Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 14:43, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia ale to nie są kolumnowe : przynajmniej taką mam nadzieję że jest hicksii tak jak miał być

DorKa fajnie że Ci się ciski podobają bo ja się nie znam i tylko żyję nadzieją że kupiłam ładne rośliny

Dziękuję Wam za głosy rozsądku bo przyznam że mocno się skłaniałam ku zakupowi.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 14:51, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
roma2 napisał(a)
Cześć! Dziękuję za błyskawiczne informacje . Obejdę się smakiem niestety. Nie wyrobię na 25m. O sadzeniu cisów ostatnio Toszka wspominała w wątku o cisach. tu.


Roma2 wcale się nie dziwię : to nie jest zakup który się robi z doskoku Mi została jeszcze jedna ściana do obsadzenia i jeśli będzie to cis to mały bo już nie wyrobimy z kolejnym takim zakupem.
Z nieba mi spadłaś z tą Toszkową instrukcją, dziękuję Ci bardzo.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
DorKa 14:01, 18 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
czytam u Asi,że już bliżej niż dalej czekamy na cisowe fotki
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wani 08:07, 19 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Przedstawiam żywopłot. Na żywo jakoś ładniej wygląda...

Nie wiem jak teraz oddzielić ten metr "cisowy" od reszty. Cała działka ma być wkrótce przeorana.




Na pierwszym zdjęciu wygląda jakby cisy rosły w dołku ale to przez tą trawę. Generalnie "trawnik" czeka na unicestwienie, trzeba wyrównać teren bo krzywo jest jakbyśmy po pijaku go zakładali Ale prawda jest taka że obsiewaliśmy z marszu bo nawet marny trawnik lepszy jest od chwastowiska.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
DorKa 08:20, 19 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
na zdjęciach też wyglądają ładnie i jak równiutko posadzone
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wani 08:36, 19 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
DorKa napisał(a)
na zdjęciach też wyglądają ładnie i jak równiutko posadzone


Równo bo mąż wytyczał, sadzone pod sznurek
Wydawało się że jak ziemia przygotowana to pójdzie szybko i łatwo. Tymczasem mam problem się dziś wyprostować
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Misia 19:00, 19 kwi 2018


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witam się po zimie i ciesze oko Twoim cisowym żywopłotem, piękny
____________________
Misia - Między brzozami
roma2 19:26, 19 kwi 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Piękne te cisy! Efekt od razu, choć Ty twierdzisz inaczej . Nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciach, ale widzę kopczyki ziemi bezpośrednio przy cisach. Jeśli dobrze widzę, to odgarnij ziemię od pni. Cisy (i chyba nie tylko one), tego nie lubią.
____________________
Komendówka
Wani 09:33, 20 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dziękuję Roma, pod cisami już poodgarniane, czytałam o tych kopczykach wcześniej. Nadal widać gdzieniegdzie góreczki ale wynika to z tego że wokół niektórych cisów brakuje trochę ziemi. Dziś mogę się juz wyprostować to będę dopieszczać
Zastanawiam się jeszcze czy pod korę położyć kartony. Pytalam w wątku cisowym ale nie mam odpowiedzi : ludzie w ogrodach przecież siedzą a nie przed komputerami
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 09:44, 20 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
JAk widać na załączonym zdjęciu mamy za płotem (no dobra, z tej strony jeszcze płot nieskończony) zupełnie nieatrakcyjny widok. Myślałam żeby odgrodzić się od niego nieformowanym żywopłotem mieszanym. Nie planuję tu rabat bo jak wiecie pod trawą jest lazania z piachem Taki żywopłot jest wielokrotnie tańszy niż cisowy, no i chyba szybciej rośnie? Tyle że stworzenie ładnego mieszanego żywopłotu nie jest chyba łatwe...
Tak czy siak chcę przygotować metr ziemi pod płotem i wyrównać całość terenu. W ajki sposób najlepiej zedrzeć darń?

____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies