Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 11:24, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia założenie jest takie że jak już robimy to trzeba to zrobić dobrze Przestawienie placu to dzień roboty - ogród zostanie na lata. Tak więc jakoś będę musiała męża przekonać do przenosin w razie W. Zresztą...plac się zrobił że tak powiem "niewyjściowy". Dzieci zażyczyły sobie że chcą drzwi okien. EM dosztukował z zalegających desek. Wyszło jak wyszło Ale dzieci zadowolone
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 12:07, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Place zabaw z definicji są niewyjściowe, mimo tego, co nam sugeruje Pinterest

Pierwszy pomysł z liniami falistymi, placem zabaw przeniesionym pod ogrodzenie (po likwidacji placu zrobi się tam rabatę), małą ilością trawnika.

Bardzo prosty plan, łatwy do koszenia.
Można ewentualnie pomyśleć kiedyś o jakiejś pachnącej rabacie przy tarasie.



____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 12:24, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Fajnie. A może by zrobić docelową rabatę przy płocie a plac wrzucić w trawnik? Już bez piachu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 12:28, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A czemu byś tak wolała?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 14:10, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
makadamia napisał(a)
A czemu byś tak wolała?


Taka koncepcja, nie wiem czy bym tak wolała. Chyba bym chciała wyznaczyć docelowe rabaty i mieć to z głowy
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 14:23, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Już wkrótce będę mądrzejsza - zamówiłam książkę p. Danusi

Aż się boję pisać, znaczy boję się odpowiedzi...Kiedy budowaliśmy dom M dał się namówić na podwyższenie terenu od frontu pospółką. Jest usypana jakieś 20 cm pod wierzchnią warstwą ziemi i ma gdzieś 20 cm głębokości. Nie jeden raz pokłóciłam się o ten piach z mężem który twierdzi że oczywiście że rośliny na tym urosną. W sumie jest to między nami iskra zapalna i kończy się kłótnią za każdym razem jak poruszamy ten temat.
Zaczęłam dziś kopać pod płotem żeby przygotować miejsce na cisy no i szlag mnie trafia Jak głęboko muszę przygotować glebę? Coś czuję że czeka mnie 25 mb roboty : zdjąć ziemię, wywalić piach, nasypać ziemię z obornikiem, trocinami i mączką. A może wystarczy jeśli przekopię ten piach z ziemią? Dosypać jakiejś gotowej ziemi dla cisów?
Obiecałam sobie jedno, nie będę się wkurzać tylko połknę tą żabę i zrobię co trzeba. Poradźcie proszę co robić
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 14:28, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ta robota to nie jest takie hop siup. Ani fizycznie ani finansowo.
Posadź żywopłoty i drzewa, będą sobie rosły spokojnie. A jak przyjdzie pora, to krzaczki, bylinki spokojnie sobie dosadzisz (akurat za parę lat porosną Ci w innych miejscach i będziesz miała co dzielić, więc oszczędniej będzie).

Ten plac zabaw to taka kolubryna jest, że gdzie go nie postawisz, to jak pięścią w oko. A pod tym ogrodzeniem tak nie razi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:30, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wani napisał(a)
Już wkrótce będę mądrzejsza - zamówiłam książkę p. Danusi

Aż się boję pisać, znaczy boję się odpowiedzi...Kiedy budowaliśmy dom M dał się namówić na podwyższenie terenu od frontu pospółką. Jest usypana jakieś 20 cm pod wierzchnią warstwą ziemi i ma gdzieś 20 cm głębokości. Nie jeden raz pokłóciłam się o ten piach z mężem który twierdzi że oczywiście że rośliny na tym urosną. W sumie jest to między nami iskra zapalna i kończy się kłótnią za każdym razem jak poruszamy ten temat.
Zaczęłam dziś kopać pod płotem żeby przygotować miejsce na cisy no i szlag mnie trafia Jak głęboko muszę przygotować glebę? Coś czuję że czeka mnie 25 mb roboty : zdjąć ziemię, wywalić piach, nasypać ziemię z obornikiem, trocinami i mączką. A może wystarczy jeśli przekopię ten piach z ziemią? Dosypać jakiejś gotowej ziemi dla cisów?
Obiecałam sobie jedno, nie będę się wkurzać tylko połknę tą żabę i zrobię co trzeba. Poradźcie proszę co robić


Ooo, to dużo trudniejszy temat i poważniejszy problem niż wytyczenie rabatek.
Wołaj w te pędy Toszkę albo szukaj w działach tematycznych.
Ja tu nie odważę się radzić.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 14:33, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia to akurat część ogrodu od frontu, nie tam gdzie wyznaczamy rabaty.
Ale cisy miały pójść po całości ogrodzenia frontowego.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 14:37, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
CZytam w dziale o cisach, generalnie powinno się kopać dwa razy głębiej niż sięga bryła korzeniowa. A ile ma docelowa bryła korzeniowa cisa?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies