Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

UlaB 18:32, 30 lip 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Czy ktos zgłaszal Białystok? Mam i ja :/
W niedzielę wyszlam na obchód po 2 miesiącach niebytu w domu i znalazlam gąsienice na części bukszpanów. Przycielismy, wyzbieralismy i zamordowalismy to co wypatrzylismy.
U sąsiadki bukszpany zjedzone.


Czy ktos testowal Substrala na bukszpany? Podobno ma działac na gąsienice ćmy, a przynajmniej tak jest zarejestrowany w Polsce. Substancja czynna to acetamipryd.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Toszka 20:26, 30 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polowka napisał(a)
Myślę o tym żeby spryskać lepinoxem i ponakładać na kule wory foliowe żeby deszcz nie spłukał. Tak chyba Toszka mówiłaś że zrobisz dobrze pamiętam?


Tak mówiłam Wydaje mi się, że to jedyny ratunek przed deszczem świeżo po oprysku.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polowka 21:21, 30 lip 2019


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Ja spryskałam substralem pierwotnie. I wyzbierałam ręcznie to co widziałam. Wydaje mi się, że trochę to jednak coś dało. Gąsienice duże latały i tak choć nieco wolniej ale te małe wydaje mi się że „zdrętwiały” na dobre. Waliłam podwójną dawkę... po 24 godzinach od pryskania poszedł deszcz ( solidna ulewa). Dziś dzięki uprzejmości Toszki (kochana kobieta) poleciałam lepinoxem i buksy popakowałam w wory gdyby padało. Tanio skóry nie sprzedam. Teraz pozostaje modlitwa
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 21:53, 30 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najbliższych kilka dni w Wawie ma nie padać. Rano zdejmij torby, bo rosliny ugotujesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zawitka 07:49, 31 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
ewa_c napisał(a)
Warszawa Ursynów zaatakowane. Właśnie kupiłam Lepinox. Gdyby ktoś z okolicy chciał to mogę ewentualnie odsprzedać część. Ale tylko odbiór osobisty bo na wysyłkę nie mam czasu.


Jestem zainteresowana mieszkam w Piasecznie Podaj namiary to przyjadę i cenę .Czekam .Dziękuję .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
jolanka 08:44, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Tez to wredne paskudztwo do mnie dotarło, wrrrr. Muszę poczekać do wieczora z odpryskiem niestety
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 09:45, 31 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jolu, nie ty jedna. U mnie po oprysku deszcz spadł, a na pomysł nakrycia torbami wpadłam już po fakcie... cóż taki peszek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jamroczek 10:10, 31 lip 2019

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Pani w sklepie ogrodniczym poleca Polysect bo lepinoxu nie ma. Myślicie, że to wystarczy?
Asia
polowka 10:36, 31 lip 2019


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Toszka napisał(a)
Najbliższych kilka dni w Wawie ma nie padać. Rano zdejmij torby, bo rosliny ugotujesz

Zdjęłam. Mam dużą nadzieję, że się uda powstrzymać tą plagę. Zarżnęłam 2 spryskiwacze. Jednak ta zawiesina jakoś nie jest spryskiwaczoprzyjazna choć wcale nie wychodzi ten roztwór bardzo gęsty. Może po prostu mam słabej jakości sprzęt. Gąsienice duże wydają się być lekko oszołomione. Zaobserwowałam też kilka trupków mniejszych. Jest nadzieja. Dziś wieczorem planuję dalszy ciąg oprysków.

____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 12:06, 31 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jamroczek napisał(a)
Pani w sklepie ogrodniczym poleca Polysect bo lepinoxu nie ma. Myślicie, że to wystarczy?
Asia


Lepinoxu szukaj na allegro.
Polysect to nie bakterie a chemia - Acetamipryd
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies