Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 13:10, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
UrsaMaior napisał(a)


Nie sądzę. Miałam 3 sztuki od frontu i jednak za ciemno, praktycznie nie rosły.
Sadź tego mojego jaśminowca, listki ma cudne, pachnie, fajny jest.


co to za jasminowiec? szukam roslinek na srednie pietro do mnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:24, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)


co to za jasminowiec? szukam roslinek na srednie pietro do mnie.


Variegatus. Też biorę pod uwagę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:30, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
tez dojrzewam do tego by kilka jasminowcow przygarnac, chocby dla kwiatów i zapachu. tylko mszyc sie boje. u mnie w tym roku nawet japonskie zaatakowane, wczoraj przyuwazylam. dzis kupilam srodek i bede pryskac, plyn do naczyn nie daje rady jak listki zwiniete. no i mrowek masa, mam wrazenie ze sa wszedzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:40, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
tez dojrzewam do tego by kilka jasminowcow przygarnac, chocby dla kwiatów i zapachu. tylko mszyc sie boje. u mnie w tym roku nawet japonskie zaatakowane, wczoraj przyuwazylam. dzis kupilam srodek i bede pryskac, plyn do naczyn nie daje rady jak listki zwiniete. no i mrowek masa, mam wrazenie ze sa wszedzie


A wyobraź sobie, że mój jaśminowiec (mam zwykłego) nie ma w tym roku mszyc. Nie wiem czemu . W każdym razie nie miał do wczoraj. Oglądam go codziennie. Za to tawuły mają jakiś białawy nalot, chyba mączniak, muszę dziś je przyciąć i opryskać topsinem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 13:46, 20 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Dziewczyny, z naturą nie wygracie. Każdą roślinę coś atakuje... Jaśminowce dają radę, mam kilka, z żadnym się nie cackam i nic im nie dolega. Fajny jest ten pachnący truskawkami
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 13:56, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
UrsaMaior napisał(a)
Dziewczyny, z naturą nie wygracie. Każdą roślinę coś atakuje... Jaśminowce dają radę, mam kilka, z żadnym się nie cackam i nic im nie dolega. Fajny jest ten pachnący truskawkami


No, niestety, grzyby, robale, ślimaki. Gdzieś czytałam, że jak ogrodu nic nie żre to trzeba się martwić .

Ja sie pewnie jednak zdecyduję na zwykłego derenia variegatę. Nie będę się bała ciąć, bo kwiaty nie mają takiej wartości jak w przypadku jaśminowców . A miejsca tam mam niewiele...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:06, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
UrsaMaior napisał(a)
Dziewczyny, z naturą nie wygracie. Każdą roślinę coś atakuje... Jaśminowce dają radę, mam kilka, z żadnym się nie cackam i nic im nie dolega. Fajny jest ten pachnący truskawkami


nie znam. chyba pojde w sprawdzone odmiany we wczesniejszym ogrodzie snowbelle, belle etoile, bouquet blac i girandole. i krzewuszke variegate tez sobie kupie, ta moja byla przepiekna i kwitla co roku mnostwem kwiatow. jasminowce drogie nie sa to kilka moze sie u mnie pojawic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 14:13, 20 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Flamingo podobno z czasem nie wygląda ładnie, trzeba też ciąć bo to duże rośnie. Tak cię trochę pokuszę do zmian bo w sumie tam ci tego trawnika aż tyle nie jest do niczego potrzebne. Zobacz ile miejsca by było ;D roślinki jakby ładnie się tam wpisały i miejsce miały, nie trzeba by było upychać kolanem...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 14:18, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
.... Tak cię trochę pokuszę do zmian bo w sumie tam ci tego trawnika aż tyle nie jest do niczego potrzebne. Zobacz ile miejsca by było ;D roślinki jakby ładnie się tam wpisały i miejsce miały, nie trzeba by było upychać kolanem...


Boszszsz, Iwonka, eM by tego nie przeżył, nawet nie będę próbować, zawał albo rozwód - jedno z dwojga . Zresztą byłaś i widziałaś - tego trawniczka tam jest naprawdę niewiele.
A w ogóle to kto to mówi - Ty też masz wąskie rabatki .

Ale jak tak patrzę na tę fotę i ten niebieski bazgroł to utwierdzam się w przekonaniu, że tam powinien być krzew.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Catalinasdiary 14:26, 20 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Kasiu, a ja mam do Ciebie pytanie masz jeszcze berberysy? Bo mam takie dwa duże egzemplarze i chce je przyciąć dość mocno i nie wiem czy teraz to dobry moment na to jest.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies