilam tez 3 grujeczniki, o mamo jak je lubie.


Ty kochana to masz gdzie sadzić takie drzewa. A ja mam rabatkę 2x10m .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 19:57, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
kwartet napisał(a)
Wrzuciła byś look frontowej na jesien,dumanie nad zmianami łatwiejsze by było.Oglądam wątek od początku niesamowite co można zrobić w dwa sezony.


Już znalazłaś sama więc wrzucać nie będę .
Chyba Ci się nudzi, żeby wątek od początku oglądać . Choć z drugiej strony sama czasem sobie zaglądam dla porównania.
Mam nadzieję, że zmiany są w dobrym kierunku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies