Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Anitka 07:13, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Iwonko czytam, ale wiesz, że żyję właśnie na 110 %. Tylko na szybko coś skrobnę. Pogadamy w niedzielę.

Ciesze się, że trafiłaś na wątek Tamaryszka, bo właśnie o taki styl u Ciebie mi chodziło.
Kącik z mebelkami świetnie się wpasował i dobrze, że nie trafiłaś na niebieski. Kochana zapomnij u siebie o niebieskich dodatkach w ogrodzie. Niebieskie podziwiamy u Agani. Ten komplecik chyba też widziałam na żywo

Molinia mi tam zupełnie nie pasuje, ani wyżej ani z boku. Bergenia zdecydowanie lepszy wybór. W zimie ładnie liście je przebarwia się na bordowo.

A to najważniejszy powód mojego dzisiejszego wpisu. Dostałam od Ciebie tego bza ' Golden Tower' i chyba muszę Ci go odradzić. Te młode listki śliczne, zakochałam się od pierwszego spojrzenia. Ale później niestety nie zachwyca. Dokupiłam drugiego i mam w dwóch różnych miejscach. Fotki wrzucę u siebie.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
wiklasia 08:54, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
To jeszcze Ci się przyznam po cichutku, że przed moliniami ułożyłabym "kompozycję z kamieni", ale pisząc w ten sposób motałabym się w swoich zeznaniach, bo wcześniej przecież pisałam, że kamienie bardzo "ciągną" Twój ogród w dół.
One mi się tam podobają, bo są tam kontrapunktem do reszty.

Bergenie ten pomysł też mi się podoba.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
anpi 10:27, 17 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Iwonko,na bieżąco podglądam co działasz.Teraz o wiele łatwiej mogę rozpoznać,gdzie te zmianyFajnie że udało mi się zobaczyć ogród przed rewolucją Masz werwę kobietko!Było cudnie,będzie jeszcze cudniej
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Brzozowadzie... 12:32, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonka napisał(a)


Brzozowadziewczyna tyle komplementów, dziękuję Agatka Nie chciałam inwestować w tę bida - rabatę Oprócz molini z nowości jest tam tylko dereń, reszta z odzysku ogrodowego. Pomysł bergeniowy bardzo mi się podoba. Przywiozłam od teścia ponad dwadzieścia dorodnych już okazów. Przymierzę na wiosnę, teraz nie mam już odwagi przesadzać. Ale fajnie mi tam pasują przez te ich okrągłe duże liście, rozbiją paskowatą hakone. Super pomysł
Kącik ławeczkowy na spontanie, ale jak hortki nieco bujną będzie fajnie. Tak mi się podoba twój, że przez parę dni miałam go jako tło pulpitu taki złodziej ze mnie


O, to tym bardziej, jak masz sadzonki, to możesz popróbować.
Ale żeby jako tło używać mojego kącika ławeczkowego - czuję się zaszczycona, nie okradziona
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 16:12, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwonko, jeśli niedawno sadziłaś molinię i masz wykopaną bergenie (a ziemia ciepła cały czas) to rób zamianę. Dobre pomysły trzeba od razu realizować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magleska 19:47, 17 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Cieszę sie ,że jest jakiś mój maluteńki udział w tej rabacie świetnie wyszła

I tez molinie bym stamtąd zabrała jednak ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 21:05, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
inka74 Iwony chyba już tak mają, że na tyłku spokojnie usiedzieć nie mogą A jeśli kierunek jest to i chęci się znajdą.
Zestaw "biesiadny" faktycznie ma niepowtarzalny kolor, fajnie stapia się z tłem.


Anitka już mnie choroba sieroca zaczęła dopadać Nie mogę się niedzieli doczekać. Tamaryszek też mi z nieba spadł. Przeczytałam niemal cały blog, Iza pisze tak jakby gdzieś głęboko w mojej głowie siedziała.
W stronę niebieskiego nawet nie patrzę Ale od soboty miejsca na barbulę szukam Mogę?
Komplecik pewnie w naszej jaskini grzechu widziałaś Gaury i zawilce też mnie tam opętały.
Molinia w tym miejscu chyba tylko mojemu synowi się podoba. Powiedział, że przestanie mi pomagać jak dalej będę takie fajne "rzeczy" niszczyć. Odbyłam z nim poważną rozmowę, obiecał zaufać matce i poczekać na efekty. Ufff...
Bez faktycznie dał ciała, masz porównanie z dwóch źródeł w dwóch miejscówkach. Niedobrze.


Wiklasia ty mnie już do kamieni nie nawracaj Nawet ostatnio myślałam, że należy ci się list gratulacyjny za tę złotą radę. Przyznaję, miałam moment kryzysu jak palacz na odwyku, ale jestem wyleczona z ciężkiego dołu. Dosłownie kamień z serca Trochę jeszcze zostało, ale pomalutku idzie ku lżejszemu


Anpi podziwiam, że chce wam się czytać moje wypociny Próbuję się streszczać, ale chyba jestem z innej epoki. Faktycznie widząc ogród łatwiej jest uruchomić wyobraźnię i poczuć zmiany.
Wenę mam, aż sama się dziwię. Chyba czuję kierunek i to napędza.


Agatka sadzonek bergenii mam dużo, a i Toszka pisze, że można jeszcze ruszać więc będę działać. Teraz każda zmiana tam to pestka. Nic mnie nie ogranicza, żadne żwirki, folie... Drobiazg a tak cieszy

Toszka robię, wszystko "klika" Nawet syn wyraził zgodę, te molinie tam to trochę jego sprawka I moja też no bo kupiłam bez celu żadnego.

Magleska udział twój nie malutki a oooogromny Ten hortensjowy szpaler będę widzieć z kuchennego okna a doping przy zmywaniu najważniejszy Molinia oczywiście out Tak się kończą spontaniczne zakupy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:04, 19 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Szybkie pytanie Co sadzić pod rodkami? Miejsca tam niewiele. Ostatnia koncepcja to carex Silver Sceptre, aby nieco rozjaśnił ten cienisty kącik. Pod limkami jest funkia guacamole.
I ścieżka: zostawić klepisko czy położyć np. płaskie, nieregularne kamienie i obsadzić karmnikiem ościstym. Nie wyjdą przypadkiem za pstrokate placki? A może lepiej grys, aby ujednolicił i ożywił tę krótką ścieżkę.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 15:40, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, zmiana jest rewelacyjna, miałaś nosa, żeby pogrzebać przy tej rabacie. Pamiętam jaka burza mózgów na ten temat u Ciebie była Hortensje przepiękne
Nie rozpiszę się dzisiaj bo straszliwie głowa mnie boli, chyba coś mnie bierze...
Miłej pracy!!!
____________________
Waclaw 19:29, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Iwonka napisał(a)
Szybkie pytanie Co sadzić pod rodkami? Miejsca tam niewiele. Ostatnia koncepcja to carex Silver Sceptre, aby nieco rozjaśnił ten cienisty kącik. Pod limkami jest funkia guacamole.
I ścieżka: zostawić klepisko czy położyć np. płaskie, nieregularne kamienie i obsadzić karmnikiem ościstym. Nie wyjdą przypadkiem za pstrokate placki? A może lepiej grys, aby ujednolicił i ożywił tę krótką ścieżkę.


Będę śledził odpowiedzi bo mam podobny dylemat
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies