Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

tulucy 16:15, 20 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12889
niewyraźne i w ogóle, ale poświęcę się za chwilę i jak wyjdę z domu (mam co nieco do posadzenia - przez Ciebie rzecz jasna), to pstryknę foty z bliska, listki i może na tle moich tujek tylko moje są niemiarodajne, bo żółte jakieś

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 17:33, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
TAR napisał(a)


śliczne sa, ten okaz bym brala w ciemno. az mi serce pikło z zazdrosci. u nas takich cudow nie mamy.


Wybieram się jutro po południu na rekonesans. Może mnie co urzeknie.

A tymczasem idę w ogród przesadzić tę kalinę i poszerzyć ciut rabatę. Może o pół metra mi się uda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:36, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
inka74 napisał(a)
ha, ja mam jedną rabatę 80 cm szerokości z wysokimi różami przy prawie 3 metrowych jałowcach i... niby OK ale mi zgrzyta. Stąd moje dywagacje po wizycie u Kwartecika. U niej też wąskie te rabaty są ale przestrzeń za płotem wchodzi w kadr, a u mnie pudełeczko jest. Zamknięte.


Iwonka, no chciałby człowiek mieć piękne rabaty. A tu biednemu wiatr w oczy - nie mamy pięknego zapłocia więc mamy żywopłoty. A że ogrody małe to i rabaty wąskie. Ale i tak uważam, że lepiej mieć pod tujami wąską rabatę niż nic.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:37, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
tulucy napisał(a)
niewyraźne i w ogóle, ale poświęcę się za chwilę i jak wyjdę z domu (mam co nieco do posadzenia - przez Ciebie rzecz jasna), to pstryknę foty z bliska, listki i może na tle moich tujek tylko moje są niemiarodajne, bo żółte jakieś



Bóg zapłać, dobra kobieto. Na tej fotce to on taki ładny zielonobiały jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 18:07, 20 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Miłorzęby odpuść, późno startują, wcześnie gubią liście, zawracanie gitary. Mojego mam od kilku lat, a przebarwienia doczekałam się dopiero w zeszłym sezonie. No tyle, że to pendula, więc parasol ładny tworzy.
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 19:25, 20 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Piękna ta Geisha
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 19:51, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
UrsaMaior napisał(a)
Miłorzęby odpuść, późno startują, wcześnie gubią liście, zawracanie gitary.


Gosiek33 napisał(a)
Piękna ta Geisha


No, nastawiłam się na tę Geishe, nie powiem. I mam silne postanowienie kupienia jutro również bylin kwitnących kwiecień/maj albo mających kolorowe liście i wcześnie startujących.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:01, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
No to za dużo nie podziałałam w ogrodzie, bo się rozpadało. Najgorzej, że przycięłam i opryskałam na grzyba tawuły - nic z tego oprysku nie będzie, będę musiała powtórzyć.
Ale zdążyłam posadzić jednego miskanta i zamienić miejscami drugiego z dereniem.
Pada.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 20:05, 20 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12889
I u mnie pada. Ale ja zdążyłam posadzić te floksy, dwie malutkie kosodrzewiny i jednego malutkiego berberysa (przyczepiły się do mnie jak rzep - w pnosie )i zdjęcia zrobiłam i tetrisa trochę pouprawiałam nawet.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 20:10, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
U mnie nie tylko pada, ale grzmi i błyska. Podleje mi te posadzone i przesadzone. Tylko tych tawuł z grzybem mi szkoda.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies