Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 06:43, 17 lip 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
mrokasia napisał(a)
Szkoda buczka...
A jeśli chodzi rośliny w doniczkach to ja sobie już dawno przetłumaczyłam, że przecież w ogrodniczych stoją w tych doniczkach czasem znacznie dłużej niż u nas i żyją . I przestałam się stresować.


No szkoda buczka i to bardzo. Drapaki i brzydale... nic ich nie rusza.
Tricolorka tak bardzo lubiłam. On nawet bez liści jest taki majestatyczny. Buki mają w sobie to coś...

Żeby moje donice miały tak dobrze jak w ogrodniczych
U mnie jak na wojnie, jeść nie dają, pić nie dają, a jak rzucą to topią
Parę dni temu poczyściłam biadactwa. Śliczaczory miały tam jak w raju...

Próbuję sadzić, ale pogoda okropnie nie współpracuje.

Zaraz idę ten mordor ogarniać




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:09, 17 lip 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Iwonko obejrzałam straty, wykopki i poczytałam o dylematach. Cóż, ogród nadal piękny a nowy dom znowu będzie kiedyś stary i znowu znajdziemy coś co nam nie do końca pasuje. Ja mam te same dylematy odnośnie domu i remontów choć mój ma częściowo 90 lat. Dziecko zamężne też nadal w domu a nawet jak wyfrunie to chyba nie umiałabym się z tym domem rozstać. Buziaki zostawiam


Buziaki Gosiu
Taki miałam gorszy dzień i sobie pomarudziłam
Kupuję to zdanie, że każdy nowy dom i ogród będzie kiedyś stary
To święta prawda, nie dogodzisz...
90 letni dom, kawał historii w Waszych murach...
W moich też, w każdym zakątku ręka Taty...
Czasem marudzę, że nie ogarniam, ale staramy się dbać i dać radę.

Miałam ci pokazać jak nas zalewa i które jeszcze drzewo nie daje rady... ale zostawię coś ładnego i ruszam do sadzenia

Na różowo


Zielono


Kolorowo



Relaksująco, jak za czasów dzieciństwa - koc pod drzewem
I głowa w chmurach...



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Nowa12 13:51, 17 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka napisał(a)


Klony to twój znak firmowy Szkoda, że straciłaś aż dwa. Ile lat miały?

Mój ma jakieś 15 lat. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie... Bez tej jednej odnogi nadal ładnie wygląda.
Rok temu posadziłam pod nim siwe hosty, pięknie teraz kwitną.



Oby staruszek przetrwał, bo wykopanie tak dużego drzewa nie wchodzi w grę, szkoda kręgosłupa.
Musiałabym ściąć go u podstawy a obok nie mam już miejsca na sadzenie.
Jednak nieco łatwiej traci się drzewa na nowych czy kilkuletnich rabatach. Chociaż zawsze szkoda kasy i czasu poświęconego na zakup, posadzenie...


No właśnie to były 2 moje najmłodsze klony i zastanawiam się czy nie były już zarażone czymś w szkółce. Ale tego nie wiem. Pozostałe mające kilka lat na razie są ok. Ale ty faktycznie miałaś super egzemplarz bo 15 lat to ja wątpię żeby moje klony doczekały . Taki okaz to faktycznie żal by było.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulla 14:16, 17 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Iwonko,piękny busz kwitnące są ślicznym dodatkiem do Twojej zieleni. Z moją pracą w ogrodzie tak jak u Ciebie wczoraj podziałałam to dziś śpię i leżę...prace przesunęłam na następny tydzień
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
LIDKA 20:54, 17 lip 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Roocika napisał(a)
Iwonko, ja jeszcze co prawda nie powinnam mieć peselozy ale też chciałabym mieć płaska działkę i mniejsza i mniejszy dom.
Jestem panna jeżeli chodzi o zodiak a w ogóle nie mam jak realizować swojej potrzeby poukladania, tym bardziej, że mieszkam z rybą Uczę się odpuszczać ale albo mi idzie..
W każdym razie drzewa i nie tylko, usychają od nadmiaru wody i to już też znam z autopsji niestety.
Dwa lata były suche a teraz taki nadmiar wody, no nie ma równowagi.
Edit.
Jak Cię to pocieszy to moje roślinki stoją w doniczkach od wiosny



Masz w domu rybe niepoukladaną?

Bo ja rybka. Lubie porzadek, zasady, rzędy proste, wszystko wiem gdzie co mam , pilnuje rzeczy itp
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magleska 23:27, 17 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
Iwonka na różowo mi się podoba w szczególności i pod Glediczją też cudniaście
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 22:06, 29 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Nadrobiłam zaległe fotki . Pięknie. Mimo strat...dość nieoczekiwanych, bo kilkunastoletnich okazów...
Zdjęcie „od spodu” glediczji- bombowe

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
eVka 15:33, 08 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Dotarł a raczej ja dotarłam do niego
Jest taki mój, nieco odjechany. Pasuje w kilka miejsc, będzie dylemat
Na razie fotka robocza, na palecie

Iwonko, wyobraź sobie, że kupiłam taki sam kwietnik. Trafiłam w malutkim sklepie z ozdobami w takim stylu. Jestem nim oczarowana. Pokazes hak teraz wygląda, jak go wkomponowałaś?
Ja planuję jakieś delikatnie zwisające rośliny plus hakone u coś kolorowego.

Pozdrawiam
____________________
eVka 17:24, 08 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przepiękne lato na wzgórzu...
____________________
Agania 19:21, 08 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)



Faktycznie w naszej okolicy brakuje ludzi do różnych prac.
Ci wykonawcy, którzy byli u nas twierdzili, że wolą 3 roboty na nowych budowach niż przeróbki w 1 domu już istniejącym.
Nigdy nie wiadomo, co pójdzie nie tak, na ogród trzeba uważać, kostkę demontować i układać ponownie - nigdy nie wyjdzie tak, jak za pierwszym razem.

Najlepiej byłoby zacząć od nowa, ale nie mam na to siły i chęci... na razie

To widzisz co ja przechodzę ze znalezieniem wykonawcy do podjazdu, podwórka strefy basenowej i warzywnej, szukam wykonawcy do całości na już prawie 18 letniej posesji, mam to samo co ty i jeszcze posypało się zdrowie, dobrze Cię rozumiem, czasami wolałabym wrócić do bloku…

Piękne te lampiony na glediczii
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies