Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Waclaw 22:29, 18 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
super taki odpoczynek
Atmosfera sielska. Spotkanie w takim miejscu to wielka atrakcja. Jeśli połączone z pomocą - dodatkowy plus.
A co zrobisz z aronii? Ja rok rocznie robię nalewkę
W tym roku zrobiłem wiśniówkę ale bardzo mocna wyszła. Żonie nie odpowiada. Zaczeka do przyszłego roku i soku doleję ( jeśli doczeka cha, cha)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ElaS 22:37, 18 sie 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)

Miałam trudności, by usiedzieć w miejscu i co i rusz coś tam robiłam, ale nijak się to ma do wyobrażeń, jakie zawsze mi towarzyszą na początku każdego urlopu. Wydaje mi się bowiem, że przez tydzień lub dwa, to ja tam góry przeniosę, wyczyszczę, wypielę, przekopię ... normalnie cuda na kiju A potem żegnam działkę w stanie niemal jak sprzed urlopu No ale przecież musi być kiedyś ten czas, by się po prostu nacieszyć efektami wcześniejszej pracy, kolorami, śpiewem ptaków, szumem deszczu wśród liści (tak, bo nawet w deszczowy dzień pojechałam!), smakiem owoców, barwami nieba, zapachami, towarzystwem i samotnością Było mi bardzo dobrze! To jeszcze popatrzmy razem na tę pełnię lata

Świetnie to znam. Każde Twoje słowo doskonale rozumiem. Co rok tak miałam. A do tego były jeszcze remonty. Co urlop kolejny. I tak mijały lata - haha.
____________________
Malwowy ogród
Doranma 22:54, 18 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Waclaw napisał(a)
super taki odpoczynek
Atmosfera sielska. Spotkanie w takim miejscu to wielka atrakcja. Jeśli połączone z pomocą - dodatkowy plus.
A co zrobisz z aronii? Ja rok rocznie robię nalewkę
W tym roku zrobiłem wiśniówkę ale bardzo mocna wyszła. Żonie nie odpowiada. Zaczeka do przyszłego roku i soku doleję ( jeśli doczeka cha, cha)


Z aronii robię dżem z dodatkiem jabłek i gruszek - super pasuje do mięs i serów. Czasami też sok. Najważniejsze żeby podczas gotowania dodać liście wiśni, które pięknie wyciągają nadmiar goryczki z aronii. Nalewkę kiedyś zrobiłam, ale nie przypadła mi do gustu. Może masz lepszy przepis? Najbardziej lubię z czarnej porzeczki ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:57, 18 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)

Świetnie to znam. Każde Twoje słowo doskonale rozumiem. Co rok tak miałam. A do tego były jeszcze remonty. Co urlop kolejny. I tak mijały lata - haha.


No właśnie. .. Remont łazienki też był w planach, ale na szczęście zrezygnowałam. Od kilku lat nie byłam na wyjeździe urlopowym i nie wiem ile lat to jeszcze potrwa. A jak się nie wyjedzie, nie zmieni otoczenia, to i nie wypocznie tak naprawdę. Od początku wiedziałam, że się wzajemnie rozumiemy ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 23:14, 18 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Fajnie spędzony wolny czas. Ja dzisiaj siedząc na tarasie miałam wrażenie, że czas jakby zwolnił. Takie nic nierobienie też jest potrzebne. Ładuje akumulatory.
Z przepisu na dżem może skorzystam, jak moja aronia się rozrośnie i będzie miała więcej owocków.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 23:17, 18 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Piękna ważka i miło spędzony czas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marba 00:00, 19 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Ależ sympatyczne spotkanko miałyście. Ważka cudna, też lubię takie rdzewiaczki.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaBawaria 07:57, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Doranma napisał(a)


Kasiu, niezmiernie mi miło widzieć Cię w moich skromnych progach A skoro zapraszasz na kawę, to pojawię się pewnie któregoś przedpołudnia


Bedzie mi bardzo milo
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:59, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kapelusz bardzo twarzowy. Zawsze mam ochote taki sobie kupic, ale w ostatniej chwili brak mi odwagi. Boje sie, ze bede tylko na niego patrzec a nie go nosic
____________________
Zapraszam na kawe
Doranma 09:35, 19 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
KasiaBawaria napisał(a)
Kapelusz bardzo twarzowy. Zawsze mam ochote taki sobie kupic, ale w ostatniej chwili brak mi odwagi. Boje sie, ze bede tylko na niego patrzec a nie go nosic


We własnym ogrodzie można nosić do woli ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies