Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 05:49, 21 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia, u Ciebie się tyle dzieje, że nie można nadrobić Ale też można się przysłuchać fajnym dyskusjom
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 07:04, 21 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale prasówkę dziś u Ciebie walnęłam! I ile odmian się tu przewinęło ...
Powiem szczerze, nie umiała bym wybrać
Ja w sumie trochę tęsknie za hakuro... wszyscy je hejtowali ale jak patrzę na foty sprzed 3 sezonów, to dla mnie było coś pięknego w ich kolorze. BTW u mnie nigdy nie chorowały .tylko przesądzenia nie przeżyły

Natomiast na takich krzewach to ja się znam jak na budowie odrzutowca.... wiec graba Ci mogę doradzić. Jedynie... bo ja teraz wszędzie widzę graby
Frans Fontaine albo Lucas.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kawa 07:41, 21 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasiu sliczny ten klon
heptacodium u siebie wstawiłam ale myślę że już wiesz co kupisz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 08:42, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
kaz742011 napisał(a)
Ot i dylematy . Ale propozycji tyle, że teraz nie wiadomo co wybrać .
Ciekawe na co się zdecydujesz?


Fakt, na dziewczyny zawsze można liczyć.
A ja już zdecydowałam, ze sobie kupię tego klona .

Zana napisał(a)
Ha, tego klona miałam w ręku, razem z Jolą żeśmy wybierały u Iwonki. Jola kupiła a ja się jakoś rozmyśliłam. Ale śliczny jest.

I wiesz co? Myślę, że taki zwiewny klon dobrze by zrobił tej masywnej ścianie tujowej. Tylko Ty masz tam strasznie wąsko. Zmieści się? Chociaż po ogródku Iwonki/Inki to już chyba niewiele mnie zaskoczy.
Odnośnie tego czy do innych roślin pasuje to trudno powiedzieć, bo klony są tak różnie podsadzane. I trawami, i zimozielonymi, i bylinami. Trudno mi się wypowiedzieć.


Anulka, pół nocy oglądałam inspiracje z klonami i rzeczywiście, oprócz kompozycji typowo japońskich, jest mnóstwo różności.
I dlatego klon zamieszka u mnie . Poszerzę mu trochę miejscówkę i upchnę kolanem . Będzie ładni komponował się kolorystycznie z pissardi i hakuro. Tylko muszę stamtąd zabrać limkę, bo reszta hortek na tej rabacie jest biała.

Helen napisał(a)
Kasia, u Ciebie się tyle dzieje, że nie można nadrobić Ale też można się przysłuchać fajnym dyskusjom


Helen, więcej dzieje się w rozmowach niż w realu. Ale za chwile przejdę do czynów. Oby tylko nie padało, bo chciałabym szybko przerobić te rabatę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:46, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)
Ale prasówkę dziś u Ciebie walnęłam! I ile odmian się tu przewinęło ...
Powiem szczerze, nie umiała bym wybrać
Ja w sumie trochę tęsknie za hakuro... wszyscy je hejtowali ale jak patrzę na foty sprzed 3 sezonów, to dla mnie było coś pięknego w ich kolorze. BTW u mnie nigdy nie chorowały .tylko przesądzenia nie przeżyły

Natomiast na takich krzewach to ja się znam jak na budowie odrzutowca.... wiec graba Ci mogę doradzić. Jedynie... bo ja teraz wszędzie widzę graby
Frans Fontaine albo Lucas.


Asia, cieszę się, że miałaś co poczytać .
Do hakuro też mam sentyment, teraz, z tymi biało-różowymi listkami wygląda świetnie wg mnie.
A na krzewach też się nie znam i dlatego pytałam. Po czym zakochałam się w klonie .

Kawa napisał(a)
Kasiu sliczny ten klon
heptacodium u siebie wstawiłam ale myślę że już wiesz co kupisz

Kami, dziękuję, zaraz zajrzę do Ciebie.
Będzie klon. Zaraz będę dzwonić do ogrodniczego by mi go panie zarezerwowały .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Catalinasdiary 09:15, 21 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Kasiu, a gdzie ty go wypatrzylas? Ja ostatnio bylam na szkolkingu i same purpurowe widzialam.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
TAR 09:59, 21 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
a ja chyba sobie zrobie pełna listę chciejstw, podoba mi sie klon palmowy ale podchodze do niego jak do jeza, podobnie jak do rododendronow. cos mi nie chcialy rosnac, a tak bym go chciała na wejsciu do domu jak wywale rodki genaralnie na tej skarpie na wejsciu widze cos takiego poziomo pionowego jak geisha, klon, deren pagodowy (ale on tak wolno rosnie) i zrobic tam cos ekstra ładnego. Rodki po kwitnieniu raczej przesadze na rabaty przy lesie, nie lubie ich.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Zana 10:10, 21 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
Tak cię trochę pokuszę do zmian bo w sumie tam ci tego trawnika aż tyle nie jest do niczego potrzebne. Zobacz ile miejsca by było ;D roślinki jakby ładnie się tam wpisały i miejsce miały, nie trzeba by było upychać kolanem...


Też Cię trochę pokuszę. Może nie tak drastycznie jak Iwonka. Ale czy nie fajnie by było wyprowadzić linię tak, żeby od strony rabat był taki kawałek koła (wiesz, Asia ciągle te kółka rysuje i chyba mi się już zaprogramowały).

Dla klona musisz trochę poszerzyć.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 10:20, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Catalinasdiary napisał(a)
Kasiu, a gdzie ty go wypatrzylas? Ja ostatnio bylam na szkolkingu i same purpurowe widzialam.


He, he, wyobraź sobie, że w naszym ogrodniczym!!!
Już dzwoniłam i poprosiłam o zarezerwowanie dla mnie .

TAR napisał(a)
a ja chyba sobie zrobie pełna listę chciejstw, podoba mi sie klon palmowy ale podchodze do niego jak do jeza, podobnie jak do rododendronow. cos mi nie chcialy rosnac, a tak bym go chciała na wejsciu do domu jak wywale rodki genaralnie na tej skarpie na wejsciu widze cos takiego poziomo pionowego jak geisha, klon, deren pagodowy (ale on tak wolno rosnie) i zrobic tam cos ekstra ładnego. Rodki po kwitnieniu raczej przesadze na rabaty przy lesie, nie lubie ich.


Ja też do tej pory z zazdrością patrzyłam na klony u innych, u siebie nie widziałam na nie miejsca a i jakoś tak chyba się bałam. Zresztą podobnie mam z magnoliami. Ale ten tak mnie urzekł, że muszę spróbować. Mam nadzieję, że nie zmarznie.
A pokaż u siebie ten swój front. Do tej pory jakoś chyba głównie tył pokazujesz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:29, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zana napisał(a)


Też Cię trochę pokuszę. Może nie tak drastycznie jak Iwonka. Ale czy nie fajnie by było wyprowadzić linię tak, żeby od strony rabat był taki kawałek koła (wiesz, Asia ciągle te kółka rysuje i chyba mi się już zaprogramowały).

Dla klona musisz trochę poszerzyć.


Ja pokuszona to jestem tylko nie mam pojęcia jak mieć cukierek i zjeść cukierek .
Starałam się, by kolisty był trawnik. Co prawda strasznie koślawe to kółko. I nie do końca mi się to podobało. Dlatego mówiłam już Asi Makadami, żeby przyjechała i pomogła mi zmienić linię rabat. Bo ja mam pomysł, ale on oznacza zrobienie z trawnika takiego podłużnego, idącego lekkim łukiem, szerokiego na 3 m pasa. No i chyba nie jestem na takie coś na razie gotowa. Od strony tarasu wygląda to tak:

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies