Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mark_ 10:56, 17 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 17
BartekA napisał(a)
... nawiozłem 4kg Multigreen Printempo.
Koszę raz na tydzień / 2 tygodnie na wysokości 35mm. 2 tygodnie temu areowałem podeszwami z kolcami ok 5cm...


Może to jest problem? Po takiej dawce azotu (4kg na 100m2?) kosiłbym trzy razy w tygodniu a nie raz na dwa tygodnie.

Może gatunki szybciej rosnące przytłumiły te wolniejsze przez zbyt rzadkie koszenie?

Albo nawóz rozsiany niezbyt równomiernie, a te 4kg rozsypane na większej powierzchni niż 100m2?
TomaszW 15:39, 17 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 2
Witam Wszystkich.
Na moim trawniku bardzo agresywnie rośnie wiechlina roczna.
Czy macie sposób na jej pozbycie się?
Czytałem o środkach mezotrion i trineksapak ethylu ale nie wiem do końca jak to podziała na pozostałe trawy.
Gardenarium 07:01, 18 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie wiem, nie stosowałam więc o skuteczności tych środków nie mogę się wypowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomaszW 09:44, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 2
A może Pani zna jakis sposób by sie pozbyć tej trawy.
Juz teraz producenci dodają wiechlinę roczną do mieszanek ale ta moja raczej nie jest z mieszanki tylko przywedrowała.
Brix0n 12:29, 18 maj 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
TomaszW napisał(a)
A może Pani zna jakis sposób by sie pozbyć tej trawy.
Juz teraz producenci dodają wiechlinę roczną do mieszanek ale ta moja raczej nie jest z mieszanki tylko przywedrowała.

U mnie to samo.. W tym roku wiele osób ja ma. Podobno niskie częste koszenie pomaga coś.
Bartoszpakman 16:01, 22 maj 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 13
Witajcie.
Troszke na forum poszukałem ale nie widziałem nikogo z takim problemem. Trawnik zakładany rok temu w maju siany ręcznie. Wzrost kolor wszystko Ok piękna gest trawa. Na przełomie sierpnia września pojawił sie problem ktory mam do dziś. Gdy trawa lekko urośnie ma bardzo ładny zielony kolor po ścięciu trawy wychodza żółte plamy i zeschnięte miejsca. Tak jak by trawa od połowy była ładna zielona a połowa żółta. Nawozilem w tym roku trawe i wykonałem delikatna aeracje. Dbam o częste podlewanie trawnika. Zdjecie wykonane po kilku dniach opadów.
Gardenarium 08:36, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koś wyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 13:51, 23 maj 2021

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
@Bartoszpakman na zdjęciu wygląda jakbyś na raz kosił 70% długości
Bartoszpakman 15:39, 23 maj 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 13
Koszę trawę systematycznie raz w tygodniu na wysokość 5 cm... Czy jak jednorazowo skoszę na minimalną wartość moze to odbije? Po przybliżeniu albo odsłonięciu kępy widać jak by trawa niżej była sucha...
DanielES 19:44, 24 maj 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Cześć. Mam problem z trawnikiem założonym jakiś miesiąc temu. Rok temu też zakładałem trawnik na innej części działki i wszystko jest ok . Jednak tym razem uważam że za słabo przygotowałem podłoże. Za mało ubite - to chyba największy problem. Teraz jak wchodzę na nową trawę która już trochę wyrosła to czuję że ziemia się delikatnie zapada. Podpowiedzcie czy jest możliwość zwałowania trawnika jeszcze raz? Trawka jeszcze całkowicie nie pokryła terenu ale już w miarę dobrze wygląda. Kiedy najlepiej zwalowac trawę ponownie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies