Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 17:39, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)
Przez długi czas nie wiedziałem, że dereń kousa ma tyle odmian. Dereń kousa to dereń kousa. Trzy lata temu kupiłem i ja. Do tej pory nie zakwitł. Dzięki Tobie wiem jak się nazywają. Wszystkie piękne

Ja jeszcze dwa lata temu wiedziałam o dereniach tylko tyle, że mają pstrokate liście. Totalna ignorancja. Kousy mnie zachwyciły. Ale kupowałam z kwiatami, bo faktycznie czasem długo trwa zanim pierwszy się pojawi.
Weisse fountain jest moim ulubionym. Super wygląda na tle pissardi - tak go widzę z okna kuchennego. Uspakaja nico ten bordowy kolor.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:42, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Ach te derenie

Dzięki Tobie tak je pokochałam


I pierwszy onętek mi kwitnie z twoich nasionek Uwierzysz, że to mój dziewiczy siew do gruntu... Nie licząc jakiejś warzywnej zieleniny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:45, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Zachwycają mnie te derenie Kousa i już drugi rok chodzę wokół nich w szkółce, w końcu kupię bo mam idealne miejsce dla jednego egzemplarza

Bardzo podoba mi sie to zestawienie rabat sprzed zmiany i po, ogrom pracy Iwonko!!! A jakie boskie efekty, brawo

Hakonki jednak robią robotę, to moje faworytki trawiaste

Buziole

Jeśli tylko masz miejsce to się nie wahaj Kousy mają same zalety. Nowoczesny, lekki pokrój, kwitnienie w porze nie zagrożonej przymrozkami, długie i obfite. Ozdobne kuleczki, najpierw zielone, potem czerwone, no i fajne przebarwienie na jesień. Drzewo idealne i co najważniejsze przy małym ogrodzie - nie za duże i dobrze reagujące na cięcie.
Wrzucam te zestawienia w celach dopingowych Gdy mam gorsze dni i wydaje mi się, że nic mi nie idzie to takie porównania są mega motywujące. Nawet jeśli nie do końca jestem zadowolona z nowych kompozycji to i tak jest lepiej niż było.
Rabata przy altanie

Chyba fajnie wyszła, lekko i zwiewnie, mimo, że tyły jeszcze nie skończone.
Hakonki robią robotę to fakt I dobrze mi rosną, dzielę już i obsadzam nowe miejsca.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:49, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
mrokasia napisał(a)
Derenie piękne . Schmetterlinga mam od niedawna ale jestem nim zachwycona. Mam tez China Girl i tu zachwycona jestem mniej - kwiatuszki malutkie, ledwo było je widać. Ale to tez tegoroczny zakup, zobaczymy co pokaże w przyszłym roku.

Schmetterling to też mój ulubiony. Kwiaty są ładne z każdej odległości.
Nie był tani, ale za taki okaz zapłaciłabym i drugie tyle bo cieszy i to bardzo.
China girl jest podobna do Milky way, kwiaty ładniejsze z bliska.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mrokasia 17:49, 18 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Bardzo, bardzo mi się podoba to co robisz. Wiem ile kosztuje wysiłku zmiana starego ogrodu. Tobie się to udaje śpiewająco, choć może Ci się wydawać, że tempo nie jest powalające. Ogród tak hak mówisz - zyskuje taką lekkość, zwiewność, swobodę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ania111 17:59, 18 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Iwonka napisał(a)
Kwiaty derenia kousa:

Milky Way


Weisse Fountain


Schmetterling


Teutonia




Iwonka , cudny ten dereń
____________________
Ania Spelnione marzenie
eVka 18:09, 18 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)

Jeśli tylko masz miejsce to się nie wahaj Kousy mają same zalety. Nowoczesny, lekki pokrój, kwitnienie w porze nie zagrożonej przymrozkami, długie i obfite. Ozdobne kuleczki, najpierw zielone, potem czerwone, no i fajne przebarwienie na jesień. Drzewo idealne i co najważniejsze przy małym ogrodzie - nie za duże i dobrze reagujące na cięcie.
Wrzucam te zestawienia w celach dopingowych Gdy mam gorsze dni i wydaje mi się, że nic mi nie idzie to takie porównania są mega motywujące. Nawet jeśli nie do końca jestem zadowolona z nowych kompozycji to i tak jest lepiej niż było.
Rabata przy altanie

Chyba fajnie wyszła, lekko i zwiewnie, mimo, że tyły jeszcze nie skończone.
Hakonki robią robotę to fakt I dobrze mi rosną, dzielę już i obsadzam nowe miejsca.


Przekonałaś mnie, chyba derenia Milky Way posadzę w różach przed garażem na tym malutkim prostokąciku wyciętym w trawie. Myślałam o klonie palmowym ale chyba dereń jednak jest bardziej zdobny.

Ta rabata przy altanie zachwyca po metamorfozie!!! Możesz być dumna Jestbardzo elegancka, lekka, te dwie kulki i zwyoplocik z tyłu w punkt.
____________________
Iwonka 18:18, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
mrokasia napisał(a)
Bardzo, bardzo mi się podoba to co robisz. Wiem ile kosztuje wysiłku zmiana starego ogrodu. Tobie się to udaje śpiewająco, choć może Ci się wydawać, że tempo nie jest powalające. Ogród tak jak mówisz - zyskuje taką lekkość, zwiewność, swobodę.

Kasiu patrzę na ten ogród codziennie i zazwyczaj nie dostrzegam postępu. Dopiero foty porównawcze uwiadamiają, że coś się dzieje na plus
Trochę męczy mnie to doklejanie ze względu na ciągłe kompromisy. Pusta działka jak ta nowa u ciebie daje tyle możliwości. Wyszło wam pięknie, podziwiam za ogrom roboty!
Z moich łatanych rabat tę przy wjeździe lubię szczególnie, dużo tu roślin pozbieranych z różnych miejsc w ogrodzie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:19, 18 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ania111 napisał(a)



Iwonka , cudny ten dereń

Teutonia to ostatni nabytek, wybrałam sobie na dzień matki
Fajne ma te zaróżowione końcówki.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sarenka 18:31, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pięknie masz zawsze się zachwycam Twoim ogrodem
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies