Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 20:29, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Anda napisał(a)


A dlaczego nie chcesz się poddać temu ciągowi? Przecież widać po ogrodzie, że masz wyczucie


Kochana, bardzo dziekuję za ten komplement .
Zastanawiam się jak ta rabata będzie wyglądać za 10 czy 15 lat jak te umbry zmężnieją. Czy nie będzie za ciężko...
Teoretycznie pięknie mi tam trzy sztuki wejdą, sadzone co 3 metry.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 20:35, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
No fakt, dobrze, że patrzysz w przyszłość.
Widziałaś je juz w takim bardziej dojrzałym wieku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 20:40, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


Cisy na nogach to mnie wcale w tym miejscu nie kręcą. Owszem, o niebo ładniejsze od koników na nogach (kurka, bez porównania!!!) ale w moim odczuciu zmiana byłaby wyłącznie estetyczna a ja chyba pragnę czegoś więcej . No i horrendalnie drogie.

O takiej świdośliwie też przez chwilkę myślałam, ale jakoś mi nie gra z tym co na dole. Poza tym musiałaby być chyba jedna... na środku??? Jakoś tego nie widzę...

No najbardziej mi te umbry tu pasują. Tylko nie wiem - trzy? dwie??? Chyba trzy...


Powiem Ci szczerze, że też mi najbardziej umbry pasują. Co do śś to mam podobne odczucie, że chyba jedna najlepiej by się komponowała, ale... no też mi coś nie leży w tej koncepcji.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 20:44, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Anda napisał(a)
No fakt, dobrze, że patrzysz w przyszłość.
Widziałaś je juz w takim bardziej dojrzałym wieku?


Trochę w necie a trochę dziś w realu - mało sobie szyi nie skręciłam i wypadku nie spowodowałam tak po ogrodach patrzyłam.
Jak by to określić - tracą na lekkości.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 20:49, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
mrokasia napisał(a)


Trochę w necie a trochę dziś w realu - mało sobie szyi nie skręciłam i wypadku nie spowodowałam tak po ogrodach patrzyłam.
Jak by to określić - tracą na lekkości.


Masz rację. Mam takie wrażenie również przy innych kulistych drzewach. Ich korony są bardzo gęste i gdy są większe sprawiają wrażenie ciężkiej kuli.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 21:14, 24 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Anda napisał(a)


Masz rację. Mam takie wrażenie również przy innych kulistych drzewach. Ich korony są bardzo gęste i gdy są większe sprawiają wrażenie ciężkiej kuli.


Dlatego teraz dumam nad dwiema kwestiami:
- trzy czy dwie sztuki
- na jakiej wysokości szczepione - początkowo chciałam niższe, tak max. 1,8m a teraz myślę, że może jednak wyższe bo będą zgrabniejsze jak zmężnieją.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 21:43, 24 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie tam ŚŚ by nie pasowała (choć wielbię!)

Bo masz w nogach dość bogato, a ona chyba wolałaby bardziej monotematyczną oprawę.. ale mogę się mylić


Umbry też mi się podobają. Wydaje mi się, że dobrze byłoby tak szczepione kupić, żeby konweniowały z tymi globosami, które masz na froncie - chyba lepiej jakby korony umbr górowały nad nimi patrząc np. perspektywy wjazdu na posesję
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 21:50, 24 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Masz racje, wyższe są zgrabniejsze.
Co do ilości to nie doradzę, bo na żywo nie widziałam miejsca na nie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 22:20, 24 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mnie też umbry się podobują choć miałabym dylemat pomiędzy nimi a ambrowcem Gumball też mi się podobuje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 22:22, 24 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Albo dęby Green Dwarf
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies