Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 22:54, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Żeby mi nie uciekło zapisuję co biorę pod uwagę na rabatę z wiśniami (których mam już 5). Kolorystyka stonowana, najlepiej biało zielona:
- hortensja little lime
- trawa - nie mam pojęcia jaka
- szałwia omszona biała
- róża okrywowa biała (nie znam się zupełnie, nie wiem jaka)
- dereń kousa/ kalina

Plecy przy płocie oczywiście cisowe. Wszystkiego z wyżej wymienionych wciskać nie będę, czas pomierzyć, porysować i rozplanować.

MOże uda mi się jutro zajrzeć wieczorem, jeśli nie to wracam za pięć dni, może z jakąś koncepcją
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Roocika 15:52, 26 kwi 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania, my będziemy dawać takie gumowe wycieraczki z dziurkami i w dziury piach Można je kupić np. w casto.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wani 21:09, 02 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Roocika napisał(a)
Ania, my będziemy dawać takie gumowe wycieraczki z dziurkami i w dziury piach Można je kupić np. w casto.


Chyba mam za dużą powierzchnię żeby położyć tam maty...Póki co eM zasiał trawę, to oczywiste że na trasie tyrolki i pod huśtawkami będzie wydeptana, zobaczymy.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 10:21, 03 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Chyba mam za dużą powierzchnię żeby położyć tam maty...Póki co eM zasiał trawę, to oczywiste że na trasie tyrolki i pod huśtawkami będzie wydeptana, zobaczymy.

Myślę, że to najlepszy wybór. Tym bardziej, że placu zabaw nie robi się na długie lata tylko max. na kilka.
____________________
Wani 12:20, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
No dobra, wstawię zdjęcia choć jak zwykle mam opory

Najpierw rabata przy tarasie na którą przywiozłam wczoraj szałwie (15 szt).Docelowo mają być jeszcze trawy i może piwonia Itoh All that jazz?
Rabata po powiększeniu (zgodnie z Twoimi sugestiami sprzed ponad roku Makadamia) ma wymiary 3,5 dł na 2,5. Metr odejdzie bo tam gdzie teraz rosną clematisy posadzimy cisy. Nawalczyliśmy się z osłoną tarasu przy tegorocznych wiatrach i zdecydowanie lepszy parawan roślinny będzie Nie wiem tylko co zrobić z clematisami i różą okrywową. Jedną różę już przesadziłam jakiś czas temu. może po prostu poczeka z cisami do jesieni? Teraz i tak nie a sensu ich robić bo w maju ruszamy z tarasem.

Tak to wygląda.


Róża

Przywiezione szałwie


I clematis rozpoczynający swój spektakl





____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 12:29, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Rabata brzozowa



i początek drugiej strony, jak nadamy temu fragmentowi ostateczny kształt prawdopodobnie w korytarzyku będzie furtka. Z tyłu rosną maliny i przygotowane jest poletko pod pomidory a w samym rogu kwitnie świdośliwa.
Ta rabata której widac kawałek będzie duża i tam muszę znaleźć miejsce na moją nową miłość wiązową Aktualnie ją przekopuję więc jeszcze chwila.



Tą część ogrodu obfotografuję jak powyznaczamy ostateczne rabaty.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 12:34, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
I na koniec umbrowa :




Rabata jest do ponownego przekopania bo jak sadziliśmy wiśnie przygotowaliśmy tylko takie koła po mniej więcej metrze średnicy. Teraz dopiero robimy resztę.



Tu drugi koniec tej rabaty i właśnie tu chciałabym wsadzić derenie. Ten placyk ma wymiary 4x4 mniej więcej. Chciałabym żeby te dwa derenie go wypełniły i nawzajem się "przeplatały".





____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 12:38, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Derenie :
schowany w cisach Satomi (wieje)





I Teutonia

____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 13:14, 07 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale masz równiutko i czyściutko, nic tylko sadzić bylinki! Zastanawiam się co z tymi pnączami i różą zrobić, może gdzieś na kolumnie puścić jako soliter na rabacie?
____________________
Wani 13:20, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
JA im nawet znajdę miejsce tylko pora na przesadzanie chyba kiepska? I róża i clematis zaczynają kwitnąć.
Wcale nie jest czyściutko i równiutko Ale o niebo lepiej niż było.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies