Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Ewcia1986 18:23, 25 maj 2021

Dołączył: 25 maj 2021
Posty: 1
Witajcie. Co zrobić z tym trawnikiem? Niestety jest rzadki i ma pełno chwastów. Założony w zeszłym roku na starym trawniku. Niestety za poradą znajomego daliśmy nawóz właśnie rok temu i chyba trochę za dużo i wyszło jak wyszło. A teraz dalej wyglada kiepsko i ilość chwastów przyprawia mnie o ból głowy.
Gardenarium 19:07, 25 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryskać Chwastoxem i odczekać aż chwasty znikną. Potem równiemiernie rozsypać nawóz,. Widać pasy, tu gdzie zielone był nawóz, reszta zagłodzona. Szybko da się to wyprowadzić, tylko to równe nawożenie jest pod znakiem zapytania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mybox 19:00, 28 maj 2021

Dołączył: 28 maj 2021
Posty: 1
Bartoszpakman napisał(a)
Witajcie.
Troszke na forum poszukałem ale nie widziałem nikogo z takim problemem. Trawnik zakładany rok temu w maju siany ręcznie. Wzrost kolor wszystko Ok piękna gest trawa. Na przełomie sierpnia września pojawił sie problem ktory mam do dziś. Gdy trawa lekko urośnie ma bardzo ładny zielony kolor po ścięciu trawy wychodza żółte plamy i zeschnięte miejsca. Tak jak by trawa od połowy była ładna zielona a połowa żółta. Nawozilem w tym roku trawe i wykonałem delikatna aeracje. Dbam o częste podlewanie trawnika. Zdjecie wykonane po kilku dniach opadów.


Witam!
To mój pierwszy post więc Witam Wszystkich !

Co do trawnika Bartoszpakman-a. To na moje skromne oko za rzadko kosisz. Koś na wysokość jaką lubisz ale przynajmniej dwa razy w tygodniu! Widać, że trawa jest nawożona więc rośnie szybko.

Ps. Jeszcze co do aeracji. Jak robisz tym wałkiem z drutami co się zakłada na wertykulator (taki elektryczny) to to z aeracją ma nie wiele wspólnego. Te druty to raczej robią taką delikatną werykulację. Jak już przygotowałeś trawnik po zimie (wertykulacja, dosiewka, piaskowanie, nawożenie, itp.) to lej wodę i koś. Nie maltretuj tej trawy jakimś wygrabianiem czy właśnie tymi drutami. Trawa lubi spokój a nie jak się w niej non stop grzebie. Jeżeli aeracja podczas sezonu to nakłuwanie.
Taka moja rada - opinia.

A to moja trawa z zeszłego roku:
Ja lubię nisko
Pelca 13:35, 30 maj 2021

Dołączył: 30 maj 2021
Posty: 1
Witajcie. Mam trawnik założony kilka lat temu i dotychczas nie było problemów. Jesienią pojawiły się placki jakiejś jasnej trawy a teraz jest ich jeszcze więcej. Trawa ta jest gęsta i ma drobne źdźbła co powoduje, że się kładzie.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Bardzo proszę o pomoc.
rura 18:57, 02 cze 2021

Dołączył: 06 wrz 2019
Posty: 1
Mam problem. W zeszłym roku(październik)trawa była poddana wertykulacji i nawożeniu, bo wyglądała tragicznie(brak wzrostu, sucha). Ziemia piaszczysta i przepuszczająca. W tym roku trawnik niestety nie wygląda zachęcająco. Teraz pojawiło się sporo koniczyny. Jak temu zaradzić?
Trawnik 15:40, 04 cze 2021


Dołączył: 04 cze 2021
Posty: 1
Witam. Proszę o pomoc mój trawnik tak wygląda jak na zdieciu. W jednych miejscach ładny a w drugim zaschnięty. W tych brzydkich miejscach jest tak że jak się nadepnie to trawa już nie wstaje. I usycha
el_marko 09:45, 06 cze 2021

Dołączył: 06 cze 2021
Posty: 2
Dzień dobry,

Mam problem z moim trawnikiem - bardzo proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny takiego wyglądu, trawa wygląda na suchą, jest twarda, brak koloru. Trawnik jednoroczny, nasiona barenbrug, wiosną posypany nawozem Yara. Czy trawnik jest nienawodniony czy to rodzaj jakiejś choroby?





Marcinbab 10:09, 06 cze 2021

Dołączył: 06 cze 2021
Posty: 2
Witam!
Mam problem z trawnikiem.
Zakładałem go w październiku 2020 (grunt przygotowany, wymieszany z piaskiem, nawieziony polifoska). Początkiem kwietnia
nawiózłem Yara Vila (16-16-16), trawa wyglądała idealnie choć miejscami były za długa i po skoszeniu i Nie wyglądała już tak dobrze. W pierwszej połowie maja zasililem ja mocznikiem. Trawa wystrzeliła, była soczyście zielona, ale od tygodnia nie wyglada już tak okazale. Co robic? Jedni mówią ze przemawozona, drudzy ze niedonawozona. czy na tak młodym trawniku można wygrabiac te sucha trawę czy lepiej sie wstrzymać? nie wiem co o tym myśleć. Jakie macie zdanie na ten temat?
markogl 12:11, 06 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2021
Posty: 1
Dzien dobry witam szanownych forumowiczów a szczególnie pania Danusie i to własnie do pani Danusi w szczególności kieruję zapytanie .Prosze o udzielenie odpowiedzi co moze byc powodem nie równomiernego zabarwienia w zał.zdjęcia.Trawnik młody ok.1miesiaca po 3 koszeniu.Jest nawadnianie, załozony na starym trawniku,zdjęta warstwa darni, położona nowa ziemia niewiadomego pochodzenia. Przed wysypaniem wierzchniej warstwy ziemi rozsypany nawóz.Na poczatku wyglądało to b.dobrze z czasen tak jak na zdjęciu.prosze o radę.pozdrawiam
bald2 10:01, 08 cze 2021

Dołączył: 12 mar 2020
Posty: 4
Popsułem trawnik Zbyt późno włączyłem system nawadniania bo przecież w maju tyle padało. A jakby się tak zastanowić to padało często ale nie były to zbyt obfite opady. W zeszłym tygodniu skosiłem trawę, następnego dnia zobaczyłem, że fragmenty trawy nie wyglądają zbyt dobrze. Oto przykład: https://imgur.com/a/c5NnRz7

Wygrabiłem zaschnięte źdźbła. Teraz codziennie podlewam wieczorami albo rankiem. Co sugerujecie aby zrobić? Myślicie aby zrobić areację? Dodawać nawozu czy nie? Sprawdziłem, że w miejscach wypalonych ziemia ma pH na poziomie 6.9, natomiast w miejscach zielonych: 6.2 - 6.5. Myślicie że posypać siarczanem amonu?

W maju wykonywałem wertykulacje. Zrobiłem też areacje (buty z kolcami). Nawóz też był sypany.

Jeżeli spojrzycie na 3 zdjęcie w mojej galerii (https://imgur.com/a/c5NnRz7) to zobaczycie suchą trawę wzdłuż ściany budynku. Z tym miejscem miałem problemy już w zeszłym roku. Myślę dlatego, że jest to wschodnia ściana budynku (u nas wiatr wieje przeważnie z zachodu i tak zacina deszcz) i dodatkowo jest lekkie zadaszenie z podbitki. Mimo że są tam zraszacze i czasami też ręcznie tam podlewam to nie potrafię utrzymać tam chyba odpowiedniej wilgotności Podłoże tam jest piaszczyste prawdopodobnie i dlatego trawa wysycha.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies