Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

makadamia 14:27, 20 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Bardzo śmieszne .


Ja się ubawiłam

mrokasia napisał(a)
Ty mi lepiej doradź czy widzisz tam raczej krzew czy drzewko na pniu szczepione tak na 1,80 lub 2m. A może bliźniacza forma do hakuro?
Ja się chyba skłaniam ku krzewowi. W zasadzie chyba najbardziej zależy mi by rozjaśnić te rabatę, wprowadzić tam kontrast w tę zieleń.
Na razie pissardi ma 1,50 ale liczę, że szybko urośnie więc w rogu będzie drzewko. I nie wiem czy kolejne drzewko pomiędzy nią a karaganą to dobry pomysł. Musiałabym je ostro ciąć, by korona była nie większa niż jakieś 1,5m.


Na tej rabacie co masz teraz to żaden sensowny krzew się nie zmieści. Taki co się zmieści będzie miał max 1,5 m wysokości - hortensja by Ci załatwiła sprawę
Więc jeżeli rabata tej szerokości - to szukałabym czegoś na pniu. Mariken by mi pasował - na pewno by się kolorem liści wyróżnił A pod spodem kwitnące.

Jeżeli byś poszła za radą Iwonki (bardzo mi się podoba) i powiększyła tą rabatę, to wtedy można myśleć o krzewie.
Wszelkie variegaty bym odrzuciła ze względu na pissardi. Eweeeentualnie, ten straszliwie krzykliwy dereń, z różowymi listkami. Ale to jest taki akcent, że w zasadzie reszty ogrodu nie trzeba.
Ale raczej szukałabym wśród kalin japońskich (Kwartecik miał taką ładną, z różowymi kwiatkami) - tych co mają to poziome ułożenie pędów.
(Dobrze, że dostałam tą kilimanjaro od Iwonki; wszystkim ostatnio wciskam te kaliny, jak będę miała swoje, to się może uspokoję).
Jaśminowiec aureus, jeśli jest taki bardziej limonkowy niż otwarcie żółty też byłby dobry.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 14:28, 20 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Możesz najpierw połowę tego zagarnąć lub po trochu jak ja to robię Tłumaczę, że ma mniej do koszenia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 14:31, 20 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Też bym Kalinę jakaś tam dała
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Catalinasdiary 14:38, 20 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
o dobry ten pomysł z marikenem piękny jest i jasnozielony.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
mrokasia 14:44, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Catalinasdiary napisał(a)
Kasiu, a ja mam do Ciebie pytanie masz jeszcze berberysy? Bo mam takie dwa duże egzemplarze i chce je przyciąć dość mocno i nie wiem czy teraz to dobry moment na to jest.


Kasiu, mam kilka sztuk berberysów - bordowe kulki i zielone krzaczaste. Cięłam je wczesną wiosną. Ja bym cięła, ale nie wiem czy to dobry moment .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anbu 14:55, 20 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Catalinasdiary napisał(a)
Kasiu, a ja mam do Ciebie pytanie masz jeszcze berberysy? Bo mam takie dwa duże egzemplarze i chce je przyciąć dość mocno i nie wiem czy teraz to dobry moment na to jest.


Ja swoje berberysy tarasowe tnę gdy jest potrzeba, nie ma na nie jakiegoś szczególnego terminu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Catalinasdiary 14:56, 20 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
ok, więc biorę się do pracy, bo są lekko nieogarnięte te krzaczory
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
mrokasia 15:00, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)


Ja się ubawiłam


Nie wątpię .

makadamia napisał(a)


Na tej rabacie co masz teraz to żaden sensowny krzew się nie zmieści. Taki co się zmieści będzie miał max 1,5 m wysokości - hortensja by Ci załatwiła sprawę
Więc jeżeli rabata tej szerokości - to szukałabym czegoś na pniu. Mariken by mi pasował - na pewno by się kolorem liści wyróżnił A pod spodem kwitnące.


Mam tam dwie hortensje - po prawej od kaliny jest limka a po lewej Mont Blanc. I rzecz w tym, że teraz ich jeszcze nie widać... i mam tam wszystko niskie, zielone i bez wyrazu. W drugiej części lata nie jest źle - hortki podrosną i kwitną, mam tam pod kaliną białe wysokie jeżówki, przed nimi niebieską szałwię. TERAZ mi tam płasko i nijako.

makadamia napisał(a)

Wszelkie variegaty bym odrzuciła ze względu na pissardi.


Ale dlaczego? Pissardi przecież ładnie się komponuje z pstrokatymi dereniami .

makadamia napisał(a)

Ale raczej szukałabym wśród kalin japońskich (Kwartecik miał taką ładną, z różowymi kwiatkami) - tych co mają to poziome ułożenie pędów.

Jaśminowiec aureus, jeśli jest taki bardziej limonkowy niż otwarcie żółty też byłby dobry.


Kalina z poziomymi pędami rośnie wolno i za szeroko jak dla mnie. Poza tym, poza okresem kwitnienia znów słabo by się odcinała od zielonego tła.

Na jaśminowca popatrzę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:00, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Możesz najpierw połowę tego zagarnąć lub po trochu jak ja to robię Tłumaczę, że ma mniej do koszenia.


Na razie zgarnę troszkę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:03, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
jolanka napisał(a)
Też bym Kalinę jakaś tam dała


Mam w firmowym ogrodzie St Keverne - śliczne jasnozielone listki. Pasowałaby. Ale rośnie tam trzeci sezon i sięga mi nieco ponad kolano. Idzie wszerz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies