Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 21:06, 25 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyt zasadowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_papke 15:03, 26 kwi 2021

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Zbyt zasadowe.


Tak myślałam. Potraktować trawnik torfem?
Gardenarium 17:47, 26 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siarczanem amonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_papke 19:36, 26 kwi 2021

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Siarczanem amonu.


Pięknie dziękuję, a czy istnieje jakaś inna metoda? Zależy mi aby nie stosować nawozów mineralnych
m.
jack3000 10:45, 27 kwi 2021

Dołączył: 18 paź 2020
Posty: 7
Dzień dobry,
zgodnie z zaleceniami zrobiłem wertykulację i posypałem ziemią do regeneracji trawnika. Zrobiłem dosiewkę i następnie rzuciłem nawóz Yara Mila Viking.
Pytanie co dalej? Widać, że są jeszcze miejsca, które wymagałyby pielęgnacji, ale jakiej?




oraz dla przypomnienia jak to wyglądało pod koniec października



Dziękuję za rady!
ElzbietaFranka 14:29, 27 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
magdalena_papke napisał(a)


Pięknie dziękuję, a czy istnieje jakaś inna metoda? Zależy mi aby nie stosować nawozów mineralnych
m.




Istnieje np trociny sosnowe lub igliwie sosnowe, ale pewnie tej naturalnej metody nie chcesz. To naturalne środki długo rozkładające sie. Ziemia kwaśna lub forf efekt krótkotrwały. Spróbuj poczytać trochę w internecie o kwasowości gleby.

Siarczan amonu zakwasza glebę zaraz a o to chodzi. Zresztą jak jest taki problem z zasadowości to trzeba kontrolować dosyć często ziemię. I mieć w zanadrzu dobra metodę czyli w postaci siarczanu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 22:19, 27 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdalena_papke napisał(a)


Pięknie dziękuję, a czy istnieje jakaś inna metoda? Zależy mi aby nie stosować nawozów mineralnych
m.


Wymienić glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_papke 10:25, 28 kwi 2021

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 14
ElzbietaFranka napisał(a)




Istnieje np trociny sosnowe lub igliwie sosnowe, ale pewnie tej naturalnej metody nie chcesz. To naturalne środki długo rozkładające sie. Ziemia kwaśna lub forf efekt krótkotrwały. Spróbuj poczytać trochę w internecie o kwasowości gleby.

Siarczan amonu zakwasza glebę zaraz a o to chodzi. Zresztą jak jest taki problem z zasadowości to trzeba kontrolować dosyć często ziemię. I mieć w zanadrzu dobra metodę czyli w postaci siarczanu.


Dziękuję za rady!
magdalena_papke 10:26, 28 kwi 2021

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)


Wymienić glebę.


Pani Danusiu, ja się dopiero uczę stąd być może moje uciążliwe pytanie!
Jak to mówią kto pyta nie błądzi.
Dziękuję!
ewaogrodek 13:14, 29 kwi 2021

Dołączył: 29 kwi 2021
Posty: 4
Dzień Dobry,
do tej pory czytałam wątki jako gość. Przeczytałam wiele cennych rad dotyczących pielęgnacji trawnika, ale chcę się upewnić czy po lekturze obieram właściwy kierunek, aby doprowadzić do porządku mój mizerny trawnik.

Trawnik siany w maju ubiegłego roku, ziemia gliniasta - z związku z tym nawieziony czarnoziem - w bardzo dużej ilości. Niestety zaufałam lokalnemu ogrodnikowi i nie znając się na temacie pozwoliłam na popełnienie wielu błędów, o niektórych których już wiem. Nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem - muszę ratować to co jest. Trawa - trawa sportowa Trawy z Iławy - marketowa, nawodnienie zrobione, niestety są miejsca gdzie woda nie dociera, jak i takie, które są nadmiernie zalewane i woda stoi po podlewaniu. Trawnik siany dwa razy...bo za mało ziemi było nawiezione i był spadek w stronę domu. Trawa już wzeszła, zasypana kolejną ziemią i znów siane. Z przodu domu podejrzewam, że bardzo cienka warstwa czarnoziemu - trawa ma regularnie wielki żółty plac (ciągle słyszałam, że to się wyrówna) i zrobiona górka - aktualnie mam wysyp kończyny (na zdjęciach). Są miejsca gdzie trawa wygniła po zimie, mnóstwo filcu, chwasty. W ubiegłym sezonie kosiłam 1-2 razy w tygodniu. Na jesieni zastosowałam nawóz jesienny Yara Mila.

Po lekturze forum mój plan na teraz:

1)Skoszenie trawy
2)Aeracja i kolejne grabienie (bo trawnik ma niestety tylko rok)
3)Siarczan wapnia i może Piaskowanie?
4)WODA
5)Oprysk na chwasty i kończynę (co wykończy jedno i drugie?)

Po tym czytam u Państwa, że nawóz hydrocomplex co 3 tyg. Czy chodzi o Yara Hydrocomplex?
Ile mam dać tego Siarczanu teraz, żeby nie spalić trawnika? czy nie spalę go jeśli posypię trawnik bezpośrednio po aeracji?
Jeśli jest jeszcze coś co mogę zrobić, proszę o rady. Niestety, jestem specjalistką od "przedobrzania"..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies