Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 22:10, 16 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Melduję wykonanie zadania. Lazania zlikwidowana, metrowy pas wzdłuż płotu przekopany, przemieszany, odchwaszczony i użyźniony. Pewnie przyznano nam na wsi tytuł frajerów roku bo przecież "cis we wszystkim urośnie". Kilka osób pytało co tam będziemy sadzić że tak szykujemy Cisy będą jutro. Późno się zrobiło, połowa kwietnia....
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 07:48, 17 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo - wszyscy to uwielbiamy: komentarze znajomych, sąsiadów, rodziny...
Trzeba się przyzwyczaić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 12:21, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
No i przyjechały




Za dwie godziny wraca mąż i ruszamy z sadzeniem. Jeśli jest coś co powinnam wiedzieć odnośnie techniki sadzenia to proszę mnie oświecić Wiem że nie lubi głębokiego sadzenia, pod spodem ziemia ma być ugnieciona - coś jeszcze?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 12:22, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
makadamia napisał(a)
Ooo - wszyscy to uwielbiamy: komentarze znajomych, sąsiadów, rodziny...
Trzeba się przyzwyczaić


Spoko, komentarze były życzliwe I brawa dla męża mojego bo się nie dał urobić że bez sensu robi
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 13:13, 17 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wani napisał(a)
Wiem że nie lubi głębokiego sadzenia, pod spodem ziemia ma być ugnieciona - coś jeszcze?


Na początku mocno ciąć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 13:18, 17 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wani napisał(a)



Za dwie godziny wraca mąż i ruszamy z sadzeniem. Jeśli jest coś co powinnam wiedzieć odnośnie techniki sadzenia to proszę mnie oświecić Wiem że nie lubi głębokiego sadzenia, pod spodem ziemia ma być ugnieciona - coś jeszcze?


Ja ściągałam juty
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wani 13:45, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia teraz od razu ciąć czy czekać do lipca?

Anbu nie przyszło mi do głowy żeby zostawiać juty...Można w nich sadzić? Chyba lepiej bez?

Rozstawiłam cisy tak jak mają rosnąć. Są spore przerwy. Liczyłam na trochę lepszy efekt



Tak by wyglądało gdybym dorzuciła po jednym na przęsło. Nie wiem czy finansowo to udźwigniemy i nie wiem czy jest sens. Jak radzicie?



Oczywiście korci mnie żeby dokupić.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 14:24, 17 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wydaje mi się że od razu, ale pewności nie mam - czekaj na Toszkę, ostatnio częściej bywa na forum

Moim zdaniem, sadzić gęściej nie ma sensu, bo nawet kolumnowe odmiany cisów rosną dość szeroko i za jakiś czas żywopłot się zabuduje. Tylko czekać będziesz musiała ciut dłużej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 14:31, 17 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
jakie ładne te ciski Sadź tak jak jest a zaoszczędzoną kasę na inne roślinki wydasz lub na korę choćby
____________________
Dorka Zakręcony ogród
roma2 14:39, 17 kwi 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cześć! Dziękuję za błyskawiczne informacje . Obejdę się smakiem niestety. Nie wyrobię na 25m. O sadzeniu cisów ostatnio Toszka wspominała w wątku o cisach. tu.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies