Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kawa 15:19, 20 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
a może jakąś jabłonkę ozdobną albo wisienkę hmm no dobra kończe już bo pewnie głupoty gadam ale wiesz co w głowie to i na języku
cmok
na pewno dobrze wybierzesz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TAR 15:20, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
inka74 napisał(a)
Tak się ogólnie zastanawiam nad szerokością rabat. Moje rabaty mają od 80 cm do 2,4 głębokości, jeszcze zależy od której strony patrzysz. Tam gdzie mam tuje to rabaty wydają się bardzo wąskie a moje tuje są cięte teraz na 2,20 wysokości. Chodzę koło nich i tak kombinuję jakby je poszerzyć bo brakuje mi miejsca na poszczególne wymiary - wchodzi albo krzak albo byliny. I jest to problem. Trochę mnie to drażni. Stąd co roku opcja lekkiego zagarnięcia trawnika i poszerzenia rabaty. Może bym nie podchodziła tak drastycznie do tematu wysokości tujek i głębokości rabaty ale coś w tym jest.


u mnie z kolei niektore rabaty sa wrecz za szerokie ale nie chcialam za duzo trawy. a rabaty poprzecinałam suchym strumyczkiem zeby zmniejszyc ich kobylastosc, wszystko by na nich zginelo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 15:24, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasia, nie sadź derenia, ładniej Ci limonkowy tam rozjaśni. Ja bym poszła w tego Marikena, albo trzmielinę żółta na pniu... Ale ten Mariken, co Asia proponuje chyba najlepszy, bo mały, na nóżce, a listki ma piękne...Nie znam jaśminowca Izy, może też byłby ok...


Agatko, dzięki za głos . Nad Marikenem dumam, żółtej trzmieliny tam nie widzę.

Kawa napisał(a)
może heptacodium chińskie


Hmmm, jakieś duże mi się wydaje, choć ładniutkie, nie powiem .

TAR napisał(a)
u mnie marikeny mialy pozno listki i bardzo szybko je gubily, nie lubie takich "krotkich" wegetacji.


Aaaa, to ważna informacja.

Kawa napisał(a)
a może jakąś jabłonkę ozdobną albo wisienkę hmm no dobra kończe już bo pewnie głupoty gadam ale wiesz co w głowie to i na języku
cmok
na pewno dobrze wybierzesz


Kamilka, każdy pomysł rozważam . Priorytetem jest, by to coś odcinało się od tujowego tła i nie było za duże.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:25, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)


ooo ładnie by bylo


Może macie rację, ale to niewykonalne...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:27, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
mrokasia napisał(a)


Może macie rację, ale to niewykonalne...


eee tam, koniki tez były niewykonalne i co? powoli musisz pourabiac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 15:30, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Tak się ogólnie zastanawiam nad szerokością rabat. Moje rabaty mają od 80 cm do 2,4 głębokości, jeszcze zależy od której strony patrzysz. Tam gdzie mam tuje to rabaty wydają się bardzo wąskie a moje tuje są cięte teraz na 2,20 wysokości. Chodzę koło nich i tak kombinuję jakby je poszerzyć bo brakuje mi miejsca na poszczególne wymiary - wchodzi albo krzak albo byliny. I jest to problem. Trochę mnie to drażni. Stąd co roku opcja lekkiego zagarnięcia trawnika i poszerzenia rabaty. Może bym nie podchodziła tak drastycznie do tematu wysokości tujek i głębokości rabaty ale coś w tym jest.


To prawda - na wąskich rabatach wchodzi albo krzak albo bylina. Ale póki co nie zamierzam drastycznie poszerzać tej rabaty, trudno. Postaram się wycisnąć z niej jak dużo się da. Niewykluczone, ze tuje będą przycięte jeszcze niżej ale nie w tym sezonie. Choć to i tak za wiele nie zmieni bo nie obetnę ich na 1,5m .

Oglądałam właśnie Zimozielony przy białym domu - tam też jedna rabata jest taka wąska... i tam dobrze to wygląda, ale na ten efekt ma wpływ wiele czynników jak wiadomo - długość rabaty, zróżnicowanie szerokości, rodzaj nasadzeń itp.

TAR napisał(a)


u mnie z kolei niektore rabaty sa wrecz za szerokie ale nie chcialam za duzo trawy. a rabaty poprzecinałam suchym strumyczkiem zeby zmniejszyc ich kobylastosc, wszystko by na nich zginelo


Chcesz się zamienić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:32, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)


eee tam, koniki tez były niewykonalne i co? powoli musisz pourabiac


He, he, he, niewykonalne też dlatego że JA chcę mieć tam trochę trawnika .
Ja się tam opalam na leżaczku, więc wiecie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:34, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziewczęta, a co sądzicie o wiązie Geisha? Wspominała o nim wcześniej Gosia a Łucja wypatrzyła takiego szczepionego. Na focie mi się podoba.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:39, 20 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
mrokasia napisał(a)
Dziewczęta, a co sądzicie o wiązie Geisha? Wspominała o nim wcześniej Gosia a Łucja wypatrzyła takiego szczepionego. Na focie mi się podoba.


śliczne sa, ten okaz bym brala w ciemno. az mi serce pikło z zazdrosci. u nas takich cudow nie mamy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 16:13, 20 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
ha, ja mam jedną rabatę 80 cm szerokości z wysokimi różami przy prawie 3 metrowych jałowcach i... niby OK ale mi zgrzyta. Stąd moje dywagacje po wizycie u Kwartecika. U niej też wąskie te rabaty są ale przestrzeń za płotem wchodzi w kadr, a u mnie pudełeczko jest. Zamknięte.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies